Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 7 z 32)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Výroba repro soustavy

  Stránky: ««« 1 ... 5 6 7 8 9 ... 32 »»»

RSS

Příspěvky [121 až 140 z 632]

(upravil reta 15. 11. 2012 23:34)

Re: Výroba repro soustavy

Tomuhle obrázku jako příčce moc nerozumím.

Jasně všude kde je vnitřní roh nebude "ostrý" ale poloměr použité frézy. Stejný poloměr se použije na desku s reproduktory. Detaily se musí dopiplat.

Re: Výroba repro soustavy

Na obrázku je profil dílu, které by se skládaly na sebe tak, jak máš v úmyslu. V přední části je vybrání na přední desku, ve který jsou namontovaný reproduktory.

Web

Re: Výroba repro soustavy

Pokud použiješ ten origo zahnutej basreflex nahoru, nezapomeň, že by kolem vnitřního zahnutého vyústění nemělo nic překážet volnému proudění vzduchu, tím narážím na ty výstuhy.. a na padající vatelín. smile

Re: Výroba repro soustavy

Rozdíl mezi kolmými stěnami (nedejbože krychlí) a sofistikovanějším řešením půjde dobře poznat z near-field měření, je to jen další snaha o vylepšení.

(upravil reta 16. 11. 2012 0:05)

Re: Výroba repro soustavy

Antonio jseš přesvědčen že rozdíl mezi "schody" a http://s6.postimg.cc/uylcdywwh/z_kladn_d_l_cel_dut_p_ka_st_edy_oblouk.jpg tímto prostorem oba vyplněné tak jak píše MaBat v př. 125 je měřitelný? Jinak se mi líbí podávat sofistikovanější řešení. To má smysl. Díky.

edit: Jinak ty středy nemusí být nahoře a dole kryty rovným dílem ale zkoseně, takže nic nebude "rovného."
http://s6.postimg.cc/il8i72781/z_kladn_d_l_pod_ST_EDY_polopln.jpg


Padající vatelín to může být problém. Už jem se tady ptal jestli ty příčky musím obalit a čím. Bohužel bez odezvy. Tak se prosím ptám znova z ohledem na ten padající vatelín.

Re: Výroba repro soustavy

Rozdíl mezi kolmými stěnami (nedejbože krychlí) a sofistikovanějším řešením půjde dobře poznat z near-field měření, je to jen další snaha o vylepšení.

Řekl bych, že pokud budou mít srovnatelný objem a obojí to bude zatlumené, rozdíl ani nenaměříš. Rezonance bys měl zatlumit tak, jako tak.

Re: Výroba repro soustavy

DJ_Rix napsal:

Já bych řekl Romane, že bedna s takovým množstvím vložené vlastní práce si zaslouží ...........)

Nemíním polemizovat na téma, jestli 3x dražší reprák je 3x lepší (obecně poměr cena/kvalita takhle nefunguje) , ale jenom poznámka k tomu množství vložené práce. Ano příprava podkladů pro mašinu bude něco trvat a stát, samotná montáž z žeber mi ale nepřijde nijak náročnější než jiná bedna. Naopak si myslím, že by mohlo fungovat něco jako prodej těch žeber- ne na lokální bázi ČR. Tj. chci sloup/regál, pošlete mi 50/30 žeber, 2 podstavy, 4 žebra. Nabídka by případně obsahovala žebra různé velikosti podle velikosto použitého basáku...... Jasně, že  se nebavíme o bednách za 6k.

Mmch jsme se dostali opět k mé otázce, kdo odladí bedny kategorie těch USHERu. Nešlo mi vůbec o to, co je uvnitř, ale když bude truhlařina/lak/povrchovka za 20-30k (což u někoho, kdo to nedělá, není nereálné. měl jsem nabídku na ty naimy za 20 + povrchovka), tak to chci mít osazené odpovídajícími měniči a navržené někým, kdo má nějaké refernce.

Web

Re: Výroba repro soustavy

reta: Přesvědčovat tě opravdu nebudu, "pravdu" si musíš najít ty sám.

Dále: nesmysl s padajícím vatelínem, kdo to vymyslel? ten se snad lepí na stěny pokud nedrží stlačený sám, navíc ho v basové sekci skoro nepotřebuješ a příčky stačí dvě tři.

(upravil reta 17. 11. 2012 1:07)

Re: Výroba repro soustavy

Antonio díky jasně rozhodnu se sám.
Tak a teďko budu chvíli pracovat abych, to co tady bylo řečeno dostal do praxe a beden. Nějaký čas to potrvá pak dám vědět.
Budu potřebovat rady čím a jak propojit reproduktory a výhýbku.

Rotře přečelt jsem si vlákno na tvé doporučení "Chceš li slušný bedny, kup si od dejla repra na RPM-1"
špatný asi nebudou je to cesta správným směre ale myslíš si, že dosahují kvality co se týče zvuku http://www.usheraudio.cz/produkty/repro … rie/be-20/
Kde se dají koupit reproduktory usher?
Jo a ještě k tomu prodeji těch dílů zatím o tom vůbec neuvažuji i když to není špatný nápad, snad by bylo možné vyrobit sem tam kousek pro kamaráda.

