Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 6)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač 100W za 220Kč i s trafem, usměrňovačem, kondíkama a šasi? Jo

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

RSS

Příspěvky [81 až 100 z 118]

Re: Zesilovač 100W za 220Kč i s trafem, usměrňovačem, kondíkama a šasi? Jo

http://odpady-online.cz/za-opetovne-pou … zi-sankce/

Re: Zesilovač 100W za 220Kč i s trafem, usměrňovačem, kondíkama a šasi? Jo

samponek napsal:

Já si myslím, že tady půjde z nějaké části o závist, že má někdo přístup do sběrného dvora, protože se umí v normálním občanském životě chovat a jiní ho z tohoto důvodu nemají a tak je od tam zcela logicky ženou koštětem. Potom když něco bastlí, musí to kupovat a zároveň když jim to vyhoří, pak je to bolí . . .

Mě zase bylo v šesti sběrných dvorech řečeno, že dát mi nic nesmějí neboť veškeré elektro je oštítkováno a evidováno, pokud by mi něco dali tak by měli průser, takže jezdím na nákupy do kovošrotu.

Ale koukám že jsi stejně nic nepochopil a asi nic pochopit nechceš, je ti silně proti srsti že by mohl mít pravdu někdo jiný a pod pojmem bastlení si akorát představíš vrabčí hnízdo součástek na pertinaxu s chladičem a celé to vypadá jako vytažené z kontejneru. Ono proč ne, ale dělat z toho dogma, nesouhlas nazývat bolševismem a dělat z ostatních voly je hodně ubohé a hodno tvých produktů.

Re: Zesilovač 100W za 220Kč i s trafem, usměrňovačem, kondíkama a šasi? Jo

samponek napsal:

má někdo přístup do sběrného dvora, protože se umí v normálním občanském životě chovat a jiní ho z tohoto důvodu nemají

Nevím, šampóne čemu se u vás říká normální občanský život, zvlášť když tu slintáš o bolševicích a sám bys chtěl lidi pokutovat za to jak se chovají a jak by se podle tebe měli chovat. Srát se lidem do života a nařizovat je totiž poznávací znamení bolševiků a fašounů, jestli to nevíš.
Pro sběrné dvory zřizované MÚ platí celý zemi jedna stejná legislativa o odpadovém hospodářství a neexistuje legální metoda, jak odtamtud něco těžit díky tomu, že se umí nějak "chovat" jak se tu snažíš oblbovat. A už vůbec ne tak, že nasyslíš plný garáže tříděných materiálů. Provoz sběrných dvorů je dotován z fondů MŽP a na odpadové hospodářství v oblasti elektroniky si vyhandlovala výsadní postavení jedna firma začínající na AS... a končící na ...OL, za okolností o kterých škoda mluvit. Ta firma má defacto monopol a za to se zavázala plnit nějaká pravidla. Jestli si nechá někým těžit metráky recyklátů a chlubit se tím na webu, je její problém. Myslím, že kdyby se proslechlo že někdo ukecává pracovníky SD k odvážení a diletantskému vytěžování součástek v plných garážích nikomu by to za tu královskou výhradní licenci nestálo. Recyklační firma se mj. zavázala k ekologickému třídění všech materiálů včetně neatraktivních a je v zisku díky těm aktivním. To znamená, že si natěží na ušlechtilých kovech a mědi, trochu na oceli a hliníku a do minusu ji stahuje recyklace plastů, skla a dřeva. Když jim někdo odnáší televizory, z nich vypálí autogenem polovodiče a měď a pak někam nahází bezcenný skříně a ožehnutý desky dps, recyklační firmu připraví o ziskovou část její činnosti a nějaký pohádky o dobrých vztazích s pracovníkem SD na tom nic nemění. Navíc ten pracovník přitom jedná vysloveně proti jeho směrnicím. Když se to děje v malým, nikomu to moc nevadí, ale co tu předvádíš x měsíců ty, je naprosto ujetý mlaskání a ještě u toho krmíš okolí pohádkama. Po pravdě takové série crt TV v počtech jaké tu prezentuješ, se na obvyklých městských SD nikdy nevyskytovaly a odpovídá to spíš nějakýmu rejdění v už vytříděných skladištích. Prokazuješ svým dobrodincům hodně blbou službu.
Ty povídačky o spasení matky Země a o smyslu bastlení z nasyslených součástek a o zániku elektroniky po sešrotování posledních crt si nech pro babičku. Kdo chce, může si pro zábavu nebo pro osobní vzdělávání bastlit v mnoha oblastech a nepotřebuje k tomu tvůj fašistickej background. A není to jen podle tvých omezených přání oblast nf polovodičů z TV a zdrojů z PC, ale i přijímací nebo elektronková technika z rušených armádních přebytků, malá energetika z autovrakovišť a cokoliv dalšího mimo tvůj obzor. Legálně.
Tady máš příklad, že se to dá dělat ze starých součástek, na slušný technický úrovni a bez keců o záchraně bedny kádéček na jedno zapojení:
http://arambajk.blogspot.cz/

