Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktory » Woofer Audio Research- AR 1230W8

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [17]

Téma: Woofer Audio Research- AR 1230W8

Chcem sa opytat odbornikov... Doma sa mi povaluju 2 kusy tychto menicov, viem,nie su az take kvalitne, ale kupoval som ich mlady a hlupy aby mi to doma co najviac trieskalo a je mi ich luto vyhodit. Poradte mi co by s nimi bolo najlepsie urobit. Chcem daky solidnejsi subak, mozem ich dat aj v zapojeni isobaric. vo WinIsd mi to vyhadzuje 300l BR ozvucnicu. Urcite viete podla parametrov posudit kde je najvhodnejsi. (okrem odpadkoveho kosa:)dik. Tu je odkaz- http://www.bsacoustic.sk/index.php?page=6&itm=228

Re: Woofer Audio Research- AR 1230W8

to čo ti vyhodí win isd si nevšímaj... on sa len snaží čo najviac zarovnať charku
myslím že closed by bolo najmenšie zlo

Re: Woofer Audio Research- AR 1230W8

mozem dat 100l uavretu bednu na kazdy kus?

(upravil drimacoustic 25. 11. 2007 12:08)

Re: Woofer Audio Research- AR 1230W8

100l je moc na 12", ja by som povedal tak max. 60l

Re: Woofer Audio Research- AR 1230W8

A nebude to hrat pri 60l closed velmi tvrdy bas? A este co s tym druhym? (40l isobaric closed?- moze byt?)

Re: Woofer Audio Research- AR 1230W8

isobaric ešte zníži aj tak mizernú citlivosť, ale ak ide o úsporu priestoru, môžeš skúsiť.

Re: Woofer Audio Research- AR 1230W8

ale tu ja mam doma dve 100litrove bedne aj s povrchovkou. co by sa stalo keby som dal do jednej  spolocnej bedne dve tieto 12"? Napajat to budem koncakom 2x100W s aktivnou preladitelnou vyhybkou (24dB) so subsonikom.

Re: Woofer Audio Research- AR 1230W8

To by šlo, ale nie isobaric. 50l na jeden je ok. Aká tuhá je tá bedňa? Sú v nej nejaké výstuhy?

Re: Woofer Audio Research- AR 1230W8

3 hranoly 5x5cm a cela ve vytlmena asi3 cm tlmiaceho materialu. netreba ic oddelit? mozu hrat do spolocneho objemu? mam tam aj basreflex ale urcite ho upcham.

Re: Woofer Audio Research- AR 1230W8

Ak môžeš tak ich oddel. bassreflex dobre upchaj a možno by sa hodilo ešte viac tlmenia, podla ucha doladíš.

Re: Woofer Audio Research- AR 1230W8

rad by som ich oddelil....ale tu tapetu na bedni mozem rovno zahodit a este k tomu je ta predna doska v ktorej budu basaky prilepana , zaskrutkovana a vatmelena dohladka. mozem rovno robit novu bednu:(  Ale nie skusim to v spolocnom objeme, budu predsa hrat mono, len každy so svojim koncakom.

Re: Woofer Audio Research- AR 1230W8

Dej je s klidem do společnýho objemu.

Web

Re: Woofer Audio Research- AR 1230W8

dik chlapi za nazory. dam to do spolocnej bedne,urcite budu hrat lepsie ako jedna v 100l bedni. potom sa ozvem ako to dopadlo hlavne po tej zvukovej stranke.nazdar...

Re: Woofer Audio Research- AR 1230W8

tak uz to mam hotove...:) dik za radu,hra to ovela lepsie ako predtym,dik za rady. sice to nejde tak dole ako predtym (29Hz), ale na ukor toho su basy oveľa presnejsie,kratšie a mojmu uchu lahodnejsie. predtým ked bol kazdy v 100l BR bedni tak to boloo zadudnene nepresne ale mne mlademu hlupemu to trieskalo v izbe,susedov vytriasalo. nastal len jedem problem so zapojenim. ked som kazdy reprak zapojil na samostatny koncak tak to chrcalo, vzdychalo (a trosku aj hralo) atd...to iste nastalo ked som zapojil paralelne obidva (8ohm) na jeden  100W koncak, to bolo tiez strasne, 4 ohmy asi nezvladal. Teraz ich mam zapojene seriovo takze 16ohm a hraje ciste bez skreslenia. mozem to nechat tak zapojene? alebo mam postavit daky aspon200W monoblocik?

Re: Woofer Audio Research- AR 1230W8

Čo to máš za zosilňovače?

Re: Woofer Audio Research- AR 1230W8

mam ich tranzistorove.(BD 911,912), na stlpove ropro mam 4 ohm a slape v poho.nechapem.

Re: Woofer Audio Research- AR 1230W8

zase som tu...sere ma to zapojenie, na 16 ohm to hraje velmi ticho, myslim tym ze zosik mam skoro naplno a hraje mi to tak ako predtym ani nie na polovicu. na 4 ohm mi to pri nizuckej hlasitosti trocha chrci,ale ak preidam tak to nieje pocut a hraje ovela razantnejsie. ale sem tam pocuvam aj tichsie a to mi vadi. nechapem preco: mam 4 ohmove stlpy a ten isty zosik hra krasne... moze to byt tym ze su v spolocnom objeme a navzajom sa rusia? myslim tym to ze casom sa zmenili ich TS parametre a jeden z nich je ,,silnejsi,,? pomozte.

Příspěvky [17]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktory » Woofer Audio Research- AR 1230W8

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£