Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 55 z 76)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Danwatt ...

  Stránky: ««« 1 ... 53 54 55 56 57 ... 76 »»»

RSS

Příspěvky [1,081 až 1,100 z 1,503]

Re: Danwatt ...

Okrem Wiliho, sa už nikto nepochváli s dokončeným Danwattom? hmm2 smile

Re: Danwatt ...

dnes mi poslal cinan dosky. vyroba 2 tyzdne.

Re: Danwatt ...

To je zbytečný, stejně si tu probíráte ne-Danwatí témata......            Jinak, Danwat hraje fakt dobře. Dík všem, co ho "přiváděli" na svět. smile

Re: Danwatt ...

František:Ne každý je takové exhibo jako ty big_smile...
Mám bastl ze kterého by se většině zvedal kufr.Ale hraje tak,že na finální "pěknou" verzi dojde kdoví kdy...

(upravil laco 16. 2. 2020 14:16)

Re: Danwatt ...

totok funguje dobre v simulacii (velmi nizke skreslenie pri malom vykone) a este lepsie v AB

https://i.ibb.co/dD1yKNp/ops-ns8-class-B-sch.png

https://i.ibb.co/jVLsgYD/ops-ns8-class-B-der.png

Re: Danwatt ...

František napsal:

Okrem Wiliho, sa už nikto nepochváli s dokončeným Danwattom? hmm2 smile

A co vy si představujete pod takovým pojmem Danwatt,vojín František?

Re: Danwatt ...

Tak kurva, ale akú to má logiku big_smile keď sa to tu celé mesiace rieši, neustále sa upravuje zapojenie, lepia sa antisaturačné diódy, zenerka atď, ďakuje sa za hodnotné prínosy, ale dokopy nik sa nepochváli výsledkom, až na pár osadených dosiek, jedno hniezdo lol som tu nepostrehol nič okrem Wiliho dielka v plnej paráde wink
Krmelec a trochu Hordek - nič v zlom wink zalamentujú, že sa tu už rieší iné, ale je to ako keď je dobro nečinné voči zlu, zlo víťazí big_smile Rovnako ako keď tí čo majú v ruke danwatta tíško mlčia, občas spomenú, ako dobre hrá, neviem, možno som danwatta dojebal, ale hrá asi ako Sinclair, tak sa vlákno pomaly priroduene posúva inam.
Ale už tu mali byť malé galerie toho, akých Danwattíkov máte na stoloch pri svojich PC.
Niesom exihobo, ale naopak rád sa kuknem na práce druhých a je fajn keď tu niekto vycapí foto svojho koncáčika. A na oplátku tiež vo svojom vlákne otrčím, čo mám práve na stole. Ak to niekoho nezaujíma, preklikne a ide ďalej.
Ale galérie prác a toho na čom monentálte pracujete mi prídu ako najoblubenejšie.
Generál horemic, mal som na mysli hotový výrobok.
Neviem, možno je to strach, alebo nechuť z prehnanej kritiky.
Anti je to horšie, ako moje hniezda? wink tipnem si že nie.

Re: Danwatt ...

Stačí desátník horemic:-)
Důvody,proč sem nikdo nic nedává jsi už zmínil a už tu i několikrát zazněly.
Já osobně jsem si na Danwatt připravil vše základní potřebné.Jenže tím jak začala vznikat další a různá schémata s nepůvodními součástkami,můj zájem o toto dílo pominul.

(upravil danhard 16. 2. 2020 16:23)

Re: Danwatt ...

Tak sem Františku nelez, už jsem to říkal několikrát, aby jsi šel do prdele, když tu chceš akorát kalit vodu.

(upravil danhard 16. 2. 2020 16:42)

Re: Danwatt ...

laco napsal:

totok funguje dobre v simulacii (velmi nizke skreslenie pri malom vykone) a este lepsie v AB

Laco a čím to budeš budit v reálu, elektrárnou ?
Ono se to pěkně simuluje s generátorem napětí smile

(upravil danhard 16. 2. 2020 16:42)

Re: Danwatt ...

.

Re: Danwatt ...

horemik - jasne chápem, ale je to škoda. Aj danhard to práve predviedol.

(upravil laco 16. 2. 2020 16:57)

Re: Danwatt ...

cim budem krmit ? mam nejaky napad ...
tu je so zosilnenim 2x, aj spektrum je celkom dobry (100W/4R a 1W/4R), pre Bcko je superb

https://i.ibb.co/HHN2pdh/ops-ns8-class-B-2x-sch.png
https://i.ibb.co/ydw83Kx/ops-ns8-class-B-2x-der.png
https://i.ibb.co/NWwKLF1/ops-ns8-class-B-2x-fft1k-100-W-4-R.png
https://i.ibb.co/NmjSY0w/ops-ns8-class-B-2x-fft1k-1-W-4-R.png

Re: Danwatt ...

Laco, máš tu EC naladěnou? Ladím to na AC analýze, s uzeměným vstupem a na výstupu zdroj proudu - na co nejmenší rozkmit na výstupu. Zdá se mi to strašně zatlučený! Na AC uvidíš i jak ta korekce zvládá vyšší kmitočty a je-li stabilní.. To co jsem postnul já, bylo stabilní bez koďourů mělo to šířku pásma > 10MHz (nepamatuju přesně). Zatloukání Mullera mnohdy nevede k cíli.

horemic napsal:

Stačí desátník horemic:-)
Důvody,proč sem nikdo nic nedává jsi už zmínil a už tu i několikrát zazněly.
Já osobně jsem si na Danwatt připravil vše základní potřebné.Jenže tím jak začala vznikat další a různá schémata s nepůvodními součástkami,můj zájem o toto dílo pominul.

