Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 265 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 263 264 265 266 267 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [5,281 až 5,300 z 8,421]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Hazys: Co se ti na tom zas nezdá ???

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Pokud k oddělení desky/technologického okraje dochází před osazením komponentů, tak s tím okrajem není žádný problém, a žádná norma tomu nevadí. Je to jen méně "opatrné". Pyčovat umí každý.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Crashpc: Jasná věc, tady ale přece IPC a podobný věci nemusíme vůbec řešit, když se to na mašině nikdy nepojede.....

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Hazyse nechte Hazysem, ten bude frflat nad vším co tu kdo dá. Já už jsem skončil, už tu prezentovat své výrobky nebudu. Panuje tu poslední dobou stejně divná atmosféra.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Rix: IPC řešit nemusíme, ale pokud něco děláš jako člověk, slušně, tak to vesměs do IPC standardů všechno spadá. Je to vpodstatě to samé jako když to laicky děláš velmi slušně a dobře. Stačí nebejt hovado, a tvoje deska splní naprostou většinu IPC norem. Tak jednoduché to je.

Vpodstatě ani zadavatel výroby produktu nemusí nutně dodržovat specifika IPC norem. Je to jen souhrn kvalitativních aspektů, které lze obecně požadovat po výrobci desky/sestavy, aby to pokaždé někdo nemusel znovu smolit. Zákazník si ale může vyhradit jakoukoli změnu porušující normy IPC. Nevím o žádné normě, která by specifikovala minimální vzdálenost komponentu od kraje desky. Tu nepřímo specifikují normy na minimální (Di)elektickou vzdálenost. Zkrátka nesmí dojít ke zkratu od těla komponentu, nebo vývodu komponentu, v dané sestavě. To výrobce diskutované desky dodržel, takže je to vpořádku. Jen to nemá "zvýšenou odolnost proti nestandartním nebo havarijním stavům", což nikde není specifikováno, a to se může nelíbit kdejakému Hazysovi...
Také jsem si toho všimnul, nedělám to, ale není důvod za to někoho "pyčovat".

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

košilka rock´n´rollu z tržnice u hranice, na kolo a na pivo...
http://img24.cz/images/63797925651348684123.jpg

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

DJ_Rix napsal:

Hazys: Co se ti na tom zas nezdá ???

Co? Že to vypadá jak navržené od člověka s určitou psychyckou poruchou, diagnóza: audiofil. Buď to celé dělám v SMDčku, nebo celé s nožičkama. Kombinace obojího má smysl, ale tady ho nevidím. Pokud se někomu zdá, že THT keramika má moc milimetrů nožiček navíc, že by to těch pár kHz audia dostatečně nevyblokovalo, tak pak nevidím důvod ten zbytek vůbec dělat v THT, když je to tak citlivé na pár mm přívodů ke kondíku. lol

Doufám, že Dj_Rix je nyní spokojený s vysvětlením.

To už je jak desky ardujínistů. Ty si to taky celý navrhnou v THTčku a pak tam dají dva blokovací kondíky pod švába v SMD, protože se jim v THT na doprasenou desku už nevejdou. Je to zkrátka ošklivý... Tadyta deska ošklivá není a místa na příslušný THT kondy je tam ještě dost. Proto to nechápu...

Crashpc: Pyčovat samozřejmě umí každý. Jen někdo na estetiku, jiný jen aby nezůstal pozadu.