(upravil samponek 29. 7. 2015 9:00)

Re: Zesilovač 100W za 220Kč i s trafem, usměrňovačem, kondíkama a šasi? Jo

Mě zase bylo v šesti sběrných dvorech řečeno, že dát mi nic nesmějí . . .

Vše je o způsobu jednání a hlavně chování, Tobě bych také řekl " Nezlobte se pane, nejde to "  neboť, co je jednou oštítkováno, je majetkem sběrného dvora a Městské části, kdybys nepřišel takhle naprudko a nechtěl rovnou něco odnést ( takoví jsou skoro všichni ) ale slušně sdělil, co konkrétně potřebuješ a na co to potřebuješ, byla by situace zcela jiná. . . . a věř, že by si na tom byl o mnoho lépe, než se přehrabovat v kontejneru v  kovošrotě a nemusíš mít obavy, že se nevyznám v technických specifikacích a vybral bych Ti něco špatného, nebo nefukčního.

A pokud bys to neměl na komerční využití, nebo za účelem dalšího prodeje ( i takoví chytráci jsou ) ,  měl bys toho kolik chceš.

Re: Zesilovač 100W za 220Kč i s trafem, usměrňovačem, kondíkama a šasi? Jo

Udávat se nemá, ale hlásit se to musí, to by bylo jinak falešný kamarádství smile

Kdepak je Samponku ten tvůj sběrný dvůr ?
Pošlu tam neformální dotaz, jak tam provozují odpadové hospodářství ?

Re: Zesilovač 100W za 220Kč i s trafem, usměrňovačem, kondíkama a šasi? Jo

Nuž, ten fašistický background genosse Schampon predvádzal aj na Sopelwebe s nickom Dritereich, ale odtiaľ už odsmradil, lebo mu tam pšenka nepokvetla...

Re: Zesilovač 100W za 220Kč i s trafem, usměrňovačem, kondíkama a šasi? Jo

samponek
No jo, když víš jak jsem mluvil a vystupoval aniž by jsi tam se mnou byl a nebo mě alespoň znal tak je to potom těžko. Vždy jsem chtěl něco konkrétního a bylo to i s vysvětlením. Vrcholem bylo když mi půjčily průtokovou rychlovarnou konvici, vybrakoval jsem z ní co jsem potřeboval a torzo jsem musel přivézt zpátky. Dal mi ji se slovy že je funkční a že by si ji nejraději nechal, ale že nemůže. Já jsem z toho měl radost, moje konvice se opravila a já tím ušetřil 1500 za indukční těleso.