Mám taky dané stranou původní součástky, tak to můžem dát dokupy. wink
KD607/617, KU612, KD338, KF508, KC508, KY711 či nějak podobně.., TESLA kýble..

A tímhle se tady ve vlákně odmlčím, abych sem taky mohl dát nějaký ten výsledek snažení.

Web

(upravil danhard 16. 2. 2020 18:08)

Re: Danwatt ...

Pokud děláš AC analýzu s čistým Bčkem, tak musíš zajistit, aby bylo to Bčko průchozí, třeba offsetem, nebo 10mA zdrojem proudu do výstupu, když je zátež přes kond.

ps. není to EC, je to zesilovač se silnou a proměnnou kladnou zpětnou vazbou, jako EC to můžeš vyvážit jen v několika bodech pracovní charakeristiky, s definovanou zátěží, kde je zpětná vazba +1.

Taky to Laco porovnej s tím, když tu kladnou zv. vyhodíš a dáš tam se stejným materiálem zdroj proudu.

(upravil laco 16. 2. 2020 19:41)

Re: Danwatt ...

Aj HEC je v podstate PFB1x uzavrety do NFB.
Tu PFB robi Q8. Vstup - baza Q5, invertovany vystup - kolektor Q5. Q8 to zase otoci a fukne do vstupu Q5.
Na vyvazenie musia byt v sulade Ri,R13 a impedancia co "vidi" Q5 cez emiter. Vzorec este nemam smile
Problem vidim v implementacii VAS, vystupna impedancia musi byt konstatna v audio pasme. Alebo, treba zaradit este jeden stupen (EF) medzi VAS a OPS.
Danhard ma opravi.

https://i.ibb.co/HHN2pdh/ops-ns8-class-B-2x-sch.png

(upravil danhard 16. 2. 2020 20:03)

Re: Danwatt ...

Laco, rozkryj si ty proudy pro všechno, kolik potřebují třeba ty zdroje předpětí ?

Obloukem se zase dostáváš k nejjednoššímu CFA smile

(zdroje předpětí emitorové sledovače)

(upravil laco 16. 2. 2020 20:03)

Re: Danwatt ...

ja uz idem spat smile
dobre, asi viem co chces povedat, si borec

VAS s bufferom to utiahne, ne ?

(upravil hranatybraska 17. 2. 2020 8:45)

Re: Danwatt ...

Chlapi, já nevim, kde to berete.
Nevím jak to Lacovo, ale to moje schéma má pro všechny Rz (zkoušeno 8, 80, 800 a 8k) optimum R9 = 65R.
Taktéž bez EC jen s proudovými zdroji je pro rozkmit 2Vpp THD=0,14%. S EC je THD=0,002.
Taktéž nevím, proč nazýváš Danharde kladnou vazbu proudovou.
VYsvětlím: Protože jsou bipolární koncáky buzeny proudově, nemůžu z jejich bází přece brát napěťovou kladnou ZSV. Protože napětí na bázi není lineárně úměrné proudu do báze. Proto beru napěťovou korekci z báze Q6 a Q2, jelikož ty mi přijdou mnohem víc napěťově buzené (díky relativně malým odporům R4 a R14.) Q7 a Q8 fungují jako převodníky U/I. A proud těch převodníků se zas převede na napětí na kombinaci R9 a vnitřního odporu LED diod. Takže ve finále je to kladná napěťová vazba. Bohužel teda klesá s frekvencí díky millerově kapacitě Q7 a Q8, ale to jsem vlastně uvítal, protože díky tomu je korekce stabilní a není potřeba ji ani kompenzovat.

Takže tady kompenzuju vlastně jak koncáky, tak i budiče.

pozn. Napěťová kladná zsv z gate koncáků se bere na mosfetech, protože jsou řízené napětím, ne? Předpokládám, že pokud nedám bipoláru do báze relativně malý odpor, je bipolár řízen proudem do báze. Zdá se mi to u bipoláru mnohem lineárnější režim. smile

*

Web

(upravil rvx73 16. 2. 2020 23:05)

Re: Danwatt ...

přiznám se, že mám v těch vazbách trochu hokej.

znám:

napětím řízenou napěťovou zv (neinvertující op-amp)
napětím řízenou proudovou zv (invertující op-amp)
proudem řízenou napěťovou zv (tranzistor SE s nebolokovaným RE)
proudem řízenou proudovou zv (tranzistor SE s napájením báze RCB)

přičemž v literatuře se vyskytují též pojmy jako "sériová" a "paralelní".
že by se ale někde psalo čistě o "proudové" nebo "napěťové" vazbě, tak na to jsem nenarazil ...

Můžete mi to někdo "po lopatě" vysvětlit, jak je to tedy v případě konců tohoto zesilovače?

Příspěvky [1,081 až 1,100 z 1,503]

  Stránky: ««« 1 ... 53 54 55 56 57 ... 76 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Danwatt ...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£