(upravil Dohnalik 12. 9. 2015 19:14)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

A co teprve tohle! big_smile
Ale chápu to, dneska už bych to taky udělal celý v SMD, tohle jsem navrhoval pár let zpět a to jsem ještě pomalu ani nevěděl, že se vyrábí nějaký melf rezistory. THT je pro mě krom elytů, konektorů a nějakých výkonových věcí prakticky mrtvý, je to nepohodlný a zabere to víc času, energie i prostředků při horších výsledcích jako s SMD.

https://lh3.googleusercontent.com/-Db5zwwF3Nlc/Ue6Rl5DRj8I/AAAAAAAAC_o/em3zPs9QI3M/s1280-Ic42/P7230025.JPG

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ztlumil jsem si grafárnu, parádně! big_smile

MSI N750Ti-2GD5/OCV1
Sunon HA92251V4

http://s19.postimg.cc/vx3et86en/WP_20150912_003.jpg http://s19.postimg.cc/ihge3rxwv/WP_20150912_013.jpg

(upravil zuki 13. 9. 2015 13:43)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Taky jsem si nedávno udělal radost s grafikou GTX750 2GDDR5 Silent a udělal s ní něco podobného  .
https://www.alza.cz/gainward-gtx750-2gb … 1.htm?o=13

I když má pasivní chlazení, tak někdy je trochu teplejší smile Přidal jsem k ní pomaloběžný napětím řiditelný ventilátor (z nějakého staršího "lepšího" procesorového chladiče) a připojil ho na 2Pin konektor na její desce. Sotva se točí... SW lze na grafice nastavit 5-bodovou křivku ventilátoru... http://zuki.hw.sweb.cz/dokumenty/Grafika_fan.png

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Konečně jsem našel CdS fotoodpor, abych mohl prověřit soumrakový spínač "na opravu, protože to nic nedělá".
No, fakt to nic nedělalo, tak jsem spínač otevřel.
http://www.fotohost.cz/di/B6QF/P9140005.jpg
http://www.fotohost.cz/di/G9CK/P9140009.jpg

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Mě se diagnóza audiofil líbí big_smile

Mechanik: Díky, topologie vychází z Cordella, podobná jak u OPA627. Ve vstupu mám 4x Jfety 2SK209, výstup je tvořen KSC2690 a jeho komplementárem. KSC3503 by určitě šel taky použít. Plánuji si udělat i jednu verzi kterou bych osadil 2SC3601/2SA1407. Zbytek je BC550/560. Zdroje mám podobné tomu od PMA, LM317/337 jsem nezkoušel, cenově to o moc dražší není. DC ochrana je pak jako takovy bonus navíc, když jsem kreslil tu desku, místa bylo dost a tak jsem opustil původní myšlenku mít pouze zpožděné připojení výstupu. O pár tranzistorů více a je to zase o chlup spolehlivější. Preamp se uchladí pasivně v případě impedance do 600ohmu, nad už vyžaduje přidělaní hlinikového pásu. Při návrhu rozložení tranzistorů je na něj myšleno.

Hazys: Díky i za tvé postřehy. SMD komponentů mám na desce více, ale spíše z druhé strany. Kombinovaná montáž je především z pohodlnosti tht a málo místa na některé komponenty + fakt že je v jiném pouzdře neseženu. Deska jako taková vznikla i z důvodu snahy se něco naučit a zkusit něco jiného než se používá. IPC si teda do příště nastuduji

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak jsme se spolubydlícíma pořídili 3D tiskárnu smile https://www.youtube.com/watch?v=W6etNhaxSGY
Konečně si budu moct tisknout krabičky na elektroniku a spoustu dalších věcí.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Můžeš zveřejnit typ?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor … ouse_.html

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

A je to tu. smile Dnes jsem rozjel 24 bit u sveho USB I2S transportu. Presne podle hesla "Kdyz nekdo rekne, ze neco nejde, vzdycky se objevi idi*t co to nevi a udela to." Ma to jeste nejake mouchy, ale funguje to. A i na vzdory tvrzeni Dohnalika 24/96 u UAC1. big_smile Pred nedavnem jsem rozjel HID, upravil Casea Sirius, k tomu naprogramoval v C# ovladani dvou Dacu tj. Sirius a DSD1792. Proste super. smile Ted me ceka jeste uprava casovani feedbacku a uprava checku naplneni bufferu. Cetl jsem nejake skripta a moje predstava jak to ma fungovat je spravna. Je to sice tak trochu pokus omyl, ale neni jine cesty. Mozna proto me to o to vic bavi. Plan? Dodelat komplet UAC1 a pak UAC2 ... Apak uz jen sama pozitiva a socialni jistoty. big_smile Kecam. Chci se vrhnout na kamery pres USB. Dale nejake wi-fi, ethernet atd. Proste co ten ARM umi. V planu je i dalkove ovladani pres Irda s pouzitim casovacu. Uz jsem neco zkousel a docela to jde. smile No nic jde se poslouchat, hraje tam zrovna Jan Hammer. :d