(upravil mechanik 29. 7. 2015 12:44)

Re: Zesilovač 100W za 220Kč i s trafem, usměrňovačem, kondíkama a šasi? Jo

samponek, ja mám vlastne tiež niečo zo zberného dvora. Pred asi 6 rokmi som vážnejšie začal budovať zbierku starých reproduktorov. Niečo som zohnal od známych, pár špecialít som zohnal výmenou alebo kúpou z bazos.sk a väčšina je asi zo zberného dvora. Mám toho dosť. Reproduktory s pertinaxovou stredičkou a šroubou v strede, všetky tie výškače so šroubou v strede, reproduktory z elektronkových rádií, napríklad s membránou v oranžovej farbe, pár kusov tesiel "vysavač", tesla stredobasák s penovým závesom, malé stredobasáčiky asi 10cm s gumeným závesom a na záver reproduktor s magnetom tvoreným elektromagnetom.

Mám z nich radosť ale v živote by som na tom nepočúval. V mojich reprobedniach sú reproduktory na uplne inej úrovni. Tiež keby som tie reproduktory zo zberného dvora dal do krabice od topánok tak to nevešiam na forum ktoré má úroveň a nerobil by som si z ostatných čo robia veci poriadne srandu.

(upravil samponek 29. 7. 2015 13:51)

Re: Zesilovač 100W za 220Kč i s trafem, usměrňovačem, kondíkama a šasi? Jo

S velkými dřevěnými reprobednami se praští o zem, dřevotříska jde do "malé spalovny"  a reproduktory do "železa".  To samé s dřevotřískovými skříněmi.

Jak jsem psal. co jde do kóje je oštítkováno a očíslováno a nemůžeš naprudko přijít a odnést si to, jak si většina lidí představuje, proto je lepší říct rovnou "Nezlobte se, nejde to" a s Tvým způsobem jednání jsi pochopitelně neúspěšný.

Re: Zesilovač 100W za 220Kč i s trafem, usměrňovačem, kondíkama a šasi? Jo

A pak máš takhle zasranej komín.
http://www.videoboss.cz/video/9187-jak- … e-zasnout/

(upravil LamiCZ 2. 8. 2015 16:52)

Re: Zesilovač 100W za 220Kč i s trafem, usměrňovačem, kondíkama a šasi? Jo

Celkem mne fascinuje jak tu je 5 stránek dohadů o zbastleným zesu za 200,-. Od elektroniky až po ekologii. Schválně jsem si to celý prošel jestli tam nebude názor i na tu sondu u Pluta - možná na další straně wink.
Můj první zes byl z TIPA TDA 2030 napájený přímo z PC zdroje 12V jenom na chladiči bez krabičky prostě na zemi. A hrál plno měsíců než se mechanicky zničil. Další byl LM4780 z EZK, který už má krabičku, svůj zdroj a mám jej dodnes.
Šamponovy konstrukce jsou poněkud obskurní, ale akorát bych prostě upozornil, že to je zkrátka bastl za pár kaček a rozhodně bych to nedoporučil začátečníkům, kteří to ale stejně stavět nebudou, páč je to na ně příliš složity...
Já na tom nic špatnýho nevidím asi jsem blbej...

(upravil ondra Ch 3. 8. 2015 8:56)

Re: Zesilovač 100W za 220Kč i s trafem, usměrňovačem, kondíkama a šasi? Jo

No mě spíš vadí, že to sklouzlo k urážkám a kecům o "starých komouších a podobně. Jenom pro to, že zakladatel vlákna očekával pochvalu za své dílo a ta se nedostavila. Pak se přidal se svojí troškou do mlejna pan Šanponek a bylo to.

Při čtení úvodního postu jsem měl ze začátku dojem, že to patří do zemědělské rubriky, při zmínkách o krmení něčeho očakávám, že budou následovat králíči či jiná zvířena ..

Jinak proti dílu autorovu celkem nic nemám, ať si každej dělá co chce, ale ať nepočítá, že bude pochválen.

Můj první stereozesík byl zbastlenej ze dvou NF modulů  TV přijímače TESLA "sitno", které jsem vyhrabal na mistním smetišti, takže mám taky máslo na hlavě.

