Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 36 z 49)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

  Stránky: ««« 1 ... 34 35 36 37 38 ... 49 »»»

RSS

Příspěvky [701 až 720 z 967]

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

10 kusov, ziadne velke peniaze, skusam system wink

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

ak zadas dispute po par dnoch sa to prepne priamo na riesenie cez alik centralu kde ked posles padny dokaz to uznaju...neviem aku mas hodnost, ja som uz diamond a vsetko riesia rychlo do 2-3 dni

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Mě nějakej materiál za 1,5 měsíce nedošel, tak to prodejce taky zkoušel, ať to vyžaduju po čs poště, tak jsem chtěl číslo zásilky, dali mi nějaký čínský, tak jsem jim napsal, že pod tím pošta nic nezná.
Tak mi poslali adresu na "sledování zásilek" čs pošty smile
Tak jsem jim zase poslal zpátky, že tam jsem se ptal a bez sledovacího čísla čs pošty mi nic neřeknou.
Po 14 dench se do toho vložil Ali a poslali mi obratem refundaci.

(upravil Hippo007 10. 11. 2021 14:45)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Já se s prodejcem moc nebavím a nechávám na Ali, aby rozhodl.
Z dřívějška už mám taky zkušenosti s prodejci, kteří chtějí, abych něco řešil s Českou poštou - to jsem těm blbečkům poslal skrínprint sledování zásilky se zprávou, že daná zásilka není v evidenci pošty.
Poslat zpět ještě nikdy nikdo nechtěl. Napsal bych mu, že nemám problém mu ty šunty poslat zpět, ale chci nejprve, aby mi zaslal na konto u Ali úhradu ve výši Kč 141,- za poštovné do Číny + částku, kterou jsem mu zaplatil za objednávku.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

https://parcelsapp.com/en/tracking/

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Fajn, ale ten odkaz je občas k ničemu. Ten konkrétní případ, který popisuji výše mi 3 měsíce hlásí "Your shipment has been delivered to the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days." a ve schránce ještě nic nepřistálo. Česká pošta píše, že se nepodařilo získat informace o zásilce.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Tam je právě ten zlom kdy to přistane na celnici a je přiděleno číslo v ČR.

(upravil danhard 10. 11. 2021 17:37)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Hippo007 napsal:

Fajn, ale ten odkaz je občas k ničemu. Ten konkrétní případ, který popisuji výše mi 3 měsíce hlásí "Your shipment has been delivered to the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days." a ve schránce ještě nic nepřistálo. Česká pošta píše, že se nepodařilo získat informace o zásilce.

Mě to přišlo asi za 2,5 měsíce, to už jsem nic neřešil, refundace byla na účtu smile
Integráče za 100 Kč.

(upravil Hippo007 10. 11. 2021 21:41)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

To, že to došlo na celnici neznamená, že to dojde až ke mně. Jestli nedojde objednávka do doby, která je uvedena v Ali, je to problém prodejce - otevírám dispute. Někdy mi dojde zásilka i po ukončení dispute a někdy nedojde.

Jo, když nejde o doporučenou zásilku, žádné číslo v ČR zásilka od České pošty nedostane.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Když je tu tak "veselo" s KSA1220 z Činy, tak zde je nějaké jejich měření.
Nejméně vydrží ty s datumem "2019" z Ali, při Uce 30V hoří kousek nad Ic 300mA. Zátěž 10W je u nich nanejvýš riziková.
Datumy "1912" a "237" vydrží až 2x tolik. Ic 500mA při Uce 30V drží (15W)
BM455E teprve renovuji, více z toho nyní nedostanu.

Měření uloženo v Exelu kapacit T, fotka:
KSA1220 Čína

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Pozri soa od ON

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Držel jsem se 1A do 10V. U 30V mne zajímalo, co vydrží. Těch 500mA měl být limit, který by krátkodobě mohly vydržet. Potenciomery v BM jsou na vyměnění, tak mi to u datumu "1912" ulítlo trochu nahoru, netoužil jsem ho odpálit. "237" jsem končil na limitu 500mA, to už jsem si dal pozor.
Všechno je to Čína z Ali, nebo Ebay. Ty z Ali vydrží nejméně v porovnání s dalšími 2 - hoří o trochu dříve, než by měly. Ale vlivem chyby měření je to tak na hraně (limit vidím na 450mA - dýmový efekt byl blízko 350mA).

(upravil BV 11. 11. 2021 21:05)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Tých 450mA/30V je časovo obmedzených na 50ms  z dôvodu second breakdownu, druhého prierazu pri ohreve čipu a vyššom Uce. Nie je to pre DC, trvalý stav...

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Pravda, to jsem přehlédl. Takže tyto alternativy (či fejky) vyzkoušet by po výkonnostní stránce nemusel být problém. Uceo nyní neověřím. Pak by bylo zajímavé na chvíli vyměnit v zesilovači místo originálu a proměřit, jaký tam bude rozdíl. Na to už ale nestačím.
Kdyby byl někdo ochoten proměřit, mohl bych nevratně poslat třeba po 2 kusech. Plus komplementáry k tomu.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Bcoufal:
Dobrá práce,ono pokud jde o to tak ony i ty originál fairchildy taky nejsou zdaleka to co původní originální NECy, ale jeví se to tak že použitelné to v zásadě asi je, Uceo bych asi do 250V uměl změřit třeba i já,ale ještě by to chtělo k někomu na charakteroskop, jak jsou na tom s linearitou a nějakej přípravek na měření fT dle datashetu a defakto by asi na posouzení jako použitelné/nepoužitelné/či použitelné s výhradou ... toto plně postačilo.

Není co dodávat...

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Nechci zakládat nové téma a tak sem dávám dotaz k použití slídových kondenzátorů pro audio.
Někde na netu jsem četl, že jsou pro audio vhodné.
Existuje nějaké porovnání (doporučení) kvality kondenzátorů PP-PE- keramika - slída v kapacitách do cca 470pF ??
Jedná se především o použití v kompenzacích u zesilovačů.
Jak jsou na tom staré WKxxxxx ?

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Dá se u pouzder TO92 vyčíst něco z označení v nalisovaném kroužku na zadní straně pouzdra.
Bývá tam písmeno například "T" ??

(upravil mechanik 27. 12. 2021 19:57)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Ukáž fotku. Ak sú to nejake lepšie tranzistory a zaujímavejší výrobcovia ktorými som sa zaoberal tak to podla detailov púzdrenia a popisu možno budem vedieť, či je to kopia alebo originál. V tých krúžkoch občas niečo býva ale myslím že z toho nič rozumné nezistíš.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Dávám foto.
S tímto typem nemám zkušenosti.
U originálů BCxxxx bývá zesilovací činitel v řadě s minimálními odchylkami...

https://www.dropbox.com/h?preview=2N5401.jpg

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Chce to nějaký login. To mi na imguru nedělá.

Příspěvky [701 až 720 z 967]

  Stránky: ««« 1 ... 34 35 36 37 38 ... 49 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£