Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 10 z 14)

Audioweb.cz » Muzika ♬ » Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

  Stránky: ««« 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 »»»

RSS

Příspěvky [181 až 200 z 266]

(upravil Hippo007 23. 4. 2017 10:15)

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Ano, funguje. Novou verzi stáhneš tady

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Super díky, už to jede

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Špičkový manuál o využití PC jako zdroje hudby a to včetně nastavení Foobaru (81 stran) je zde: http://www.linkwitzlab.com/dCS_Guide_to … 282%29.pdf

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Hippo007,Hajtek: Nějak jsem to nestudoval,dá se DR meter nějak zapnout,aby mi to automaticky ukázalo u každé písničky,nebo to musím vždy spouštět ručně? Neexistuje něco do foobaru ve stylu DR meteru který ukazuje DR průběžně? Viděl jsem nějakou takovou aplikaci placenou,dva indikátory vybuzení a mezi nimi DR indikátor.

(upravil Hajtek 24. 1. 2012 22:16)

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

DJ_Rix:
To co popisuješ je placená verze http://www.pleasurizemusic.com/ (obrázek napravo). Tu jsem taky kdysi používal, ale po přeinstalaci foobaru mě nejede a na netu jsem ji nehledal. Nevýhoda je ta, že se neimplementuje přímo do foobaru a otvírá se s jeho spuštěním v samostatným okně.

Pokud nechceš pořád zapínat DR meter, tak si stáhni waveform seekbar http://www.foobar2000.org/components/vi … ve_seekbar

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Tak jsem dneska po 8 letech přehrávání hudby ve winampu přešel na foobar. Vše jsem udělal dle zdejších isntrukcí a z rozdílu v hudbě mi spadla huba dolů big_smile  Díky moc za skvělý návod

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

to DJ_Rix: TT dynamic range meter funguje dobře.
Musíš nejprve stáhnout a nainstalovat do Foobaru2000 Foobar2000 VST 2.4 adapter, pak stáhnout a nainstalovat TT DYNAMIC RANGE METER VST-Plugin &  TT DR Offline Mete. Z adresáře \Program Files\Algorithmix\TT-Dynamic-Range 1.1\DR-Meter vše překopíruješ do \Program Files\foobar2000\components.
Nyní spustíš Foobar2000 ve File - Preferences - Components - VST plug-ins přidáš TT Dynamic Range meter 1.1.dll a ve File - Preferences - Playback - DSP Manager přesuneš mezi aktivní DSPs TT-DR-Meter. Sloupcové indikátory vybuzení s zobrazováním aktuální DR zapneš přes View - DSP TT-DR-Meter.

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Hippo007:Díky moc,odpoledne vyzkouším.

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Téže chlapi díky za vyjádření k tomuto software, včera jsem a dnes jsem si vše postahoval a dnes nainstaloval a teda ... teda .... teda DOBRÝ, NO. A když jsem si zprovoznil k tomu i 30ti pásmový eq. a nastavil, tož teda je to vše jaksi jiné a VYNIKAJÍCÍ.   Ď. WINAMP a AIMP2 jsem hned vymázl.

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Zdravím

Koupil jsem Arcam rDAC. Propojil jsem to takto : PC(Foobar, ASIO, ASIO4ALL) -> USB ->rDAC -> NAD 370 -> Repro.
Vcelku to hraje. Mám jen jediný problém. Mám nahrávky 192/24 ale rDAC je jen 96/24(USB).
Potřebobal bych to udělat tak, aby nad 96/24 se prováděl resampling na 96/24, ale co je <= 96/24 nechat beze změny.
Lze to nějak nastavit ?

Děkuji

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

rf, Rozkop: Je s podivem, co všechno si lze vsugerovat.

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Hlavní rozdíl je v přechodu na ASIO nebo kernel streaming. S defaultním directsound rozhraním se zvuk foobaru od ostatních přehrávačů zásadně neliší.

Web

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

antonio: Proč? Ono to vážně jde slyšet. Dokonce ten rozdíl slyší i moje přítelkyně, která nějakou kvalitou poslechu zatížená není big_smile Jinak samotný foobar produkuje pořád ten stejný zvuk na který jsem byl zvyklý. Až ten resampler SoX a v mém případě Asio ten poslech posouvá jinam.

