Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » AQ Kentaur 611 vyhýbka

  Stránky: 1

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

RSS

Příspěvky [7]

1

Téma: AQ Kentaur 611 vyhýbka

Mám tyto boxi osazené 2x TVM ARN 188 05/4 4ohm a měl jsem tam výškače nějaké vifa tc26tf05-06 6 ohm ty jsem odpálil a nejdou sehnat
tak jsem tam dal ARV 104 00/8 8 ohm. Výhybka děsivá jen jedna větší cívka, která je namotána na kolečku od silonu na ryby a jedná nějaká malá na male rolce dva kondenzatorky a asi jeden odpor nebo co to je. Jsem docela lajk tak tomu nerozumím ale pájet trochu umím.
Tak se chci zeptat jestli tu vyhýbku mám upravit nebo uplně vyměnit třeba za http://www.hadex.cz/q611-reprovyhybka-8 … mit-25khz/ nebo něco od dexonu? http://www.dexon.cz/katalog/konstrukcni … ybka.html. Každopádně nic počítat nechci ani tomu nerozumím. Jen zapojit podle návodu. A jestli to bude lepší než co tam je nebo to nemá smysl.
Mám strach ať neodcházejí ta výškače a zvuk by mohl být o něco lepší.Dik

2

Re: AQ Kentaur 611 vyhýbka

Lepší to určitě nebude, současná výhybka možná vypadá strašidelně, ale nějak určitě fungovala a ARV není o tolik jiný měnič, aby se ve výsledku frekvenční průběh úplně rozhodil. Náchylné na spálení to bude stále stejně, moc to hulíš. Další možnost zainvestovat do návrhu výhybky nové.

3

Re: AQ Kentaur 611 vyhýbka

Takto vypadají dnešní výhybky běžně - všichni šetří na výrobních nákladech. Protože výměnou výhybky při tomto osazení moc nevyřešíš, tak bych v prvním kroku vyměnil elyty které tam zcela určitě budou za svitkové kondezátory a tím bych skončil. Při nějakých vyšších požadavcích na kvalitu by pak byla asi lepší varianta prodej a koupě.

4

Re: AQ Kentaur 611 vyhýbka

Asi by šlo dát před výškáč nějakou vhodnou žárovku smile viz např. žárovka ve svorkovnici :
http://www.reproobchod.cz/vyhybka-dvoup … 18-db-p662
http://www.soselectronic.cz/?str=371&am … spf-8-2400

5 ...editoval laton.r (26. 11. 2015 21:55)

Re: AQ Kentaur 611 vyhýbka

Diki  za názor.A co se tou výměnou kondenzatoru se změní za ty elyty.

6 ...editoval vluz (27. 11. 2015 16:38)

Re: AQ Kentaur 611 vyhýbka

Proč je ve výhybce lepší svitek než elyt se dozvíš z mnoha teoretických i praktických příspěvků jak zde, tak na Repromanii. O vhodnosti použití svitků ve výhybkách se není nutno více rozepisovat. Ve starších výhybkách, kdy se ještě nešetřilo na výrobních nákladech byly svitky používány téměř zásadně. Elyty po letech již většinou nevyhovují jak změnou kapacity, tak zhoršením všech dalších parametrů.
Mám rovněž reprosoustavu AQ 310, kde je použito sedm modrých bipolárních Tesla elytů (které jsou poměrně kvalitní), ale přesto jsem je  měnil za svitky aspoň ve středech a výškách abych měl nějakou jistotu stálosti parametrů. 
Protože v úvodu píšeš že jsi laik, tak zřejmě ani nebudeš mít možnost zjistit stav kondenzátorů. Takže už jen proto bych je vyměnil preventivně. Náklady za dva daleko trvanlivější svitky které tam potřebuješ nebudou až tak veliké.

7

Re: AQ Kentaur 611 vyhýbka

Diky super vysvětlení tak to vyměním. Tím nic nepokazím.

Příspěvky [7]

  Stránky: 1

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » AQ Kentaur 611 vyhýbka

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£