Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač pro domácí subwoofer 600w/3ohm

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 44]

Téma: Zesilovač pro domácí subwoofer 600w/3ohm

Muzete mi poradit s vhodnyma soucastkama pro Zesilovač k domácímu subwooferu 600w/3ohm.
Koukal sem na SPD 600 ale nevim jestli muze jit az do 3ohm proto sem si rikal ze by jako vhodny Koncovi zesilovač KMD7666 k tomu  Audioswitch+, SubSenior , MJ 21196        ja sem strojar ale tatu mam ing ele. tak by mi stim pomohl.... urcite napiste jak byste a hlavne s ceho udelali zesilovac 600w/3ohm diki.

Web

(upravil opamp 29. 3. 2008 8:16)

Re: Zesilovač pro domácí subwoofer 600w/3ohm

Tady jde o dohodu se sinclairem, jestli bude ochoten tu SPD600 "pošolíchat" pro bezpečný provoz do 3 ohmů, třeba i s nižším napájecím napětím nebo tak. Věřím tomu, že by to šlo.

Já bych se toho KMDčka trochu bát, s moduly EZK tady lidi mají všelijaké zkušenosti...

Web

Re: Zesilovač pro domácí subwoofer 600w/3ohm

jj EZK.. já osobně a lidé v mém okolí mají zkušenosti velmi dobré ( až na pár detailů - KRF2274) - tím nechci chválit a nechci všem vnucovat. jo, má to sice trošku předražené ale podle mě je to kvalitní.

Re: Zesilovač pro domácí subwoofer 600w/3ohm

Sinclair ve svém článku psal že KMD7666 je snad jediný slušný zes z produkce EZK který se na takové účely hodí.

Mimocvhodem proč zrovna 3 ohmy?

Re: Zesilovač pro domácí subwoofer 600w/3ohm

Thales napsal:

Sinclair ve svém článku psal že KMD7666 je snad jediný slušný zes z produkce EZK který se na takové účely hodí.

Mimocvhodem proč zrovna 3 ohmy?

Protoze chci repro do 3ohm nejnizsi impedance je u toho repraku je 2.8ohm

Web

Re: Zesilovač pro domácí subwoofer 600w/3ohm

junglist napsal:

SPD 800 je stabilní při dvou ohmech.

SPD 800 neznam a ani sem ho nikde nenasel posli me na nej link

Web

Re: Zesilovač pro domácí subwoofer 600w/3ohm

Jackobe, přečti si pravidla a nepoužívej citaci, když to není odůvodněný, nemají to tu rádi smile

Web

Re: Zesilovač pro domácí subwoofer 600w/3ohm

Co to je za reproduktor, dozvím se to už konečně?

Web

Re: Zesilovač pro domácí subwoofer 600w/3ohm

Reproduktor:magnat-ad-380   http://www.hificar.cz/subwoofer/magnat-ad-380.html         
chci to na nejnizsi frekvence 18-40hz

Web

Re: Zesilovač pro domácí subwoofer 600w/3ohm

Panečku, ten reproduktor se ale krásně leskne, to musí hrát určitě hustě woe. To dá wosumnáct hertzů jak nic (přestože má fs=26Hz?). Proč se chceš od ostatních odlišovat? Proč si radši nekoupíš "normální" hifi reproduktor?

Re: Zesilovač pro domácí subwoofer 600w/3ohm

Presne ten leprak Magnat som pocul duniet v NAY a nebolo to nic moc. Na buchanie ano, ale serioznu muziku nie. Mozno mali len blbo navrhnutu bednu, ale ozaj hnus, 18Hz moze tak snivat, ibaze sa brutalne vyekvalizuje.

(upravil sinclair 29. 3. 2008 17:16)

Re: Zesilovač pro domácí subwoofer 600w/3ohm

Kup si třeba KMD7666 v EZK. S tímhle já osobně ani ALDAX nechceme nic mít. Vysvětlím proč :

Jako servisní technik výhradního dovozce značky MAGNAT do ČR, firmy JBPtech Zlín Ti můžu s politováním sdělit, že ten reproduktor nevydrží ani polovinu udávaného RMS příkonu. Několik spálených a potrhaných kusů totiž leží ve skladě ve Zlíně, většinou byly zničené autozesilovači s výkonem okolo 250-300W. Jestliže to tedy máš na domácí použití a ten reproduktor už máš koupený, tak ti nedoporučuju výkonnější zesilovač, než asi těch 250W. Zesilovače ALDAX jsou velmi "tvrdé" a výkonné, uváděný výkon je zpravidla ještě o něco vyšší a myslím, že ten reproduktor bys našimi zesilovači velmi brzy oddělal.
Myslím, že by na to byla docela vhodná SPV250P+, která si ty tři ohmy i nechá líbit, samozřejmě ne trvale pod plným výkonem.
Pokud se ti můj názor nezdá, tak snad se přidají k diskusi i další zdejší experti přes subbasové reproduktory a možná ti poradí vhodnější alternativu.
Myslím ale, že jako naprostý laik by ses do stavby zesilovače vůbec neměl pouštět, zpravidla to nedopadá moc dobře.
SPV250P+, SubSenior a Audioswitch je sice velmi dobrá kombinace, nicméně sestavení kompletního subwooferového zesilovače s tímto výkonem a vlastnostmi už vyžaduje poměrně značné zkušenosti i přesto, že ALDAX je schopen ti dodat už sestavené a oživené moduly, které se jen instalují a "prodrátují". Právě ono "prodrátování", zajištění dostatečného chlazení a správné rozmístění modulů bývá dost často kámen úrazu.

Web

Re: Zesilovač pro domácí subwoofer 600w/3ohm

nevim proc by to nemelo zahrat 18hz je to 15´ xmax to ma +-22mm, fs=26hz, citlivost 92db  a kdyz se to dobre naladi..

Web

Re: Zesilovač pro domácí subwoofer 600w/3ohm

Viz edit výše.

Web

Re: Zesilovač pro domácí subwoofer 600w/3ohm

Jackob, no neviem, či to zahrá 18Hz- aj keď je to 15", ja som počul pár magnatov a mal som možnosť u kamaráta porovnať a oni nehrali, iba búchali a plantali

Re: Zesilovač pro domácí subwoofer 600w/3ohm

nepočuješ 18Hz

Web

Re: Zesilovač pro domácí subwoofer 600w/3ohm

no tak to mi potom zahrá aj malý ARZ368- tiež to nepočujem iba vidím

Re: Zesilovač pro domácí subwoofer 600w/3ohm

Jungliste, klíčovou větou asi bude Tvůj předpoklad "když člověk není hovado".

Dej si to do souvislosti s tím, co napsal Jackob a pochopíš, že sinclair opět ví, co píše.

Web

Re: Zesilovač pro domácí subwoofer 600w/3ohm

Protože Sinclair předpokládá inteligenci obsluhy takového zařízení větší než u autoopice. A ví že tu tady mít nebude.

Re: Zesilovač pro domácí subwoofer 600w/3ohm

nemam v planu to hulit tak aby se utrhnul zaves... takze zase ze me nedelej opici!!!

Web

Příspěvky [1 až 20 z 44]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač pro domácí subwoofer 600w/3ohm

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£