Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » po 10588 dotaz na výkon zesilovače

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 43]

Re: po 10588 dotaz na výkon zesilovače

Mohu vědět účel testu? Rozdělení výkonu mezi jednotlivé repro?

Re: po 10588 dotaz na výkon zesilovače

ne,jaký celkový výkon bude mít zesík

Re: po 10588 dotaz na výkon zesilovače

Celkový výkon na každém repru?

Re: po 10588 dotaz na výkon zesilovače

opet trochu zavadejici formulace - "jaky celkovy vykon bude mit zesik" Budto se ptas opravdu, jaky celkovy vykon zesilovac odevzda, nebo jaky celkovy vykon je schopen odevzdat. Navic je potreba rozlist okamzity a efektivni vykon. Kazdopadne v pripade slouceni dvou ruznych signalu musis opravdu nejprve spocitat prubeh vysledneho vstupniho signalu, pak teprve muzes spocitat vykon do zateze. Okamzity vykon bude dan okamzitym napetim, zesilenim a zatezovacim odporem, efektivni plochou pod krivkou vystupniho napeti za jednotku casu a zatezovacim odporem. Vzhledem k relativni nesnadnosti vypoctu tvaru slouceneho signalu na vstupu se tim nikdo moc nezabyva, protoze to nema v praxi zadny zvlastni vyznam. Akusticky signal stejne obsahuje cele spektrum ruzne superponovanych kmitu.

Web

(upravil Dalča 27. 7. 2013 13:16)

Re: po 10588 dotaz na výkon zesilovače

jungvoj:
ujasni si co chceš a případně to sem napiš.
Na jednu stranu chceš popsat ideální zesilovač napětí který jse schopen dodat libovolný výkon do zátěže, na druhou stranu do toho motáš reálný zesík a na třetí stranu ho zatěžuješ reprákem, tedy komplexní zátěží, která je všechno, jen ne ohmický odpor.

Pokud do ideálního zesilovače, viz výše, pošlu jednu sinusovku co na zátěži vyrobí 100W
Tj na do zátěře poteče 10A při 10V tj zátěž bude mít 1R.
pokud do zesíku pošlu 3 sinusovky 1HZ, 1kHz, 1Mhz a zátěže budou frekvenčně selektivní tj 1R pto 1Hz, 1R pro 1kHz a 1R pro 1MHz, pak na všech odporech vyjede 100W tepla, zesík bude mít trojnásobný příkon než v prvním případě.

|V reálným zesíku bude obdobný případ podstatně komplikovanější (hlavně tech 100W) aby se NF zesík alespoň trochu tvářil "idealizovaně" budeš muset příklad řešit na mW, abys byl dostatečně vzdálen o nelineárností daných výkonovou, proudovou nebo napěťovou "nedostatečností" a taky budeš muset mít signály frekvenčně blíž k sobě. Pak zas bude trabl se selektivní zátěží.
Obecně na jednu stranu mícháš napětí a na druhou stranu už  mícháš Watty - což je samo o sobě už špatně.
Tzn tohle musíš nějak "učesat" abys mohl dostat "rozumnou" a jasnou odpověď.

Re: po 10588 dotaz na výkon zesilovače

Pokud do ideálního zesilovače, viz výše, pošlu jednu sinusovku co na zátěži vyrobí 100W
Tj na do zátěře poteče 10A při 10V tj zátěž bude mít 1R.
pokud do zesíku pošlu 3 sinusovky 1HZ, 1kHz, 1Mhz a zátěže budou frekvenčně selektivní tj 1R pto 1Hz, 1R pro 1kHz a 1R pro 1MHz, pak na všech odporech vyjede 100W tepla, zesík bude mít trojnásobný příkon než v prvním případě. ,,,,,,,dobře,,,,zdá se to logické,nicméně vysvětlení proč?,nejlépe nějakým obrázkem,,,,,,dík za odpověd,bo je jediná rozumná,

Re: po 10588 dotaz na výkon zesilovače

Zeptej se nás ještě, jak se měří(udává) citlivost reproduktoru. Jistě Ti to tady vysvětlí, když jsem to nedokázal já.

(upravil Hordek 28. 6. 2014 14:55)

Re: po 10588 dotaz na výkon zesilovače

.

Re: po 10588 dotaz na výkon zesilovače

hordek: mr. F wink

Re: po 10588 dotaz na výkon zesilovače

hm,to by mně tedá zajímalo,na co se v koutku pro začátečníky tedá mám ptát ,uvedte příklad

Re: po 10588 dotaz na výkon zesilovače

ČAU, to je dost, že se ozveš.  Třeba viz příspěvek číslo 27.

Re: po 10588 dotaz na výkon zesilovače

citlivost repra se udáva tak,že na gestapo,je-li vysoká,na STB ,je-li střední a na audioveb jestli je nízká

Re: po 10588 dotaz na výkon zesilovače

Proč ty lidi tak nasíráš?

Re: po 10588 dotaz na výkon zesilovače

když škrtnu drátem po vstupu,tedá zesíků,tak mi basák musí otevřít pivo,v té chvili je to citlivé na šum přetékajícího piva do skleničky,pokud to trvá 92 sekund ,je citlivost 9,2deci na 0,1 promile

Re: po 10588 dotaz na výkon zesilovače

Tak jo, dnes jsi měl zelený nebo růžový?

Re: po 10588 dotaz na výkon zesilovače

sanocha si važte,je to budoucí boborod,flaškomistr

(upravil rudolf04 1. 8. 2013 9:12)

Re: po 10588 dotaz na výkon zesilovače

Uznávám, že jsem se to snažil pro pochopení příliš zjednodušit a zbytečně jsem Vás zmátl. Proto příspěvek stahuji.

Omlouvám se.

(upravil sanoch 31. 7. 2013 20:34)

Re: po 10588 dotaz na výkon zesilovače

Nepřeháněj. PÍŠU O JUNGVOJ, rudolf04 mě předběhl.
Mohli bychom se začít bavit trochu na úrovni.
Na tvoji obhajobu napíšu toliko, že blbej nejsi, víš a znáš základy, patřičné vzdělání máš(stejnou školu co já). Jen si myslím, že špatně formuluješ svoje dotazy a pak z toho vzniká tohle.
Píšu to protože Tě znám.


To nepřeháněj nepatřilo Tobě rudolf04. Myslím, že tvé podání problému je správné. Nicméně nechci to tvrdit na 100% pokud to řádně neprověřím(vyzkouším).

Re: po 10588 dotaz na výkon zesilovače

rudolf04 napsal:

.
Aby byl výklad co nejjednodušší, vycházíme z toho, že dvojnásobné napětí na vstupu zesilovače vyvolá na jeho výstupu dvojnásobný výkon.

To je hodně velká kravina, co je to dvojnásobné napětí ?

Re: po 10588 dotaz na výkon zesilovače

Jasně, že je to kravina, byl to jen příklad pro jungvoje, aby na to přišel. Fakt to není blbec(má sice své mouchy, jak jsme všichni viděli) znám ho 20let a je pravda trochu svérázný.

Ty jseš tady jedem z mála fachmanů, co nám má co říci. Tak Tě prosím o pevné nervy.

Děkuji.

Příspěvky [21 až 40 z 43]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » po 10588 dotaz na výkon zesilovače

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£