Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Paralelní zapojení TDA....

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 49]

Re: Paralelní zapojení TDA....

Fakt to chceš spočítat???

Web

Re: Paralelní zapojení TDA....

Už ani ne, zkusím to pitomý TDA, ale kdybych to počítal, asi bych dal něco dohromady, sešit ze střední mám někde založenej. Ono to s tím trafem totiž vůbec není blbý řešení.

Re: Paralelní zapojení TDA....

S tím trafem to je podle mě nejlepší řešení.

Web

Re: Paralelní zapojení TDA....

No, tak fajn, takže když kuchnu nějaký obyč EI síťový trafo s jádrem 25x25, tak kolik závitů a jaký průřezy navrhujete, když je to to nejlepší řešení? smile

Re: Paralelní zapojení TDA....

Tak počítej a pak to porovnáme, jo?

Web

(upravil Nepér 26. 3. 2008 11:38)

Re: Paralelní zapojení TDA....

Tak až večer, v práci mám jiný věci na práci, ale určitě tam budou nějaký konstanty, třeba permeabilita a tak, který nevim, jak zjistím...
Každopádně, když budu předpokládat, že je to nějak rozumně navržený síťový trafo, mohlo by stačit vycházet z toho, kolik voltů na závit tomu kdo vymyslel a postupovat pak metodou zpětného inženýrství, takže to sycení by nemuselo uletět někam moc daleko...
Ale ty průřezy netuším, možná na to bude nějaká poučka...
Budu muset kouknout do chytrejch knih big_smile

(upravil opamp 26. 3. 2008 14:21)

Re: Paralelní zapojení TDA....

Postupuj podle obyč vzorečků jako by to bylo normální siťový trafo. Tady snad nejde o nějaký ultra kvalitní přenos smile

Frekvenční charka se trochu zachrání tím rozdělením do sekcí.

Předpokládám, že nějaký basy pod 50 Hz po tom beztak nechceš.

Web

(upravil Nepér 26. 3. 2008 14:54)

Re: Paralelní zapojení TDA....

Našel jsem trafo 100V na 12,5W, 10W a 8W, tak ho rozmotám...
Jádro cca 32x25mm

Re: Paralelní zapojení TDA....

Tak v Svoboda se Štefanem radí amatérům místo matematického výpočtu pokusit se zhotovit a ověřit vzorek transformátoru big_smile pomoc...

Re: Paralelní zapojení TDA....

Primár bych střelil tak 200 závitů big_smile
převod bude 1:3
takže sekundár tak 66,66 závitů... není to málo?

Re: Paralelní zapojení TDA....

Reaktance cívky primáru má bejt na nejnižším přenášeném kmitočtu cca 1,5 násobek minimální zatěžovací impedance zesilovače... indukčnost bych z toho spočítal, ale jak z toho dostat ten počet závitů, kua... na to bude nějakej vzoreček tongue

(upravil Nepér 26. 3. 2008 23:05)

Re: Paralelní zapojení TDA....

Tak mi nějak vyšla nakonec polovina, cca 100Z primár, průměr 1.4mm, 33Z sekundár, průměr tak 2mm. Plechy EI 32x25.

(upravil elipsa 27. 3. 2008 11:16)

Re: Paralelní zapojení TDA....

Nepér. Prosím ,je-li to Tvůj koníček tak ten výpočet toho trafa rozeber. EI32*25 plech, jakej matroš? 2005 dá kolik, paralelně kolik? Chceš i frekvence pod 100Hz? Sice takovej rozvod jak popisuješ je prasá... ,ale z akademického hlediska je to pro mnoho lidiček aktuální t. A vůbec . Paralelní řešení většinou vodrovná nejslabší článek.

Web

Re: Paralelní zapojení TDA....

No, asi takhle... trafo jsem rozebral nějaký pro 100V, takže jistý předpoklad pro přenos akustických kmitočtů by to mohlo mít...
Pak jsem si stáhnul nějakej pofidérní prográmek na výpočet trafa, zadal EI 32x25, primár asi 18V, sekundár asi 6V... no a pro přenášenej výkon 50W mi to napsalo tyhle počty závitů a průměry drátů big_smile Jediný, z čeho mám strach je ta reaktance na nízkejch kmitočtech, páč pár metrů jedničky drátu bude mít tak 0,5 Ohmu...

Re: Paralelní zapojení TDA....

Těch 18V na vstup, bereš jako plnej rozkmit tý 2005? Těch 50W ses přeťuk asi ,na tak malinký plíšky. Já tam taky těch 1000Hz přepíšu na 100Hz. Jinak dik za reakci.

Web

Re: Paralelní zapojení TDA....

Už to nevztahuju k TDA2005. Pro jádro EI32x25 mi ten prográmek píše max. 60W. Těch 18V beru jako maximum který bych tam kdy pustil smile) .
Rád bych, aby se někdo fundovanější vyjádřil k tý reaktanci primáru na nízkejch kmitočtech.

Re: Paralelní zapojení TDA....

A to chces pomer impedanci 1:9 ??

Re: Paralelní zapojení TDA....

Ježiš, já jsem idiot, né, myslel jsem transformaci impedance tak 1:6, takže převod 1:2,45, ale to je detail, teď mě trápí ta reaktance na spodním okraji pásma, aby to nezatěžovalo zesilovač.

Re: Paralelní zapojení TDA....

kdyby sis pohledal v historii tak asi před měsícem nebo spíš dvěma se to tu řešilo. Byl to nějaký thread DJ-Bobra.

(upravil Nepér 27. 3. 2008 16:38)

Re: Paralelní zapojení TDA....

Bobrovi jsem včera psal, ale nějak se mi nehlásil, o tom threadu jsem ale nevěděl, nicméně něco jako přizpůsobovací transformátor jsem do hledání zkoušel dávat a asi jsem nic moc nenašel, kouknu se ještě...

JO
http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=3015

Příspěvky [21 až 40 z 49]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Paralelní zapojení TDA....

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£