Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 4)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 62]

(upravil jardag69 29. 8. 2014 14:16)

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

Basáky dát nepůjdou, to bys musel oddělit část pro středáky, jinak je vyfoukneš smile
Nebo někde levně sehnat 4 kusy ARN 6618. Vždy dva a dva paralerně do každé bedny.
Ale asi by to fakt chtělo oddělit.

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

Tak neměl by být problém to přerozdělit, udělat samostatnou komoru třeba pro dva dole, ale vychází mě to na cca 40litrů pro dva basáky 8" což nevím, jestli by stačilo. Ale varianta to je. Pak ale třípasmovou vyhýbku.

To už mě spíše napadá udělat prostě novou krabicu s 12" basákem, a dát do toho nějakou vyhýbku pro SUB cca na 80Hz a zbytek posílat nahoru.
Mám rád velké věci, takže paradoxně dvě 7500 na podstavci s nějakou 12" příp. 15" by mohlo být fajn řešení. Jestli se to osvědčí se sube aktivním, tak proč to nezkusit. Ale zase receiver by asi 15" neutáhl....

že já si nekoupil radši starou věž smile

(upravil jardag69 29. 8. 2014 14:58)

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

Jo, aktivní sub se nikdy neztratí. Na aukru teď někdo nabízí jeden 300W s 20W reprákem :0)
Nebo http://www.monacor.sk/product/show/8447/SPH-6M
         http://www.monacor.sk/product/show/2070/SPH-200CTC

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

Já bych bejt váma takový skvostný bedny nekurvil a pokudmožno zachoval co nejvíc originální stav. Jestli chceš basy, postav budku s nějakým ARM/ARA 15". smile

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

S ARA by to v sobwooferi šlo s ARM moc nie to ani po prerabke na akožekutočný basák nikdy nebol basák.

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

suhlasim ze ich netreba rozoberat. hrat to poriadne nebude tak ci tak a hodnotu maju iba hstoricku. na pridanie basakov tam mas aj tak malo miesta. napr. 6618 potrebuje uzatvorenych 40l aby hrala.

(upravil Hazys 29. 8. 2014 23:22)

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

Jenže 6618 taky neni nic moc basák. Ten bych tam vůbec nepchal.

(upravil p_petak 1. 9. 2014 9:01)

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

Tak do beden zasahovat nebudu, prostě tomu udělám podstavec s jedním či dvěma basáky, teoreticky prodloužím jakoby vizuálně sloup. Zkoušel jsem to s obyč subem genius a hrálo to příjemně, až na to že ty basy hold hučeli. (genius sub)

Takže doplnění projektu:
jak vymyslet prodloužené sloupu, když jsem limitovaný rozměry 30x25cm.
Rád bych ta, nacpal aspon 1xARN 226 - ta jediná se dá sehnat ještě klasický vzhled. I když nejraději bych tam nacpal dvě....pod sebe. Ale jakou doporučujete min litráž?

Pro 1x226 či 2x226? Bassreflex netuším, klidně bych se obešel. Mám rád basy, ale čitelné (jsme baskytarista)

Pokud by litráž nestačila, šlo by ten sloup jakoby prodloužit z čela stejně = 25 cm, ale dozadu si pomoc s pád decimetry navíc.

Dále vyhýbka? Nechci zasahovat do beden, tudíž nějakou dvojpásmovou, ale se spíše nižší frekvencí dělaní - 1000-1500hz. Zbytek nad děličkou by šel do stávajících beden. Snad to není blbost.
Máte doporučení kde sehnat finální produkt?

děkuji za rady.

PS- jít cestou starší klasiky 6604 či novější 226? 200 nemůžu sehnat v starší papír podobě s vrchlíkem.

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

Jedna 226ka na takovéhle parní bedny bude málo.  Ten limit rozměry je bohužel malý. K takovýmhle velkým bednám by to chtělo něco jako 8608, pokud se držet tesly, nebo pak ty ještě větší 9918. Jeden 8palec pod takovou hordu citlivých středů bude málo.
Respektive, ono by ti to hrálo taky, satelity na pár miliwattů, a sub by měl co dělat to dohnat. Nevím, jak nahlas počůváš (či by ti to stačilo s takovým malým subem), ale snažil bych se aspoň trochu srovnat dosažitelné SPL spodků a vršků.

