Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Program na návrh a simulacie ozvučnic

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [7]

Téma: Program na návrh a simulacie ozvučnic

Ahojte hladam nejaky osvedceny soft kde by sa dalo pohrať hlavne so simulaciou a vlastným návrhom subwooferových PA boxov (simulacie rôzných vlastných konštrukcíí hybridov ako napr BP-Horn, bandpass a aj klasický bassreflex, vypočet objemu, ladenie a pod. Hladám niečo profesionalnejšie s vačšími možnosťami može byť aj platené. Vďaka moc za rady kluci.

Re: Program na návrh a simulacie ozvučnic

Mně stačí WinISD beta, je zdarma a základní ozvučnice (BP, BR, closed) si tam člověk nasimuluje.
Ono je to i s tím nejlepším programem stejně pouze simulace.
Skutečnost je ovlivněná skutečnými parametry repra, často hodně vzdálenými katalogovým údajům. A stačí vytlumit bedýnku a chová se jako s jiným objemem. Atd.

J. W. Goethe: Šedá je každá teorie, jen strom života se věčně zelená smile.....

Re: Program na návrh a simulacie ozvučnic

No ja by som potreboval nieco kde by sa dala upravovať vlastna konštrukcia typu bandpass horn a pod. Ako by sa to chovalo pri zmenach vzdialenosti priecok atd po nahadzani všetkých ts-iek

Re: Program na návrh a simulacie ozvučnic

AKABAK , Hornflex.. Ale ak chceš široké možnosti, ovládanie je dosť zložité , napr. v Akabaku je to popis pomocou uzlov a akustických prvkov (a parametrov meničov a prvkov výhybky..), takže musíš presne vedieť, čo robíš. Je to síce starší program, ale asi má najviac možností.

Re: Program na návrh a simulacie ozvučnic

Akabak je 16bit program na win7 64 to nerozbeham...jedine xp virtual machine a ta ide len na anglicky win7....skusam ďalej...neexistuje už nič obdobne?

Re: Program na návrh a simulacie ozvučnic

Já mám teda české Win 7 Professional a Win XP Mode používám - třeba kvůli LSPCadu a dalšímu akustickému software navrhovanému pro Win 9x.

Web

Re: Program na návrh a simulacie ozvučnic

Ano ale xp mode sa instaluje ako aktualizacia na Windows kde je potrebné mať rovnaký jazyk ako aktualizacia...ja mam sk win7 a k dispozícii slovenský xp mod nieje

Příspěvky [7]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Program na návrh a simulacie ozvučnic

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£