Web

Re: Zesilovač 100W za 220Kč i s trafem, usměrňovačem, kondíkama a šasi? Jo

Bylo by to normální vlákno, kdyby sem samponek necpal ty jeho sračky.
Ten receiver obsahuje 4 koncové stupně srovnatelných kvalit,  pochybuji, že by byly všechny odprásknutý, takže se to mohlo jmenovat i 100W zesilovač úplně zadarmo smile

(upravil samponek 3. 8. 2015 9:51)

Re: Zesilovač 100W za 220Kč i s trafem, usměrňovačem, kondíkama a šasi? Jo

Složité to jenom vypadá, ve skutečnosti tam je nejmenší počet součástek, když bastlit, nemá význam na to něco kupovat, stejně se televize a další věci ve sběrném dvoře vyhazují po stovkách. . .
Zes si můžeš bez bastlení koupit hotový. http://s8.postimg.cc/bbj6e6sk1/zesilova_s_KD606.jpg

Re: Zesilovač 100W za 220Kč i s trafem, usměrňovačem, kondíkama a šasi? Jo

LamiCZ
Mě na tom akorát sere několik věcí, když bastlit tak zadarmo, všechno je na sběrném dvoře, zesilovač si můžeš bez bastlení koupit hotový, atd. Já to mám zadarmo a ostatní sou idioti že součástky kupujou.

(upravil Crifodo 3. 8. 2015 11:40)

Re: Zesilovač 100W za 220Kč i s trafem, usměrňovačem, kondíkama a šasi? Jo

Taky nějak nechápu, proč se občas najde vemeno, který by chtělo ostatním nutit svoje představy o tom, co je a co není bastlení a co je správně. Můžu mít nějaký preference, ale proč se čertit kvůli tomu, že mi je všichni nežerou a že napíšou odlišný názor. Někomu se líbí nahrabat vyházený věci na smeťáku a zlemtat z toho slepeninu po cikánsku, budiž. Ale ať počítá s tím, že někomu se to bude líbit a někdo to naopak strhá. Když nechce negativní reakce, tak ať to ostatním nestrká denně pod nos. A ať nečeká jen pozitivní názor. Nadirigovaných názorů jsem si kurva užil od bolševiků. Nemíním skákat radostí z toho, že se nějakej mladej cápek bude ohánět výrazy jako komouš a přitom dávat najevo ještě totalitnější chování, než měl ten starej bolševik.
Čili jinak řečeno, kdo chce cpát lidem do krku prasečí medicínu, ať se nediví když s ním bude jako s prasetem zacházeno.
Někdo rejdí po smeťáku aby vyvařil pár stokorun a když chce kvalitu, musí si ji koupit, někoho baví bastlení proto, že věci dokáže dotáhnout do profi konce a nebo dokáže v některých aspektech lepší kvalitu, než nabízí současná konfekce. Ať se každý zařídí kurva po svém, ne?

Re: Zesilovač 100W za 220Kč i s trafem, usměrňovačem, kondíkama a šasi? Jo

Myslím si, že pana samponka a jiné lze jednoduše ignorovat, pokud to někomu vadí.

Já taky viděl rudě, když sem začal tlačit ty jeho humusy, jinak to nelze nazvat, v mé mysli na vždy zůstane obraz přiletovaného odporu přímo na víčku pouzdra TO3, to jsem ještě neviděl. Škoda, že tady není ten zvracející smajlík...
měl jsem chuť tady začít sprostačit a posílat ho do prdele.

Ale pak jsem si řekl, nemůžeme všichni dělat všechno stejně, každej z nás je jinej a o tom život je, ne nalajnovanej do jedné řady.

Web

Re: Zesilovač 100W za 220Kč i s trafem, usměrňovačem, kondíkama a šasi? Jo

Tohle nikam nevede, to je přesně důvod, proč lidem slušně vysvětlím, že to nejde a vyprovodím k vstupní bráně,  když někdo přijde, něco chce a takhle se chová, je to nejjednodušší řešení. . .

