Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » zkreslení zesilovače

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 34 z 34]

(upravil Lojzek 3. 9. 2008 15:48)

Re: zkreslení zesilovače

cože? ne-e big_smile no ten C asi seriově?


Jo, takže z DVD je to naprosto čistoučké ale z TV tam přecejenom něco ještě je !
ale samozřejmě je odpojem koaxiální kabel od antény kabelovky big_smile

Re: zkreslení zesilovače

hej

Web

Re: zkreslení zesilovače

Z TV to bereš ze SCARTu, nebo ze sluchátek, nebo to má vzadu RCA?

Re: zkreslení zesilovače

z TV ze sluchátek !!...z DVD z RCA z te TV by pomohly ty dva odpory na kanál bych řekl ale nezkoušel jsem to, se mi nechce to pájet znova a potom odsávat smile

Re: zkreslení zesilovače

Takže pokud připojíš zesilovač k TV nebo DVD s odpojenou anténou, tak je to dobrý?

Re: zkreslení zesilovače

ano přesně tak. z DVD je to čisté, ale pokud beru signál z TV (ze sluchátek) tak tam to taky dělá bordel ale ne už tak velký.

Re: zkreslení zesilovače

Tak potom galvanicky odděl anténu a máš to. Vem dva kondíky, třeba 100n a připoj to sériově mezi anténu a TV (DVD).

Re: zkreslení zesilovače

Příčiny tvých problémů jsou dvě:

1) Brum - Zemní smyčka do antény - nejjednodušší řešení je oddělit zem antény tím kondíkem

2) Pískání 15.625kHz, praskání, šum - Sluchátkový výstup z televize je vždycky hnus - vem to ze SCARTu, je-li to možné. Pokud ne, mužeš aspoň zkusit snížení citlivosti a zvýšení volume na TV, aby byl lepší odstup s/š (předpokládám, že musíš hlasitost na TV hodně stáhnout, aby to nebylo moc nahlas).

Re: zkreslení zesilovače

Ja som to galvanicke oddelenie už spominal... no preferujem trafačik namiesto kondy...

Re: zkreslení zesilovače

Já ale galvanicky odděluju zem antény, mám pocit, že ty máš na mysli oddělování NF signálu.

Re: zkreslení zesilovače

Ano
mysliš že oddeliť signal by v tomto pripade nebolo efektivnejšie?

Re: zkreslení zesilovače

Bylo by to správnější, řekl bych... viz.: http://aldax.cz/index.php?tab=3&myo … ;show=brum
ale nejsou-li k dispozici vhodné oddělovací transformátorky, navíc pro každý zdroj signálů, který se spojuje s anténou, je tohle asi jednodušší a v mém případě to pomohlo. Ale galvanické oddělení to není, jen to srovná potenciály obou zemí.

Re: zkreslení zesilovače

paťo, potrebuje oddeliť anténu, nie linkový signál

Web

Re: zkreslení zesilovače

Zedy není to jedno? Hlavní je že se přeruší zemní smyčka.

Příspěvky [21 až 34 z 34]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » zkreslení zesilovače

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£