Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 4)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač do práce

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 74]

(upravil dhaman 7. 2. 2022 13:28)

Re: Zesilovač do práce

Konstruktivny prispevok kazzatel potl

Co by si ty ako odbornik odporucil, Zesilovač do práce poziadavky v prvom prispevku pre istotu to sem skopirujem

- min. 2x RCA vstup
- výstup na sluchátka
- otočný potenciometr volume
- aspoň 2x20W/4R
- ideálně dálkové ovládání
- (výstupní svorky na banánky 4mm)
- solidní zvuk
- co nejmenší rozměry (tohle je důležité)

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: Zesilovač do práce

Já bych přizval ještě Federmanna.

Re: Zesilovač do práce

Byl bych rád, aby třeba někomu tohle vlákno bylo přínosný, proto jsem žádal o konstruktivní rady & názory. Všem, co přišli s dobrou radou a názorem patří dík.

dhamane, mám pocit, že to bude bez odpovědi.

Pojďme tady tomu udžet nějakou úroveň. Ještě v tomto vlákně nekončím. Až zes bude k dispozici, chtěl bych udělat nějakou rozumnou sadu měření (ale budu potřebovat pomoct, popostrčit - co a jak), škopek si mohu půjčit od otce.

Web

(upravil PMA 7. 2. 2022 19:17)

Re: Zesilovač do práce

Celá věc u třídy D je o tom, že zapojení na bázi hysterezního modulátoru, která berou ZV před výstupním LC filtrem, mají jednak frekvenční charakteristiku na vyšších kmitočtech závislou na komplexní impedanci repro a zkreslení jde s kmitočtem dost nahoru. Platí to i když mají PFFB, PFFB není řešení. Seriózní zesilovače ve třídě D jsou nCore a Purifi, se ZV až za LC filtrem a spínací frekvencí odvozenou od fázového posuvu s využitím výstupního LC filtru a sofistikovaným průběhem ZV.

Ten Topping bude podobný jejich modelu PA3. Na nenáročné hraní v kanclu asi ano, jako hlavní zesilovač na doma určitě ne. Říkáte, že chcete "udržet nějakou úroveň", tak jsem na to zvědav. Jen prosím neargumentujte tím, že jste to někde slyšeli a hrálo to úžasně. Tyhle anecdotal stories mají nulovou hodnotu.

Re: Zesilovač do práce

Muj osobni nazor je, ze zdroj zvuku, ktery dnes upocena a draha nova doba prinasi, ale to jiz nekolik let, je duvod pro pouziti D, zcela jasny.
V praci se stejne neposloucha pro poslech, ale je to podmaz k praci, je jedno zdali je to pochod prace, nebo avanti popolo, nebo hard and heavy.
Je to v praci k praci.
a doma?
kuprikladu ja nemam TV. Prestala me zajimat jiz pred lety a prislo mi hodne zbytecne palit (promemovat elektrickou energii na teplo a svetlo, presneji tepla hovinka a divne obrazky mluvicich hlav)
Mimo jine, me dost stvalo, ze do krasneho proudu reklam a hruznych a "dulezitych sprav" porat davaji nejake filmy, cim rusi podstatu komercniho ai komercniho statniho vysiilani.
Tudiz doma mam dva repraky v obyvaku a dva v kuchyni. jede to na linkovem vystupu nejake zvukovky na USB u maleho notebooku.
v kuchyni mam dva monitory v nich je stejne D zesik.
V obyvaku mam take monitory a take je krmim D.
Modrozuby prenos do kuchyne me znatelne vadil, kvalita prenosu byla slysitelna spatna, takze sem nakonec natahl 2x symetricky kabel a vystup u zvukovky jde symetricky, aby se mi nedostaval brum na dlouhe trase.
To co posloucham, je doslova od A po Z, tedy od AbbA po ZZtop.
A ani to nezere dohromasy moc energie.
V trucovne kde si muzu pustit na hlas, co chci, tam neni zadna pripojka elektricke energie.
v zime je to bida a zjistil sem, ze nejvetsi zdanliva prasarna, je nejlepsi reseni.
https://www.thingiverse.com/thing:4748953
Tam sice vadi BT, ale da se to prezit.
Mohli by to prodavat v Lidlu, jako X20 team audio accesories

Re: Zesilovač do práce

Tak pro upřesnění mýho pohledu na věc:

- poslouchám v práci někdy i soustředěně
- poslouchám .flac soubory, výhradně propojeno kabelem místo BT (degraduje to zvuk)
- stačilo by mi i 5W v pohodě, je mi možná i jedno z jaké třídy zesilovače (pořád žiju v tom, že mnohem větší efekt dělají bedny)
- chtěl bych se naučit změřit základní, důležité parametry (pokud to budu s Vaší pomocí schopen realizovat), výsledek měření mě zajímá spíš okrajeově, důležitý je pro mě pochopit "Jak věci pracují"
- není smyslem přebíjet se názory, kdo je a není blbější a proč, to rozhodně nepřinese nic dobrýho (hádejte se radši o koroně na Smeťáku)
- myslím si - a je to můj osobní názor, že není třeba soutěžit o lepší tisíciny THD, prostě to extrémně prožívat - ale na druhou stranu taky chápu, proč to KONSTRUKTÉŘI řeší
- doma mám Rotel RMB-1066, což je klasičtější koncepce, s tím to chci taktéž porovnat