Máš-li rád basy, dej tam pořádný sub, aspoň s těmi ARN860x (pokud se ti poštěstí sehnat správné kusy). S 226kami moc parády asi nebude.

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

rozebrat a zbavit se toho,máš tam napsáno k čemu to je určeno.

(upravil jardag69 1. 9. 2014 12:47)

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

Zase tak parní to není. Na středech to má papírově 36W. Když si uděláš sub z toho
http://www.monacor.sk/product/show/8447/SPH-6M
tak to bude ok.
Případně ti zbyde pěkný sub.
Když uděláš dva, tak budeš mít super základ pro kvalitní 3 pásmo.
Nahoru pak posadíš něco jako
https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=19952

(upravil p_petak 1. 9. 2014 13:51)

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

Mno sehnal jsem 4kusy 6808, tak zkusím podložit jeden sloup jakoby dalším sloupem 2x6808 cca 40l, aby to působilo jako jeden sloup. Sice to bude mít teď 2m na výšku, ale bude sranda. Tak bych mohl využít teoreticky 2 kousky sloupů. Zbylé dva si nechám jako zadní, případně jestli se to osvědčí, tak překopu i je.

Ještě sehnat dobrou vyhýbku... ale potřeboval bych na 4ohm, ale všude mají jen 8ohm.

Je někdo ochotný navrhnout a sestrojit 2kusy vyhýbek? Pro kombinaci:
2xARN 6808
6xARO 687
4xARV 161) nebo co to tam je sakryš?

trošku nevím jak impedance, vrch je 4Ohm (asi) a spodek 5,5Ohm
Finance samozřejmě není problém.

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

Až se dozvíš, kolik je práce s měřením (měřením, ano, výhybka se musí dělat podle změřených vlastností konkrétních reproduktorů v konkrétní budce), tak tě to přejde. Mnohem vhodnější bys měl, dělit to aktivně a spodek honit zvlášť zesilovačem. Tvořit novou pasivní výhybku k tomuto zvěrstvu je poněkud nerentabilní. Kdežto aspoň průměrně kvalitní aktivní vyhybka a druhý zesilovač pro spodek, se dá zužitkovat i k libovolné jiné sestavě beden, narozdíl od pasivní vyhybky, která je silně jednoúčelová.

Řešení s aktivní vyhybkou a dalším zesilovačem má velice podstatnou výhodu v tom, že až tě omrzí hrát si s tímhle, tak vyhodíš jen ty hnusný bedny, zesilovač ti zůstane - jinak bys musel vyhodit i tu výhybku, která tě nebude stát málo.

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

Jasný, že se dá vše dělat profi, vše změřit, upravit návrh apod. Ale tady jde jen o takový nástřel do ticha...

Pracuji jako projektant-statik a taky když řeknu investorovi, že chci geologický posudek, hydrogeologický průzkum s rozborem spodní vody, tak si zaklepou na čelo.
Dopadne to, že se to nějak nastřelí na danou lokalitu (základy) a pak se jukne do jámy a když tak se řekne, hodte tam pár cementu navíc, nebo radši železo, nebo postavte to radši jinde smile

Ale objednal jsem jakousi pokusnou vyhýbku, nějaké mám doma v šuplíku, tak uvidíme.
Samozřejmě udělat k tomu aktivní SUB systém s nezávislým zesilovačem a hlídat si děličku apod, by bylo super, ale to je složitější řešení a za tu cenu si radši koupím regálovky a bude to hrát lépe jak celý ten projekt smile

Mno uvidíme co sprasím a dám vědět.

(upravil jardag69 1. 9. 2014 15:25)

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

Jediný problém bude citlivost. Ty basáky se na ten sloup ani náhodou nechytají. budeš je muset zatlumit.
Nebo si udělej dvoupásmovky z těch 6808. Můžeš si udělat D'Appolito. Jako výšku 1" Vifu ringradiator. Tu můžeš dělit hodně dole.

