Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Smetiště » Jaký OS pro starší noťas?

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 39]

Téma: Jaký OS pro starší noťas?

Téma je dané,dostal jsem starší notebook s konfigurací nějakých 1,7Ghz a 512ram.Chci jej využívat v dílně na prohlížení schemat a jiné jednoduché aplikace.Potřebuji do toho nainstalovat operační systém který bude tento historický kousek co nejméně zatěžovat.Přivítám vaše rady a názory,děkuji.

Re: Jaký OS pro starší noťas?

lubuntu

Re: Jaký OS pro starší noťas?

http://www.lubuntu.cz/ziskejte

Re: Jaký OS pro starší noťas?

Díky za tip.Ubuntu jsem kdysi měl na PC co jsem koupil a dalo se.Podpora bude asi horší,ale na nenáročnou práci to bude stačit...

Re: Jaký OS pro starší noťas?

lubuntu běží na všem, to rozběhne i pentium I. Máš tam nějaký základní programy, naisntaluješ jendoudchý PDF readery, prohlížeč webovej a eagle a případně hudební přehrávač, nic víc asi nepotřebuješ.

Re: Jaký OS pro starší noťas?

No,původně jsem zamýšlel i jiné programy(jsem hybrid,dělám a auto/moto),třeba nějakou diagnostiku.Ale pokud na tom jede eagle tak fajn...

Re: Jaký OS pro starší noťas?

Tak nainstaluješ skrze Wine...většina takových non heavy windows aplikací běží.

Re: Jaký OS pro starší noťas?

Díky moc smile

(upravil Jupi 21. 2. 2016 11:52)

Re: Jaký OS pro starší noťas?

Pod Ubuntu + Wine dobre bežia aj audio SW ako Arta, Limp, Steps...

EDIT: Samozrejme nie Ubuntu ale Lubuntu.

Re: Jaký OS pro starší noťas?

Anti:
Ne Ubuntu, ale jak píše Dohnalík- Lubuntu! Je to odlehčená verze Ubuntu pro slabší stroje. A diagnostiku na to taky seženeš, dneska už jsou OBD diagnostiky i pro Android.

Web

Re: Jaký OS pro starší noťas?

Pochopil jsem,myslel jsem to tak že to Lubuntu vychází z Ubuntu.A že to bude mít podobné "prostředí" které mě nijak nevadilo.Dával jsem tenkrát Win kvůli zapůjčenému DACu který jel jen pod sedmičkama.Stejně jsem jej uspojivě nerozchodil.
Zkusím ten Lubuntu a když si zvyknu a bude vyhovovat,budu uvažovat že to hodím i na ostatní stroje.Teď je v baráku pět počítačů,jeden se sedmičkama,ostatní na XP.Ty jdou pomalu do kopru tak musím vymyslet na co přejdu.Pět licencí už něco stojí...

(upravil firemann28 8. 4. 2016 16:07)

Re: Jaký OS pro starší noťas?

...

Re: Jaký OS pro starší noťas?

U nas doma uz nejakych 8 rokov nie je ziaden windows ku maximalnej spokojnosti vsetkych zucastnenych. Ziadne virusy, malware a ine fujtably nas nezaujimaju (cize ani antiviraky a ine ochrany), raz za 1/2-1 rok update, po zhruba 2 rokoch upgrade na vyssiu verziu.
Server bezi 24hodin denne vkuse uz asi 8-10 rokov pod Ubuntu a boli riesene iba upgrade na novsie distribucie. Masina je mobilne Core2Duo 2GHz + 3GB RAM + 3HDD + 2x TV karty, ztoho jedna dualna. Pripjene na TV aj zosik a da sa z neho pustat hudba aj nahrate filmy. Zatial iba interna zvukovka.
Kym sme mali doma windows, stale sa na nom niec kazilo, antiviraky, mizerna dlhodoba stabilita a vkuse ma zena otravovala, nech sa na tie problemy pozrem. Tak som WinXP zrusil. smile

(upravil sagitarius 23. 2. 2016 18:11)

Re: Jaký OS pro starší noťas?

Jupi:
Jo jo, taky už 8 let. Dneska bych už widle nechtěl, ani kdybvy je dávali v Lidlu zadarmo jako prémii k roihlíkům lol

Web

Re: Jaký OS pro starší noťas?

Windle mají nějaký věci řešený líp jako unixy, unixy mají ale líp řešenou většinu věcí. Pro mě je problém, že aplikace na kterých závisí moje existence jsou jenom pro windle. S W8.1 se start8 za 4 dolary jsem spokojenej. W10 je mrdka, používal jsem nějakej měsíc a prostě se to nedá. Uživatel už nemá naprosto žádnou kontrolu nad vlastním PC.

Re: Jaký OS pro starší noťas?

Abych se přiznal,nakoupil jsem ramky a coa štítky na sedmičky.Nicméně Ubuntu nebo Lubuntu je stále ve hře.To konstatování o desítkách je docela přínosné,četl jsem to i z jiných zdrojů.

(upravil mir.ku 23. 2. 2016 23:41)

Re: Jaký OS pro starší noťas?

Dohnalik napsal:

... uživatel už nemá naprosto žádnou kontrolu nad vlastním PC ...

můžeš to prosím trochu upřesnit?

(upravil mir.ku 23. 2. 2016 23:43)

Re: Jaký OS pro starší noťas?

trochu mi to blbne a jelikož se nedají mazat posty ?!?

Re: Jaký OS pro starší noťas?

Nedá se u aktualizací nastavit "vyhledávat, ale zeptat se zde-li stahvoat a instalovat". To byla parádní funkce u W8 a nižších. Vždycky jednou za měsíc jsem to proběhl, postahoval a aktualizovat a měl jsem nad tím plnou kontrolu
U Windows 10 to nstavit nejde a PC si je natvrdo sám stahuje a instaluje. Jde to tak daleko, že se v noci probudí kernel timerem z režimu spánku, nainstaluje si aktulizace a restartuje vám PC s hromadou otevřené práce. To taky dělá i při normálním běhu, že napíše, že za 1 minutu se restartuje PC, že si mám uložit práci.

To že šmíruje je mi u prdele, šmírujou všichni. Ale to že šmíruje, hledá mi SW co by tam neměl být a maže exečka, tak to je moc.

Je tam hromada bugů, BSODy na AMDčku chytám prakticky pořád...je to děs. A to jsem jim chtěl dát objektivní šanci a nainstaloval je na všechny 3 PC.

Re: Jaký OS pro starší noťas?

Což vysvětluje proč jsou desítky dostupné volně jako aktualizace.Takový OS si můžou strčit víte kam.Já četl podobné zkušenosti na jedné diskuzi.

Příspěvky [1 až 20 z 39]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Jaký OS pro starší noťas?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£