Ještě tedy jednou pokud bych do těch beden dal něco jak chce rotr (usher)
Mmch jsme se dostali opět k mé otázce, kdo odladí bedny kategorie těch USHERu. Nešlo mi vůbec o to, co je uvnitř, ale když bude truhlařina/lak/povrchovka za 20-30k (což u někoho, kdo to nedělá, není nereálné. měl jsem nabídku na ty naimy za 20 + povrchovka), tak to chci mít osazené odpovídajícími měniči a navržené někým, kdo má nějaké refernce.
EDIT : aby nedošlo k mýlce, rotr žádne bedny alá USHER stavět nechce, ta otázka vznikla na základě něčího dotazu. A já jsem USHER použil jako něco ke srovnání, něco co již existuje co má nějaké parametry.

Zjisti jsem, že cca metrové bedny takové které jsem uváděl na začátku tohoto vlákna v černé klavírní lesk cca 45k za dvě.

(upravil rotr 16. 11. 2012 14:47)

Re: Výroba repro soustavy

Jak hrajou RPM-1 se budeš muset zeptat kluka LamiCZ z Brna. Co vím, tak je tam zatím jediný funkční vzorek a nestěžuje si. Druhé s trochu jiným osazením jsou ve stadiu měření. My jsme teď o víkendu poslouchali s Basstlem moje dvojky přes DPA222 s rychlejma koncema a jeho kámoš se na tomto základě rozhodl o jejich stavbě. Rozhodně budou stát 10% těch USHERu a nebudou o 10 levelů horší smile (nebo naopak ?)

EDIT : aby nedošlo k mýlce, je žádne bedny alá USHER stavět nechci, ta otázka vznikla na základě něčího dotazu, že se mu líbí a já jenom upozorňoval, co může stát navrh výhybky

Web

Re: Výroba repro soustavy

Ja jsem si byl RPMka u LamiCZe poslechnout a musim rict, ze to hraje opravdu dost slusne. Jsou to jen uvahy, ale na basech si dovolim tvrdit, ze by ty Ushery za "majlant" prehraly (stejne je to vsechno o osobnich preferencich posluchace) . Ptat se jestli si nekdo mysli, ktery bedny by mohly hrat lip je pekna blbost. Je to zbytecna otazka bez jakekoli vypovidaci hodnoty. Pokud to chces zjistit, musis bedny slyset. Nejlip na svych naposlouchanych nahravkach.

Web

Re: Výroba repro soustavy

Kabely měděné za pár korun, české KABLO například, ideálně více zkroucených žil.

Jedno je zcela jisté, tohle

usheraudio.cz napsal:

Někdo říká, že tyto reprosoustavy mají nejlepší středy na celém světě. Někdo říká, že tyto reprosoustavy jsou schopny odkrýt poslední skrytý kousek hudební informace v nahrávce.

je neskutečná snůška blafů. Dál už jsem to nečetl.

Re: Výroba repro soustavy

reta napsal:

Mmch jsme se dostali opět k mé otázce, kdo odladí bedny kategorie těch USHERu.

Pro info: Moje cena je počet pásem * 1500Kč + 1/3 z ceny měničů na bednu.
Je to cena za změření a návrh výhybky.

(upravil stiglitz 16. 11. 2012 22:28)

Re: Výroba repro soustavy

BlackRider: Tohle je problém Audiowebu, ale i Repromanie, eventuelně jiných webů, protože se tu vlastně všichni dohadujeme o ničem. Např. Fotoaparát.cz je jasnej, protože tam vidím fotku, a to je to o co jde. Jak tady někomu popíšeš, popíšeme, to co jsme slyšeli, to nejde, nic nevypovídá o kvalitách té které konstrukce, nic. Protože to neslyšíme. Já o tom nic nevím, a proto tvrdím pořád totéž, chtěl bych slyšet špičkovou konstrukci DIY, pak špičkovou komerční soustavu, ale za identických podmínek, a slyšet toho víc, ale s páskou na očích. A myslím, že ani pak by moje uši nic zásadního nepoznaly, dalo by se to posoudit pouze jako líbí, nelíbí. Protože i já si myslím, že charka jako podle pravítka je ideální jenom teoreticky.
Když tady někdo napíše, že B&W je sračka, panebože, kdo něco ví o téhle firmě? To si někdo myslí, že může jenom tak něco plácnout? A kdo to má naposlouchané, že takhle píše? To si tu někdo vážně myslí, že má větší znalosti, než tenhle tým, s desítky let bohatými zkušennostmi?
Lidi, já nevím!

(upravil reta 17. 11. 2012 1:51)

Re: Výroba repro soustavy

stiglitz: co takhle nějaký standard
http://www.excelia-hifi.cz/ sekce top 1000 nemám na mysli přímo tento web ale ten seznam repro a hodnocení.
Tento veb využívá poznatky časopisů.... Dokáže někdo zařadit RPM-1 do toho seznamu. V tomto seznamu bych bral ceny s velkou rezervou. Tenhle seznam bych nepodezíral z reklami a když tak ze zanedbatelné pokud jí někdo objeví.

