Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Hybridní zesilovač

  Stránky: ««« 1 2 3

RSS

Příspěvky [41 až 58 z 58]

Re: Hybridní zesilovač

hranatybraska -díky za to zapojení určo to zkusím ,ale trochu mě znervoznují ty tranzistory,jede ti to bez problému pač jak je podle mého schéma hybridu taky tam jsou zapojeny ty FET a jako odcházími to jako ,ale předpokládám že  ty to máš už delší dobu a bez problému že jo

Re: Hybridní zesilovač

Koukni na to to http://www.svetelektro.com/clanky/kvali … v-161.html  teoreticky by mě to mohlo jít překopat ne??? i s tím napájení -35V

Re: Hybridní zesilovač

http://www.svetelektro.com/clanky/kvali … v-161.html chci zachovat tu desku víš

Re: Hybridní zesilovač

hranatybraska -- můžu to tedy použít s napětím na elektronce s 70V???

Re: Hybridní zesilovač

to hranatybraska: Pěkně jsi mě pobavil svou hláškou: Je to bez zpětný vazby a ani to nemá dokonce snahu kmitat:)

Re: Hybridní zesilovač

S těma 70V na anodě ti to snad nějak hrát bude.. ale nečekej žádnej zázrak.

Bipoláry tam nedávej. To by se muselo upravit zapojení. 0,2A je něco jinýho, než 3A. Dokonce bych nešel ani do těch fetů. IRF jsou totiž čistě spínací fety, linearita hadr. Taky ti to může kmitat..  Moc ti neporadím, nemám s tímhle zapojením zkušenosti.. A když se tak na něj dívám, tak bych ani mít nechtěl.

Web

Re: Hybridní zesilovač

Jasně jako já jsem nemyslel že to hned jako jen vyměním ty koncové tranzistory ,ale že se to dá upravit podle tvého zapojení pač je to skoro podobné

Re: Hybridní zesilovač

Mihau2- trafa jsem použil ze 100V rozvodů. Těch najdeš na internetu mraky. Ale záleží moc na kvalitě provedení a dobře zvolenému převodu p/s. Třeba zrovna ty ze školního rozhlasu , nehrajou nic moc. Pro to zapojení, které jsem vystavil ,hledej taková, která mají na primáru napsáno něco kolem 1W a spíše méně. Opravdu, trafa dají zvuku barvu ,tak vybírej . Jinak ecc88 je schopna dodat plný proud již při těch 70V.
Dávat za elektronku polovodič mi připadá na nic. Spíš před ní, jako předzesilovač. Přeci jen 2Vp/p nedodá do vstupu pro plné vybuzení každý přístroj.

Web

Re: Hybridní zesilovač

Eůipso díky moc za rady typy tvé zapojení určitě vyzkouším a nemusím se bát těch 7OV???stejně tak zkusím i hranatybraska zapojení chci si obojí vyzkoušet pač v tom to jsem začátečník

Re: Hybridní zesilovač

jo ještě otázka na kolik mám dimenzovat ty vsstupní a výstupní kondy a waty oodporů ??Elipso a hranatybraska

Re: Hybridní zesilovač

Mihau2 . Tak určitě bacha ,nic jiného ti jistě neřeknu. Hlavně sucho! Jinak nevím na které kondy a odpory se ptáš.

Web

Re: Hybridní zesilovač

AAA napsal:

to hranatybraska: Pěkně jsi mě pobavil svou hláškou: Je to bez zpětný vazby a ani to nemá dokonce snahu kmitat:)

Napsal jsem jenom: Nemá to snahu kmitat. smile A to je pravda, ne?

Web

Re: Hybridní zesilovač

Tak předpokládám že všechny odpory jsou 0,5W klasiky žádný tam výkonový není,zenerka kolikati watová ,a potom výstupní C13 kondík na kolik voltůkdyž budu mít těch 70V ze zdroje ,opravdu nemáš nikde tu dps škoda

jo elipso kolik ti to dá wattu ccatvé zapojení

Re: Hybridní zesilovač

Jejdamane, tak si to spočítej. Neber to ode mě jako nějakou jízlivost, tak to nemyslím, ale když už člověk bastlí, tak je fajn, když se přitom něco naučí. Navíc tohle jsou fakt základy. Myslím tím P=U*I, účinnost zesilovače tř.A je max. 25% příkonu (v tom není započítáno žhavení elektronky), a když se na koďour přivede větší napětí, než na jaký je stavěnej, tak se prorazí.

Třeba filtrační koďour budeš muset mít aspoň na těch 70V, ale koďour v katodě elky nebudeš muset mít na tak velký napětí, protože na něm bude napětí jen takový, jaký se vytvoří průchodem proudu elektronky (15mA) na katodovým odporu. 

Ale asi ti to vysvětluju zbytečně..

Web

Re: Hybridní zesilovač

já to vím že se prorazí to už znám,promin že mi tohle musíš vysvětlovat jsem byl jen línej to spočítat promin

Re: Hybridní zesilovač

Tak otravovat ostatní se svojí leností - to je snad ještě horší než nevědomost.

Re: Hybridní zesilovač

Klídek, thalete. Přemýšlet je složité, zeptat se je jednoduché a neodpovědět je ještě jednodušší.

Re: Hybridní zesilovač

V klidu - to se ti řekne. Myslím že mám celkem slušnou trpělivost co se týče vysvětlování některých věcí kdy už ostatní ztrácejí nervy. jenže někdy je toho na mě už také moc a někdy mi začnou ujíždět.

Příspěvky [41 až 58 z 58]

  Stránky: ««« 1 2 3

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Hybridní zesilovač

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£