Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 4)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » DAC nebo zvukovka?

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 62]

Re: DAC nebo zvukovka?

kynolog07
Teoreticky souhlasím, ale na 1TB disku mám HD knihovnu klasiky. Nechci vidět co by to zabralo místa kdybych to měl na LP a nebo studiových páscích. Nehledě na to HDD poměrně jednoduše mohu zálohovat i na klasické pásky relativně za pár kaček.

Re: DAC nebo zvukovka?

kynolog07 napsal:

Kvalitní vinyl je vedle CDéčka jako Mercedes vedle Trabanta. Obojí lze poslouchat ale digital je vždy "ořezaný" směrem k vyšším kmitočtům.

Internet máš plný flaců , o hires nemluvě, tolik vinylu bys ani nedostal do chalupy smile o penězích nemluvě..

Web

Re: DAC nebo zvukovka?

ale kokot, vždy ide o mastering, ten sa u LP dá rovnako dojebabrať ako u digitálneho cd, a vzhľadom k tomu, ako sa dnes robia LPčka, neni technologický dôvod ich používať

Web

Re: DAC nebo zvukovka?

Pánové,ještě bych poprosil o nějaké názory na dvě otázky:
1.Pokud se rozhodnu pro externí DAC,vyhoví jako zdroj digitálního signálu obyčejná zvukovka(audigi)?
2.Dočetl jsem se,že optika je podstatně horší než klasický RCA,je to pravda?

Re: DAC nebo zvukovka?

1. pro maximální kvalitu ne, ale jsou dneska i USB dacy, které potřebu zvukovky eliminují úplně
2. ano, Toslink formát je naprotá mizérie s velkým jitterem - nestabilní data

Web

Re: DAC nebo zvukovka?

Díky fundovanou odpověď.Z tohoto úhlu pohledu se Prodigy HD2 jeví jako slepá ulička-diponuje pouze tou optikou...

Re: DAC nebo zvukovka?

Můžeš předělat na koax (ale to je zásah do HW, ztratíš záruku).
Nebo USB zvukovka Prodigy Cube - plus je, že má před koaxiálním výstupem oddělovací tráfko, mínusem je, že pracuje jen s napájením přes USB, žere trochu víc než externí disk, takže některý netbooky ji nerozchodí a myslím, že zvládá jen 44100, 48000 a 96000Hz (delší dobu jsem ji nepoužíval, tak nepotvrdím se 100% jistotou, že 88200Hz nezvládá).

(upravil Dohnalik 12. 3. 2014 11:26)

Re: DAC nebo zvukovka?

Tu USB zvukovku určitě nekupuj, to je katastrofa, jak analogem, tak digitálem.

Re: DAC nebo zvukovka?

Pokud máš kvalitní řetězec (zesilovač DPA, solidní repro) je vylepšení na straně DACu výrazně slyšet, i pokud signál SPDIF bereš z průměrného  CD přehrávače..

Web

Re: DAC nebo zvukovka?

Ví někdo jak kvalitní je převodník v  minidisku  SONY MDS-JE530?Tak to mám teď.Z počítače přes zvukovku do Minidisku a pak dál do aktivu a k zesilovačům.
Vypadá to,že externí DAC je asi nejlepší řešení...

Re: DAC nebo zvukovka?

vypadá to že je tam AK4524

Re: DAC nebo zvukovka?

Dobře nebo špatně?Vzhledem k roku výroby počítám s tím,že dnes budou podstatně lepší převodníky...

Re: DAC nebo zvukovka?

Není nejhorší, ale není to ani žádnej zázrak. Mezi převodníkama spíš low.

Re: DAC nebo zvukovka?

The AK4524 was quite popular as DAC on semipro soundcards in 2001/2002, e.g. Terratec DMX 6Fire. No longer top end today but still pretty good (the specs are better than for, say, the NPC SM5864).

Web

Re: DAC nebo zvukovka?

Fajn
Takže to chce externí DAC...Teď najít vhodného kandidáta.Jsem vám všem vděčný za podnětné příspěvky...

Re: DAC nebo zvukovka?

Anti,zkoušel jsi ten minidisc přes digi vstup?Na 48kHz?

Re: DAC nebo zvukovka?

Co jsem zkoušel,tak na vstupu musí být  44,1 jinak to nezpracuje.

(upravil NO HITS 28. 10. 2014 17:05)

Re: DAC nebo zvukovka?

Pánové mám dotaz, snad je toto správné téma.
Mám notebook Acer 5750G s OS Kubuntu 13.10 ! Přehrávač používám VLC, Foobnix , případně Audacity - zvuk přes jack na Aceru je bez komentáře.

Momentálně zvuk do zesilovače jde tímto řetězcem. :

Notes  **HDMI**  Philips TV  **optika**  china DAC  **CINCH**  Zesilovač DIY (RSD4132 sinclairovy upravy/ 2xLME49720 a 1xOP275GS  + LM3886T)

Rád bych tento řetězec změnil na:

Notes **USB kabel**  Ext. zvukovka  **CINCH**  zesilovač 

Můj dotaz zní - Jakou USB zvukovku zvolit?  Chci na jedné straně USB a na druhé straně CINCH, případně toslink/koax vstup (pro připojení zvuku z TV), další vstupy, korekce atd jsou věci, které nepotřebuji.

Četl jsem že je dobrá HRT Music streamer II , ta u nás ale stojí 9000Kč a na výstupu má 4x NE5534 + 1x 2134 , což mě příjde neadekvátní k tomu co mám v korekcích zesilovače a dělat úpravu zařízení za 9000 mě příjde trochu zcestné, proto bych raději něco v příznivější cenové relaci, kde by mě případný upgrade a ztráta záruky tolik neboleli big_smile

Děkuji za návrhy

(upravil LukasX 28. 10. 2014 17:15)

Re: DAC nebo zvukovka?

Keby ext. zvukovku za rozumnú cenu, tak určite -> http://www.hudebnicentrum.cz/eshop-e-mu-0204-usb.html
Mal som doma Asus Xonar U7 a Creative Xi-Fi HD a veľká bieda...

(upravil NO HITS 28. 10. 2014 17:29)

Re: DAC nebo zvukovka?

Díky , ta má zajímavý parametry , na moje potřeby má navíc i několik serepetiček okolo, to ale nevadí, prostě bych je nevyužil, škoda jen že není nějáká očesaná verze, která by měla cinch výstupy. Ještě počkám , co napíšou ostatní, ale tato nevypadá špatně smile Líbilo by se mě ideálně něco jak nabízí ESI , jen ti mají 48kHz a když má víc tak to má jen mini opt. out sad

Teď mám doma Creative SB X-Fi 5.1 USB a to je bida, už asi rok leží na půdě big_smile

Příspěvky [21 až 40 z 62]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Zdroje signálu » DAC nebo zvukovka?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£