Web

(upravil Dohnalik 16. 9. 2015 20:43)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ukaž 24 bit digital loopback v Artě wink Není to moje tvrzení, je to tvrzení USB IF a specifikace UAC1.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Rozkop: super, dakujem za odpoved, znie to dobre. Budem zvedavý na merania ked sa ich rozhodneš zverejniť.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

@Dohnalik: O zadnem takovem omezeni nevim. Pouzivam standardni drivery pro win Vista. Enumerace bez problemu a to stejne i pri hrani. Feedback taky jakstak funguje. Zatim si ho ridim pres HID a je to slyset jak to spomaluje a zrychluje. Jeste nez jsem to rozjel jsem pocital FS endpoint bufer pro Out a vychazelo mi to i s HIDem. Jak jsem to rozjel , tak se to potvrdilo. Jedine s cim jsem celou dobu zapasil, ze Stmko neumi 24 bit DMA a taky, ze to musim premapovat na 2 x 16 bit v opacnem poradi. Byla to docela alchmie. Bez skopku bych to nedal. Hraje to v pohode az na nejake male drobnosti. Jsem hodne rad, ze jsem to rozjel, protoze mam funkci zaklad a z nej budu vychazet i pro UAC2. Ten uz pujde o poznani lepe. Neco jsem zkousel a slo to. Uprimne, teoreticky je to easy, proste napisu descriptor, k tomu handlovani descriptoru a endpointu a jedeto, ale praxe znamena nacist plno veci a zkouset. Ono co cip, to jina vesnice. Psal jsem Usb pro FXka od Cypresu a PICy, ale ty ARMy jsou docela narocnejsi. A to nemluvim o vecech, ktere nejsou ani publikovane a na netu proste nejsou. A pomlcim o chybach, ktere jdou za asynchronnim modem. Zase na druhou stranu je super do toho trochu videt a me osobne tesi kde jsem se za tu dobu od discovery kitu dostal. Chtel jsem neco co mohu customizovat pro Dacy a co umi i spi, i2c atd. Cil je dual Dacy. Proto jsem si poridil napr. Sirius. Nechci jit cestou blackbox XMOS ani to co dela Luta tj. opensource. Proc? Mozna proto, ze delam rad veci po svem. smile A konecne jsem po tech x letech automatizace tj. plc, roboty atd. a JEE nasel neco co mohu solichat sam na "kolene". big_smile

Web

(upravil Dohnalik 17. 9. 2015 10:52)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Upřímně by to pro mě byla jenom dobrá zpráva, kdybys rozjel 96/24 na procesoru s 512b endpointem, ale podle specifikace to nemá jít, protože 3 byte * 96 * stereo = 576 byte. A 576 > 512, takže netuším, jestli ti tam někde něco řeže data, nebo něco podobnýho, proto chci vidět tu artu. V reálu bys tam měl mít ještě pak cca 6 byte rezervu, takže 582. Jakou v deskriptorech předáváš velikost endpointu?

Naproti tomu 384/32 pod UAC2 jde krásně
(4 byte * 384 * stereo) / 8 = 384 byte. Zkrátka protože USB HS posílá každý uframe, tj 8x rychleji jako FS, jak jistě víš.

Příspěvky [5,281 až 5,300 z 8,421]

  Stránky: ««« 1 ... 263 264 265 266 267 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£