MaBat: Fajn MaBat umí výhybky. Otázka MaBate to platí pro případ, že do těch beden dám classic 200 a i pro případ, že do těch beden dám "cokoliv"? Prosím nereagovat na slovíčko cokoliv, kdo toto vlákno sleduje tak ví rozhodně to neznamená.........

antonio: sice jsem ten článek zatím nedočetl ale začátek svatá pravda naprostá většina publikací reklama. Tím nechci říct, že jsem proti reklamě akorát se člověk hůř orientuje. Filozofická otázka a v čem by jsme se měli orientovat nebýt reklami.

Re: Výroba repro soustavy

reta napsal:

Otázka MaBate to platí pro případ, že do těch beden dám classic 200 a i pro případ, že do těch beden dám "cokoliv"?

Ano. Vyhrazuju si nicméně právo odmítnout, "konzultace" v těchto případech neposkytuju. Pokud si chce někdo sám stavět bedny (vybírat měniče, atd.), předpokládám, že ví, co dělá, a je si vědom toho, že některé věci už se výhybkou ovlivnit, popř. zachránit, nedají a správný postup je vždy uvažovat o tom všem od začátku jako o celku. Ta 1/3 za měniče je tzv. hifi přiřážka - hifisti to tak chtějí (drahá ozvučnice si zaslouží drahé měniče, drahou výhybku a tedy jistě i drahou práci za ni), tak proč jim nevyjít vstříc.

Tímto zde končím, bude-li mít někdo zájem, nechť mě kontaktuje.

Re: Výroba repro soustavy

1. kdo tomu nerozumí, měl by si nechat poradit, jinak vaří dort jako pejsek a kočička
2.Tobě by nepřišlo škoda do té krabice, co si maluje reta, dát třeba TOTEM, nebyla jedna z Tvých prvních otázek - kolik do toho chceš dát a odpověď-  jo, za to se slušný bedny dají už postavit ?

Web

(upravil MaBat 17. 11. 2012 14:07)

Re: Výroba repro soustavy

rotr:
Když po mně někdo bude teď chtít odladit třípásma jako jsou RpM-1 (což ale nepředpokládám), zaplatí podle toho 7680 Kč (pro osazení RpM-1, když započítám i exkluzivní zvukovody), což je podle mě vzhledem ke kvalitě výsledku a objemu práce (desítky hodin se vším všudy), cena víc než rozumná. Bude-li někdo chtít bedny ještě o 2 - 3 levely výš, než jaké je osazení RpM-1, zaplatí holt o to víc. Nemám už důvod vymlouvat nikomu pocit, že za to také něco navíc dostane...

Opravdu už mě tohle dohadování leze krkem.

(upravil reta 17. 11. 2012 15:34)

Re: Výroba repro soustavy

Tím, že do této diskuze byla vnesena i problematika cenová a o té si myslím:  je to hodně předčasné.
Ale budiš. Ovšem truchu jsem se ztratil. V celém vlákně jde o bednu, krabici pro stavebnici classic a možnost když už ta bedna bude na světě osazení top reprákama.
A teď k té ceně a tady už jsem zracenej úplně: cena repráků pro classic cca 24 000 z toho
1/3 8000 + 3*2*1500=9000 dohromady 17000, přičemž už jednu(2 kusy) výhybku mám v té stavebnici.
Edit: takže vše děleno 2 =8500.

Zatím tedy alespoň na "papíře" a co cen se týče vzniká cosi nepopsatelného i vzhedem k tomu, že někde výše jsem napsal, že programovat CNC stroj a pak vyrobit jednu bednu je ekonomický nesmysl (vše s tím CNC strojem je jen můj problém na to si neztěžuju jen konstatuju). Nakonec to neberte ani jako poztěžování na MaBata je to jen konstatování mne známých faktů. Tolik k ceně pro classic.

Pro případ osezení bedny něčím jiným bych se k ceně zatím nevyjadřoval je to v tento okamžik nepodstatné a stačí info, že MaBat to umí udělat (výhybku).

(upravil MaBat 17. 11. 2012 16:05)

Re: Výroba repro soustavy

Pásma máš takhle 3 a bere se cena za měniče na jednu reprobednu, ne na pár.

Za TOP měniče se účtuje TOP cena. Je to IMO jednoduchý princip, který každý pravý high-endista musí pochopit. Musí se s nimi totiž dělat jen v rukavicích z kůže dvanácteráků a za každého druhého úplňku, což vše samozřejmě prodražuje a protahuje... smile


- Nelíbí-li se někomu tato cena, má samozřejmě možnost obrátit se jinam (což mu v takovém případě také vřele doporučuji). Já už to zadarmo dělat nebudu. Ani náhodou.

Příspěvky [121 až 140 z 632]

  Stránky: ««« 1 ... 5 6 7 8 9 ... 32 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Výroba repro soustavy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£