Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Dual CV 1200 - Polepším si ? Prosím o radu

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [10]

Téma: Dual CV 1200 - Polepším si ? Prosím o radu

Dobrý den,
chtěl bych poprosit zkušenější o radu, mám reciever Sony STR-DE375, který jsem kdysi dostal jako dárek.
Jediné co jsem ale chtěl byl jedoduchý zesilovač na 2 nebo 4 repro bedny s kvalitními basami a výškami.
Namísto toho jsem dostal reciver s milionem funkcí, které stejně nevyužiju a to, co pro mě bylo úskalní je u
toho reciveru naprosto katastrofální, přes to, že basy a výšky mám dané na maximum, tak mi přijde,
jakobych je měl stažené na neutral.
Strejda má zesilovač Dual CV 1450 a to je trochu jiný kafe, ovšem je docela těžký dnes sehnat tyhle starší
kousky, ale mám možnost koupit za 2 tisíce Dual CV 1200, proto bych vás chtěl požádat o radu, kdo se vyzná
v servisních manuálech, jestli by to mohl zčíhnout a zhodnotit, jestli bych neudělal krok vedle.

Děkuji

Dual CV 1200
http://dual.pytalhost.eu/cv1200s/

Sony STR-DE375
http://www.nodevice.com/manual/sonymans … t7620.html
http://www.nodevice.com/repair_manual_h … _uk_e.html

(upravil Hippo007 4. 2. 2011 14:15)

Re: Dual CV 1200 - Polepším si ? Prosím o radu

Ono to bude spíš bednama, než zesilovačem. S dobrýma bednama bys nepotřeboval zdůrazňovat basy, výšky.
Ale k tvé otázce ... ano polepšíš si značně. Sony má možnost zvýraznění basů + výšek o 6dB, Dual o 15dB, tedy podstatně víc. U tesláckých zesilovačů to bývalo o 12dB.
EDIT: ale výkonově je na tom Dual (40W/4Ohm, 28W/8Ohm) hůř než Sony (50W/8Ohm). Záleží na tom, co máš za bedny, zda výkon Dualu bude dostatečný.

Re: Dual CV 1200 - Polepším si ? Prosím o radu

Bezva, děkuju za rychlou odpověd. Ono to je tak, že když basy vybudim ješte v PC přes zvukovou kartu, tak už to celkem jde,
ale to mi nepřijde jako úplně adekvátní řešení.

Re: Dual CV 1200 - Polepším si ? Prosím o radu

Hlavně je to zesilovač ze 70. let, takže bude vyžadovat repasi. Přecijen některé součástky už asi nebudou v úplně nejlepší kondici po tolika letech. Já bych do toho 2000,- nedal. Maximálně do 1000,- a ještě bych se cukal.

Re: Dual CV 1200 - Polepším si ? Prosím o radu

Jinak bedny mm tyto http://i54.tinypic.com/11vtua9.jpg
Každopádně stejně využiju tak 2/3 výkonu reciveru, potom už to bedny nestíhaj.

Re: Dual CV 1200 - Polepším si ? Prosím o radu

Hm, 4 Ohmy a jestli jsem se dobře díval, tak Sony je 8 Ohmový zesilovač. Radši to nepouštěj na plnej knedlík, nemuselo by se to zesilovači líbit. Je takové pravidlo, že na zesilovač by se neměly připojovat bedny s nižším odporem, než na co je zesilovač stavěný. A když už je připojím, tak nemůžu zesilovač využít na plný výkon (má-li tepelnou ochranu, zapůsobí, nemá-li, odejde).

(upravil apollo444 4. 2. 2011 15:06)

Re: Dual CV 1200 - Polepším si ? Prosím o radu

Aha, tak to bude asi nějaká chyba v manuálu, nebo nevim, ale ne recieveru mam psané 50W x 5 ... 4 Ohm DIN ... jinak model je to ale uplně stejnej STR-DE375, takže možná jen rozdílná verze.

edit:
Každopádně, jestli tomu dobře rozumím, tak bych se měl při výběru zaměřit na max/min vychýlení výšek a basů v dB, odpor 4 Ohmy a výkon aspoň to, co zvládají bendy.

Re: Dual CV 1200 - Polepším si ? Prosím o radu

Ano. Korekce basů a výšek +-12dB stačí.

Re: Dual CV 1200 - Polepším si ? Prosím o radu

Sony nebrat, a ten Dual je postarší takže odborná repase nutná.. a tet si spočti jestli nebude rovnou lepší si přišetřit

Web

(upravil vapno92 5. 2. 2011 17:49)

Re: Dual CV 1200 - Polepším si ? Prosím o radu

Ja som sa nedávno presvedčil, že punc značky, ktorá je v povedomí ľudí ako "kvalitná" nevypovedá absolútne nič o kvalite prístroja. Takže sa kľudne môže stať to čo mne. Že vám príde receiver Kenwood, ktorý vôbec nevyzerá zle, ale po zapnutí vás prekvapí značným šumom a faktom, že korekcie basy/výšky viac vytvárajú ako pridávajú. Po otvorení nájdete dosku s kopou drôtových prepojek, mizernými elektrolytmi a TDA7315 na ovládanie volume/bass/trebble, čím sú zvukové vlastnosti viac-menej dané. Mňa už našťastie trpezlivosť prešla a tak šiel Kenwood z domu.
BTW niekedy sa holt nedá vyhnúť použitiu korekcií. Také 1PF06708 majú dosť blbo navrhnutú výhybku a strašne vrieskajú na stredoch. Ideálny by bol samozrejme stav, kedy by korekcie nebolo treba a stačila by fyziologická regulácia hlasitosti.

Příspěvky [10]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Dual CV 1200 - Polepším si ? Prosím o radu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£