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

Fakt nevidím zmysel vrážať do toho čas a/alebo peniaze.

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

Tak čas se přes zimu najde, peníze těch pár stokorun to pujde.

Včera jsem to zkoušel v místnosti 5x4m v "kvádru" se subem s děličkou na 80Hz a můžu říct že poslech to byl příjemný.
Oproti regálovkám 3pásma, to bylo více čitelné. Je tam více středobasu, ale to se mě docela líbilo.
Přirovnávám to k studiovým monitorům, ale díky subu, to neznělo tak frigidně.

Takže vyzkoušíme s rozšířením o basovou složku, případně to budu provozovat ze subem, ale to musím sehnat lepší.
blbá je citlivost, subík jsem musel mít skoro na 80% volume aby se to díky 4sloupům spolehlivě pomíchalo v dobrý výsledek.

V případě že s dodělanými podložkami basovými to nebude ončo, tak to hold hodím do velké garáže 64m2, kde rád poslouchám dost nahlas při vrtání se v motorce nebo v autě, či v dílně, ať to přehluší vrtačky a spol.

Každopádně ty bedny se nezdají, ale nějaký potenciál to má.

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

Jestli to chces takto provozovat tak by bylo nejlepsi udelat bednu 4x 6808 do vysledne impedance 8 ohm pro kazdy zvlast objem, k tomu aktivni vyhybku a zesilovac tim padem si muzes nastavit vic ci mene basu a 4 kousky 6808 uz budou mit slusnou citlivost/plochu/zatizeni. ale porad na domaci poslech nebo malou party o 15 lidech ne na nejake zvuceni neceho....

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

tak mám tu na stole 4x6608, 6808 jsem nesehnal za dobrou cenu.

Zkusím dát jednomu sloupu dvojici 6608, každá v uzavřence cca 22l každá.
Dám to na pokusnou vyhýbku na tři pásma a poslechneme, jestli je tato cesta schůdná.
Případně další varianta 4x6608 na jeden sloup.

Včera jsem to testoval jen ze subem na filmu a naprostá spokojenost. Díky krásně čitelným středobasům, byl krásně slyšel hlas, filmové duc duc dunění zvládl subík krásně a můžu říct, že když  ve filmu projel H+D fatboy (terminátor II)
tak to znělo jak ve skutečnosti (jsem motorkář)

Takže pokud to nebude na poslech, tak to vidím jako základ kina. Levá a pravá front strana a centr zdvojený.

Každopádně bedny se rozehrávají a začínám jim přicházet na chuť, a autě a v práci nadávám na to, jak to jen basuje a cinká a středy nikde....

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

p_petak napsal:

Zdravím,

jelikož doplňuji stávající ARS7500 (mám 4 kusy, tak jen dva) o spodní basovou složku, zajímalo by mě, jakou dát litráž basovým repro.

Mám nějakých 10kousků ARN 6604/08 a zvažuji podsadit obdobným sloupem s 4-5x ARN660x a dumám nad objemem.
Bylo mě doporučeno,každý dávat zvlášť. Ale objem dle výrobce je 20-30l. Takže jít spíše k minimu či naopak maximu? Či střed? Jde mě o co nejlepší podání basů, aby to mohlo konkurovat vršku.
Má cenu to nějak zdvojovat? Nebo radši sekci každý zvlášť? Zvažovat BR? Už třeba jenom pokusně u nějakého repro?

Plánuji to udělat rozměrově obdobné ARS7500, ty dát vzhůru nohama, aby výšky byly v úrovni uší, středobasy nahoru. Basy dole.

Jedná se o takový megalomanský projekt zvaný není nad sloupové bedny výšky 2800mm smile
Když to bude hrát děsně, tak to zůstane jako odstrašující prvek někde do garáže.

Děkuji za rady a hlavně pochopení.

Příspěvky [21 až 40 z 62]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£