Web

(upravil PMA 7. 2. 2022 21:42)

Re: Zesilovač do práce

BlackRider napsal:

- myslím si - a je to můj osobní názor, že není třeba soutěžit o lepší tisíciny THD, prostě to extrémně prožívat - ale na druhou stranu taky chápu, proč to KONSTRUKTÉŘI řeší

Nejvíc slyšitelná je modulace kmitočtové charakteristiky komplexní impedancí repro, a to je právě Achillova pata levných zesilovačů ve třídě D, založených třeba na TPA3255. Nelineární zkreslení je vcelku nezajímavý parametr, slyšet mnohdy nejsou na hudbě ani jednotky procent. Chodit do detailů asi nemá cenu, víc jsem psal třeba na

https://www.audiosciencereview.com/foru … ost-647056

Re: Zesilovač do práce

PMA napsal:

Nelineární zkreslení je vcelku nezajímavý parametr, slyšet mnohdy nejsou na hudbě ani jednotky procent.

opatrně s těmi procenty, z toho by tu někteří mohli mít zdravotní újmu smile

Re: Zesilovač do práce

rvx73
No jo no, tak jim dám odkaz na ABX test a mohou se předvést. V tomhle hobby převládá milión předsudků.

Re: Zesilovač do práce

ja mam v dilne 3,5WPC jednocinny lampac,se 100dB bednama slusnej rachot...k tomu R2R DAC s TDA1541 v NOS rezimu a TIDAL Premium...

(upravil dhaman 7. 2. 2022 22:30)

Re: Zesilovač do práce

kudlibabka a to nemas MQA DAC ? jooj a to co ? Kde je mega super hires kvalita... lol

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

(upravil reeb 21. 2. 2022 11:58)

Re: Zesilovač do práce

TOPPING MX3

https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro … pping/mx3/

Web

Re: Zesilovač do práce

Zatím mohu virutálně předat pouze pocity z poslehu - hraje to velmi slušně a nejvíc mě překvapilo podání basů - svižný & úderný.

Chci do budoucna zesilovač podrobit měření na osciloskopu (dosud jsem nic neměřil, tak to pls berte v potaz).

Co byste navrhovali změřit - co je relevantní?

Web

Re: Zesilovač do práce

BlackRider, nejjednodušší bude změřit THD, jen ti to nic neřekne. smile

K zesilovačům jsem nedávno přidal články ze sdělovací techniky, o malém významu THD věděli už před 50 lety a píše o tom Janda - Přechodové intermodulační zkreslení v nízkofrekvenčních zesilovačích. Další zajímavé články napsal D. Self do Wireless Worldu.

Pak nějaké AES: A Method for Measuring Transient Intermodulation Distortion (TIM)

Mě by tedy zajímaly současné porovnávačky TIM měření, jestli něco takového existuje?

(upravil BlackRider 21. 2. 2022 11:54)

Re: Zesilovač do práce

OK, pokusím se načerpat info. smile
------------------------------------------------------------

ad MX5:

Zatím vše dobré, ovládání je šikovné a intuitivní (i dálka). Přepínání mezi gainem používám na zesílení rozhovorů, když poslouchám radiožurnál. big_smile
Mám puštěné zhruba od 7:15 a teplota na povrchu krabice je 33 - 34°C (měřeno Fluke 62MAX+), předchozí zes tolik netopil. Ext. trafo je studené. Super je možnost korekcí a uložení do paměti (mohlo by to mít v sobě integrované DSP s importem biquad filtrů). Šroubovací terminály jsou na můj vkus dost titěrný, ale je to dáno spíše kompaktními rozměry zařízení. Babánek 4mm pasuje výborně, takže pořídím banány na dvoulinku k reprákům. Zkoušel jsem max. hlasitost při plným vybuzení z integr. zvukovky a můžeme dělat v kanclu pártošky. big_smile Překvapilo mě, co si nechají ty KEFy naložit.

Web

Re: Zesilovač do práce

Jaký to dá výkon? Dá se to normálně změřit do zátěže a kolik to odebírá ze zdroje proudu při plném vybuzení obou kanálů? A při jakém napětí.

Re: Zesilovač do práce

Kedze to je Dcko zaujimal by ma sum, ak mas volume uplne na minime nepocut cez vyskove repro sumenie?

(upravil dhaman 21. 2. 2022 13:33)

Re: Zesilovač do práce

Pre zaujimavost sem prihodim merania koncaku zo stranok vyrobcu.
https://i.ibb.co/3MMqkvc/amp.png
https://i.ibb.co/23LKtVg/fft.png
https://i.ibb.co/0FQTC8n/p4ohm.png
https://i.ibb.co/qgbRg2v/p8ohm.png

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

(upravil Hordek 21. 2. 2022 16:07)

Re: Zesilovač do práce

Někdy taky nějaký to "D" vyzkouším, láká mne ta účinnost a tím malé nároky na chlazení, malé rozměry, větší vstřícnost k "moderním" formátům a tak. Zajímalo by mne, zda existují sluchátkouvé zesilovače v "D"?

Co tohle? --- jako zes. do práce:- https://www.hadex.cz/m429d-zesilovac-20 … gI86vD_BwE

Re: Zesilovač do práce

Zapoměl jsi říct, že hlavní výhodou je nízká uhlíková stopa.... smile

Příspěvky [41 až 60 z 74]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač do práce

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£