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

U mě byl slyšitelný rozdíl i s integrovanou zvukovkou, teď s HD2 se to nedá srovnat.
Akorát mě vadí že ani Asio, ani SoX mě nebere víc jak 48Khz a to pár nahrávek v 96kHz mám. Nevíte někdo čím to může být?

(upravil Hippo007 4. 2. 2012 13:43)

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Řešení pro rrajnoha:

cestmir na slovanetu napsal:

Jedna praktická drobnosť pre tých, čo používajú SoX ako upsampler vo FB. Možno som jediný, čo si to všimol až teraz, ale modnuté verzie 0.7.6 a 0.6.0 (viď tu) umožňujú voľbu sample rates, na ktoré sa má (nemá) zvolený upsampling aplikovať. Je to extrémne praktické, keď človek často prehráva rôzne sample rates - pôvodné verzie filtra bolo treba pri prehrávaní rôznych SR vypínať/prekonfigurovávať, inak sa to snažilo streamovať napr. 4x192k. Takto stačí povoliť upsampling napr. len pre 44100 a 48000.

EDIT: Pro Hajtek - mně HD2 bere i 192kHz, máš to někde blbě nastavený (jedu přes KS)

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Rozkop: Testoval jsem to poslechově jednou, asi před rokem, výsledek absolutní nula; dnes podruhé i s měřením s výsledkem tím samým. Dokonce na stránkách foobaru ve FAQ autor sám píše o sugesci:

Does foobar2000 sound better than other players?
No. Most of “sound quality differences” people “hear” are placebo effect (at least with real music), as actual differences in produced sound data are below their noise floor (1 or 2 last bits in 16bit samples).

A dále komentář k ASIO:

Contrary to popular "audiophile" claims, there are NO benefits from using ASIO as far as music playback quality is concerned, while bugs in ASIO drivers may severely degrade the performance.

Rozdíl je téměř nezměřitelný, skoro jako by jsi kabel k reprákům vytřel česnekem nebo komp podložil pemzou.

(upravil rf 4. 2. 2012 14:27)

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

No vsugeroval, než jsem odmázl starý SOFT, tak jsem porovnával, aaaáááááááá  rozdíl jde poznat obyčejným sluchem.

A to teda nahrávky nejen různě zprzněné, ale i na různých nosičích (vynil, kazeta, pás, mp3, wav)  hraných z mixu přes PC do finálního řetězce. Navíc jsem aktivní muzikant a příležitostný zvukař, takže bych ty rozdíly měl i uchem poznat. Navíc jsem do teď ASIO takto nevyužíval, nechal jsem se na tomto příspěvku "ukecat".

Ale "proti guštu, žádný dyšputát", nikomu jeho názor neberu a svůj nevsugerovávám.

Jen můj pocit a Tvůj názor beru v potas.

RF

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Vyřešeno!
Stejný problém jako zde http://www.audiotrack.net/forums/viewto … 483ec1189d, měl jsem nastaveno automaticky 48kHz. Už i resampler (SoX) dělá to co chci.

Hippo007: Já mám W7 a KS prostě nerozchodím. Používám teď Wasapi a jsem spokojenej. Předchozí Asio4ALL teď zase nejede. Už na to raděj nehrabu, nebo mě za chvíli nepojede nic smile

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Mám W7/64bit a chodí mi vše - KS, ASIO4ALL, Wasapi. Je to v nastavení. Je jedno co z toho použiješ, já hraju na KS taky kvůli bezproblémovosti chodu.

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Paráda. Jak jsem tu vždycky tvrdil, že mi vše funguje jak má, tak už ne! Tedy po výměně HW (deska, CPU, RAM, SSD, PSU) a reinstalu W7 prostě KS/ASIO4ALL/WASAPI nerozjedu ani za nic. Několikrát kompletní nová instalace včetně několika scénářů - drivery ZK jako první/poslední, různé verze, i variantu instalace bez ZK a její následné přidání do PC. Prostě přehrávání se nerozjede. ZK je bloknutá foobarem - jiný zvuk se nepřehraje, žádná chybová hláška. Ale je ticho. O fous lepší je to videem - tedy Reclock + Wasapi - video jede a zvuk přeskakuje. ASIO4ALL také ticho, zelenou ikonku v taskbaru střídá vykřičník. Ale proč? Beru každou radu. Díky.

Příspěvky [181 až 200 z 266]

  Stránky: ««« 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 »»»

Audioweb.cz » Muzika ♬ » Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£