Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 7)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 121]

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Tak pošli link na lepší za podobnou cenu s korekcemi. A nesnaž se mi vnucovat nějaký za 50 000kč Na ten nemám.

(upravil Pepa 4. 12. 2008 22:54)

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Snad NAD C162, nový kolem 14000,-Kč. Jinak jsou většinou bez korekcí. A to zkreslení u Vincka? Je to dáno lampami, odborníci to možná vysvětlí, já to beru jako fakt. Ale jak jsem uvedl, někomu zvuk lamp vyhovuje, poněvadž do zvuku přináší někdy líbivé zkreslení. Navíc lampy rychle stárnou. Nemá to DO.

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Hifionline jsou pěkný kreténi. Myslí si, že prodávají bůhvíjaký highend, přitom ten Vincent je prvotřídní sračka.
C162 je plně diskrétně řešený preamp, není v něm krom stabilizátorů ani jeden IO.

Web

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Ja si teda pockam az Sinclair dokonci svoj preamp, nemam tolko skusenosti ani casu aby som si to navrhoval a vyrabal sam, aj tak by som len zlepoval viacero zapojeni a vyrabal na to original dosku.
Skratka repro mam jasne, konce mam jasne, kysne na preamp a konce tiez, uz len ten preamp chyba.

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Tak jsem prodal koncové stupně AU/RA a HECO 400 ODEON. Nové repro zatím zvažuji. Tak jsem aspoň zapojil reproduktory ,které jsem používal k historickým strojům. Jsou to repra PURE ACOUSTICS.http://cgi.ebay.de/PURE-ACOUSTICS-Lautsprecher-XTI-100-S-buche-Stueck-TOP_W0QQitemZ220303403241QQcmdZViewItemQQptZDE_Lautsprecher_Martin?hash=item220303403241&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1229%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1318 Měli jako vyhýbku jen kondenzátor,tak jsem tam dal aspoň ještě tlumivku . No prostě nic moc za cenu zhruba 1300kč. Když jsem však k nim připojil SPV 250P, nevěřil jsem svým uším ,jak se krásně ty bedny rozehrály. To že budou tak dobře hrát takové šunty jsem vůbec nevěřil.Prostě čistý projev. sinclair, díky za zesilovače SPV250, vidím že dokážou nemožné.

(upravil bubu1 7. 12. 2008 20:27)

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Zkus se podívat na slovanet,sekce dyi předzesilovače,konkrétně Dispré 2,pokud neseženeš DPS je možno postavit Dispre1,velmi kvalitní předzesík za velmi levný peníz.Je tam kolem toho diskuse,máš tam spoustu inspirace.
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewforum.ph … 458fd5f395

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Bubu1 díky ,podívám se.

(upravil sinclair 7. 12. 2008 20:41)

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Mohl by mi prosím někdo z diskutujících objasnit, k čemu je Dispre vlastně dobrý?

Je to jen přiblblej impedanční převodník se zbytečně vysokoimpedančním potenciometrem, nic víc to neumí. Není mi vůbec jasný, proč a k čemu mám převádět impedanci zdroje signálu /téměř vždy řádově ohmy, obvykle výstup z nějakého OZ/ přes stokilovej potenciometr zase na impedanci řádově ohmů a pak to prohnat třiceti centimetry kabelu na vstup koncových stupňů?

Web

(upravil ondra Ch 7. 12. 2008 21:01)

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

To je HIGH-END voe... tomu nerozumíš.... smile)))))))
Má to podle mě hlavně psychologický vliv na posluchače..........."placebo effect"

Web

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

ondra Ch: ano o tom je celý hájend smile big_smile

(upravil sinclair 7. 12. 2008 23:25)

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Není.
Pavel Dudek dělá dobrý highend a Macura ten přiblblý, akorát omotaný spoustou chytrých keců.

Edit: předpokládám, že to opět Macurovi někdo bonzne, že ho tu pomlouvám. Ale klídek, já to ustojím.

Web

(upravil Honza63 8. 12. 2008 20:02)

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Sinclair otevřel, způsobem sobě vlastním, docela vážné téma. Proč předzesilovač? Já to celý HIFI život řeším - potenciometr na vstupu koncového zesilovače (5k), Aktidamp IV pro Phono a otočný přepínač vstupů. Postavil jsem si Dispre a odzkoušel docela dost renomovaných předzesilovačů. Nic mně nepřesvědčilo, proč bych měl do řetězce vkládat cokoliv, co má zkreslení, šum, frekvenční parametry a z principu by mělo jen přidávat další "zlo". Tak jak to je? PMA věřím a rád ho čtu. Ale je i teoretický důvod vkládat do řetězce, kromě slušného signálového kabelu, ještě něco dalšího? Můj ověřený názor je, že ne.

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Moje uši slyší jen pěkné zvuky, bez korekcí je to jen plochá hudba.

(upravil thool 8. 12. 2008 20:27)

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Smysl to pochopitelne ma, ale treba ne vzdy. Pokud mas v zesilovaci nebo pobliz nej nejaky zdroj ruseni, tak si muzes pomoci tim, ze na vstup zapojis predzesilovac a snizis vstupni citlivost zesu. Pripadne predzes pomuze, poslouchas-li z vystupu s velkym vystupnim odporem.

Ja budu predzes v dohledne dobe potrebovat - muj DAC dava velmi male vystupni napeti, abych tedy mohl poslouchat hudbu pri pokojove a vetsi hlasitosti, nastavil jsem vetsi vstupni citlovost konce. No a to mi nadherne chyta brum z asi 3cm vzdaleneho trafa.

Web

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Tak to vypadá ,že si ponechám zesilovač DENON PMA-655R jako předzesilovač, sedí k těm SPV 250 jak hrnec na prdel. Má všechno co požaduji.

(upravil Honza63 8. 12. 2008 20:44)

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Pochopitelně předpokládám HIFI řetězec. Ten je, doufám, definován příslušnými vstupními a výstupními impedancemi. Pokud to tak není, jak zlepší předzesilovač špatný prvek v řetězci? Co má tato diskuze společného s brumem atd?

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Brum není !!

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Honza: názor  a porovnání si musí udělat každý sám za sebe. To bychom pak polovinu lidí z lopuchu a spol. včetně řady uznávaných autorit museli označit za lháře nebo amatéry podléhající psychoakustice, když slyší rozdíl v preampech, kabelech a jiných detailech. Akustická rozlišovací schopnost u lidí je diametrálně odlišná a z toho plynou veškerá nedorozumění třeba ve vedlejším vláknu "Stavebnice audiowebu".

Smysl to může třeba dávat, pokud jsou dlouhé signálové káble třeba k aktivům.

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Lada máš pravdu, za tím názorem stojím jak sloup.

(upravil Honza63 8. 12. 2008 20:57)

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Lada: jsem poslední a dost starý, abych komukoliv bral jeho názor.  Je jistě spousta dobrých důvodů , proč předzesilovač ano. Ale teď ten základní, mám všechno při sobě, pár desítek centimetrů mezi komponenty HIFI řetězce, tak proč předzesilovač a ne to, co jsem napsal na začátku. A je to dotaz na PMA, ne na nás, řadové HIFI.

Příspěvky [41 až 60 z 121]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£