(upravil divnypocit 3. 8. 2015 16:06)

Re: Zesilovač 100W za 220Kč i s trafem, usměrňovačem, kondíkama a šasi? Jo

samponek já mám k dispozici veškeré běžně dostupné součástky zadarmo a nové  smile a taky si nemyslím o tobě, že jsi vůl jen protože já mám lepší možnosti než ty a nemusím lozit po smeťáku a rozebírat staré prochcané televize smile  Každej ať si dělá jak chce, klidně si tu postuj schémata apod .. ale nikomu nenuť, že má jít do smeťáku jen protože tam chodíš ty. To si rovnou můžem všichni lehnout na náměstí a žebrat protože proč bych se namáhal v práci když si mužu na čúču vyžebrat v leže na Karlově mostě smile))

teď z něj vylezlo, že pracuje na smeťáku a proto si tam může lozit jak chce, porušovat zákon a na nás machrovat jak má vše z odpadu smile)

(upravil Otas 3. 8. 2015 18:01)

Re: Zesilovač 100W za 220Kč i s trafem, usměrňovačem, kondíkama a šasi? Jo

Bastlím už hodně let a naprostou většinu součástek jsem si koupil.
Rozpoznávám určitá vývojová stádia bastlíře:
- Jsem-li mladý začínající, bez zkušeností a schopností odhadnout nebo spočítat vhodnost součástek. Vím, že součástky zadarmo se hodí a udělají výsledek. Vydám hodně práce a času na jejich získání, nicméně bastlím-li to jen pro zvědavost a zvídání, je to fajn a pohoda. Vcelku dovedu i Samponka pochopit, je v tomto stadiu, má to získávání součástek zřejmě nějak usnadněno.
- Pak postoupím dále a potřebuji něco, co je schopno soutěžit (a samozřejmě vyhrát svými parametry) se spotřebkou a musí to mít pokud možno pěkný vizain. Každý chlap občas potřebuje potlesk. Pak ale "potřebuji právě takové součástky" a musím je kupovat. Nízkošumové trandy a OZ, precizní OZ, výkonové trandy výtečných vlastností.
- Někdo postoupí ještě dále či spíše stranou. To co udělá ho (zčásti či úplně) živí nebo si to na sebe alespoň vydělává. Dělá zařízení buď, že právě tato věc není na trhu nebo je strašně drahá. Musí to být zcela spolehlivé! Nemusí to úžasně vypadat, ale nesmí to být hnusné. Nemá čas! Toto stadium jsem nastartoval u sebe někdy v roce 1987 (profi disco) a občas tvořím dodnes, i když jsem v tom dosti "vypustil páru". Vše kupuji a důsledně si vybírám zdroj součástek. Jako s příkladem nekoupitelné věci a nezmara se pochlubím výrobníkem mlhy z roku 1993, který (tenkrát!) dovedl pouštět páru v nastavitelných intervalech 15 s - 25 minut, poznal prázdný (nasvítitelný) zásobník a zastavit čerpadlo, při čerpání míchal kapalinu, byl nízkovoltově ovladatelný z mixpultu, při transportu není zcela nutné vylévat kapalinu, je malý atd. Elektronika maká bez poruch, občas čistím (samozřejmě rozebíratelný) výměník 1250W a slabou stránkou jsou jen stěračová čerpadla Škoda. A to nejsem dobrý mechanik.
- Úmyslně jsem vynechal profesionály, opraváře audio nebo nějaké výzkumníky v oboru, to je samostatná kapitola. I když často sklouzávají do druhé kategorie, je jejich profesionální hrdost do toho vidět a často to dávají znát.

Edit: V tomto tématu krásně vidíme střet mezi první a druhou skupinou. Té první neschází sebevědomí a jistota jediné správné cesty. Až hlubší poznání vede k pochybám ("vím, že nic nevím").

Příspěvky [81 až 100 z 118]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač 100W za 220Kč i s trafem, usměrňovačem, kondíkama a šasi? Jo

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£