Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 4)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » TDA2009 v můstkovém zapojení

  Stránky: ««« 1 2 3 4

RSS

Příspěvky [61 až 73 z 73]

Re: TDA2009 v můstkovém zapojení

Tak jedna vec je ze mas druhou desku kde ta smyckla neni a tvrdis ze dela to same, a druha vec je ze tam ta smycka byt proste nema a basta, jak uz ti napsal (hned na prvni strance vlakna!) Rix..

Na tehle desce mas na muj vkus prilis tenkou cestu k pinu6/GND, ale to zatim vynechme,.. pokud to zestatickeho DC napajeni nebrumi(nesumi?) a kmitocet se meni s velikosti filtrace je asi logicky, ze to bude zdrojem (BTW mam za to ze brum 50/100Hz, pokud je to vys je to sum/kmitani, to tak na okraj) bud primo jim, nebo tti ovlivnuje ty vystupy co kolem nej vedou.. mas osciloskop ?, pokud ne tak toho moc nenameris, ovsem jak ti pise Samponek - nehledej jiny TDAcko nybrz si najdi jinej zdroj

co se tyka veskerych kondenzatorŮ v napajeci ceste maji dve funkce:
1/ (do)filtrovat vstupni napeti (protoze mezi uz odfiltrovanym zdrojem a zesilovacem mas vedeni) - a tudiz ma byt co nejblize vstupnim svorkam aby zvlnene napajeni nerusilo neco okolo
2/ akumulovat energii pro zasobovani zesilovace proudem pri vykonovych spickach, a pak ma byt zase co nejbliz k zesilovacimu obvodu/mustku, kvuli odporu vedeni atd..

Re: TDA2009 v můstkovém zapojení

Nakonec pomohlo vytažení toho 1000uF kondenzátoru co byl uprostřed desky, DJ_Rix díky! A všem ostatním taky!
Stejně nechápu jak je to možný.. ale když to funguje tak proč ne žejo big_smile
Asi nesmí být filtrace za místem kde se spojuje výkonová zem se signálovou nebo tak nějak.

Re: TDA2009 v můstkovém zapojení

Ghost007 napsal:

Asi nesmí být filtrace za místem kde se spojuje výkonová zem se signálovou

Bingo, to je přesně ono, nabíjecí/vybíjeci proudy do toho elytu totiž generují úbytek na zemním vodiči a ten se přičte/promítne do vstupního signálu. Jsem rád, že jsi na to nakonec přišel smile

(upravil zuki 21. 3. 2016 22:42)

Re: TDA2009 v můstkovém zapojení

Trvalo to opravdu dost dlouho... :
Už jsem tento problém zmínil v příspěvku 29 a 41:
-> Má mylnou představu, že kondík za můstkem se jednou nabije a pak už tam neteče proud...Asi má blbě země na plošňáku... Velký kondy = velký proudy= velký úbytky 50(100)Hz signálu po cestě k nim...

->Musí se holt naučit dělat země (plošňáky). smile
A pokud jsou tam dva vstupy (dvě IO, apod.), tak jsou na "různých" místech plošňáku a "rušení" na Cu (napětí od nabíjecích proudů kondů - 50Hz a násobky) se může více projevit.

Re: TDA2009 v můstkovém zapojení

jj, naucit se pocitat s tim ze je holt vsechno kolem nas dynamicky, i kdyz to kolikrat navenek vypada staticky, ..vzpominam si na casy kdy jsem se striktne drzel pravidla "cim vic keramickych kondiku vynecham, tim vic usetrim" .. a jak kamaradsky pak ty IO hřály big_smile

(upravil Ghost007 14. 6. 2016 0:34)

Re: TDA2009 v můstkovém zapojení

Nechci kvůli tomu zakládat nový téma, ale zajímalo by mě jestli se pro něj dá udělat MUTE? V dokumentaci je že se přes 12k odpor přivede do zpětný vazby V+ ale u můstkovýho zapojení to nefunguje. Když tam dám V+ tak se rozkmitá a když GND tak se trochu ztiší ale proud stoupne na 200mA - asi se tam dostane stejnosměrná složka. Jak by jste to řešili?

OT: Nevíte jak se jmenuje tenhle konektor a kde se dá sehnat?
https://cdn.pbrd.co/images/1F75FOws.jpg

Re: TDA2009 v můstkovém zapojení

RE OT: http://www.ges.cz/cz/kabely-konektory/a … /SCIK.html

Web

Re: TDA2009 v můstkovém zapojení

Jo to je on, díky! smile

A nevíte teda někdo jak zařídit to MUTE?

Re: TDA2009 v můstkovém zapojení

co treba uzemnit vstup obvodu ? smile
(predpokladam ze mezi vstupem zesilovace a vstupem obvodu je ciste ze slusnosti neco jako 47nF ci pod..)

Re: TDA2009 v můstkovém zapojení

No to zkratuju zdroj signálu ne?
A kam bych měl dát těch 47nF? Na DPS je signálová cesta jako svorkovnice - kondenzátor 2,2uF - nožička vstupu TDA2009 prostě jak je to v dokumentaci k tomu čipu

Re: TDA2009 v můstkovém zapojení

jj tak jsem to myslel, 47n nebo 2,2u je fuk (hodnota kondiku bude podle vstupni impedance obvodu, nehledal jsem konkretni schema), proste oddeleny od vstupu to mas takze zdroj signalu uzemnenim vstupniho pinu obvodu nevyzkratujes - 

hmm, mas-li mustkove zapojeni, tak tim "mute spinacem" podle me propoj oba ty neinvertujici vstupy(+nozicky) TDA, a pak by se mel dle meho zatlumit a nic by tam kmitat nemelo..  no snad moc nekecam, je nejak moc hodin a chce se mi spat smile

Re: TDA2009 v můstkovém zapojení

Když uzemnim vstup tak zem je pro něj jakoby -6V takže se na reprák dostane stejnosměrný napětí, leda bych to uzemnil ještě před blokovacím kondenzátorem, ale to zase vyzkratuju výstup z mobilu, PC, MP3 prostě toho co tam bude připojený - i když nevim, vadí jim to vůbec?

No a když spojim nožičky obou IN+ tak se to trochu ztlumí asi tak na polovinu ale pořád hraje.

Leda bych to udělal tak že dám do cesty ještě jeden kondenzátor a bude to: Výstup z mobilu - kondenzátor - MUTE jumper (na zem) - kondenzátor - vstup TDA2009 ale to budu muset dát 2x větší kondenzátory že? V sérii se kapacita dělí myslim.

A nebo tlačítko který odpojí signál a připojí zem, ale rád bych to vyřešil bez praskání.

Re: TDA2009 v můstkovém zapojení

no myslel jsem to druhy, uzemnit poz. k neg. vstupu, ne k zemi zejo, ale prave ze tim mustkovym zapojenim jsem si nebyl moc jistej - tak bohuzel no..

dvoupolovy tlacitko ktery ti prerusi signalovou cestu + uzemni vstup (jeste pred kondenzatorem) by bylo urcite nejjistejsi reseni,
a nejaky lupnuti tam holt bude asi vzdycky, pokud to neni reseny digitalne (dig. potak se zerocross) na to bych se v tehle cenove skupine vys. smile

Příspěvky [61 až 73 z 73]

  Stránky: ««« 1 2 3 4

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » TDA2009 v můstkovém zapojení

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£