Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 4)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » DAC nebo zvukovka?

  Stránky: 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 62]

Téma: DAC nebo zvukovka?

Pomalu postupuju v revizi mého zařízení,a po zvolení zdroje hudby jsem byl postaven před otázku čím zdroj dekódovat.
Pročetl jsem pár témat tady,ale není to jednoznačné.Proto bych se rád zeptal v samostatném tématu.
Co tedy vidíte jako výhodnější variantu?
Externí DAC,interní nebo externí zvukovka?
Taky bych se rád zeptal,jak by v konkurenci současných převodníku obstál převodník v minidisku SONY MDS-JE530?
Předesílám,že nepatřím mezi "netopýří populaci" a jsem nucen poslouchat v akusticky neupraveném obýváku.Zbytek řetězce je Dispre-MiniDSP,DPA223-samodomo bedny osazení Audax/Audax/HiVi.
Jde mi o to vybrat objektivní variantu k vzhledem ke zbytku řetězci.Díky za případné náměty.

(upravil reeb 3. 3. 2014 22:47)

Re: DAC nebo zvukovka?

A ten zdroj hudby máš teda jaký? Nepíšeš nic o financích..Netopýr nenetopýr, je dostupná  kvalitní muzika v hires (např. http://avaxhome.cc/music ) proto má spousta lidí řetězec: kvalitní zvukovka (Julii ap.)- kvalitní DAC (např.Luta DAC http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph … c832e1b2c1 , Casea, HS-DAC..) -předzesilovač (Dispre, Hypa)- koncák (DPA, Hypa)-bedny (VMaudio, Shan..). Výsledek je perfektní smile

Web

Re: DAC nebo zvukovka?

Zdroj je HDD.Co se dá sehnat,tak ve flac,případně jiné kvalitní formáty.
Myslel jsem že stačí jedno nebo druhé.Že buď použiju kvalitní zvukovku,nebo budu tahat signál z digitálního výstupu do externího DACu.
Otázku jsem myslel spíše obecně,která z variant je lepší z více hledisek.

Re: DAC nebo zvukovka?

Otázka zní kolik peněz do toho chceš investovat. Jinak existují kvalitní zvukové karty a stejně tak existují i podprůměrné USB DACy takže odpovědět na tuto otázku obecně moc nelze. A finanční rozpětí může být opravdu velké.

Web

Re: DAC nebo zvukovka?

Finance jsou jako vždy ožehavá kapitola.Když budu vycházet z toho,místní ikona Esi Juli se dá pořídit kolem 3.5K,tak by mě zajímalo srovnání s DACem ve stejné cenové kategorii.
Předpokládám,že Diy kit buď od Luty nebo toho co je k vidění ve vláknu DYI DAC zde bude minimálně  o třídu výše.

Re: DAC nebo zvukovka?

Tak za takové peníze bych osobně o DACu neuvažoval, možná kdyby sis kousek připlatil.

Re: DAC nebo zvukovka?

Co znamená výraz "kousek"?:)
Pokud se prodá motorka,bude těch peněz o kousek víc.Na kolik by vyšel ten tvůj projekt?

Re: DAC nebo zvukovka?

Možná bys radši měl upřesnit, jaké miniDSP vlastníš. Osobně si myslím, že i taková julina je před ním zbytečným luxusem...

(upravil Anti 15. 2. 2014 14:49)

Re: DAC nebo zvukovka?

Tenhle
Ale zřejmě půjde pryč,půjdu asi do poloaktivu.Chtěl bych ty šváby v cestě co nejvíc minimalizovat.

(upravil rrajnoha 15. 2. 2014 14:50)

Re: DAC nebo zvukovka?

Zdravím.
Myslím, že zvukovka je zbytečná. Já mám naistalováno na WIN7 :
- foobar2000_by_Audiophile_1.3 -
- ASIO4ALL
- Asynchronní USB DAC : měl sem ARCAM rDAC a teď čekám na USB DAC1 -

(upravil Dohnalik 15. 2. 2014 15:01)

Re: DAC nebo zvukovka?

mini DSP by se muselo propojit digitálně, A/D a D/A co v něm jsou jsou naprd. Osobně ale doporučju nepoužívat miniDSP a DSP aefekty udělat napřeíklad ve foobaru + asnychro USB DAC.

Nebo druhá možnost, nechat miniDSP, koupit něco co slušně zvládne digitál (já mám v plánu externí asynchronní USB <-> SPDIF modul) a zapojit SPDIF -> miniDSP -> SPDIF DAC

Jinak kousek znamená cca +-4500 Kč, pokud si DAC postavíš sám smile Já rád zprostředkuju kompletní stavebnice i moduly, ale to by se muselo najít dost lidí...

Re: DAC nebo zvukovka?

To MiniDSP tam je jako aktivní propust-vyhýbka.Ale chci právě jít do poloaktivu nebo i celopasivu,časem.Viděl jsem tady v diskuzi že je nějaký Xover ve Foobaru,to by bylo taky řešení.Časem chci vypustit i Dispre.
Osobně bych si představoval nějaký DAC kit ideálně PCB s osazeným švábem,zbytek bych zvládl.Navíc bych ho nacpal do skříňky k Dispre a MiniDSP.
Zatím je to z PC coaxem do Minidisku,analogem do Dispre a z něj  do MiniDSP,a pak koncové zesilovače.Chtěl bych ten řetězec zredukovat a zjednodušit.
Pokud prodám MiniDSP a Dispre,tak tu pětku na DAC dohromady dám...

Re: DAC nebo zvukovka?

Anti, dokud máš miniDSP, neřeš to. Větších zlepšení dosáhneš jeho náhradou...

Re: DAC nebo zvukovka?

Tak MiniDSP je pryč,dowgraduju na poloaktiv,ale otázka zůstává.Pořád uvažuju co je lepší koupit,jestli bude kvalitní DAC vůbec přínosem(jestli to uslyším).Jinak jsem téměř rozhodnut pro zvukovku Audiotrak Prodigy.

Re: DAC nebo zvukovka?

Buď bych počkal na Dohnalikovu zvukovku a nebo se sháněl po HS DAC a osadil jej LM 49990, Audiotrack Prodigy nehraje špatně, ale pořád to není ono.

Re: DAC nebo zvukovka?

Takže spotřebku do pěti tisíc nemá cenu kupovat?Zná někdo tenhle DAC?
http://www.alza.cz/pro-ject-dac-box-s-u … 417391.htm

Re: DAC nebo zvukovka?

podivej se sem,tohle stoji za uvahu..
http://www.qnktc.com/i02.php

Re: DAC nebo zvukovka?

kdyby něco HS-DAC pro 4 digit. vstupy je k dispozici, k tomu osazena dps zdroje, toroid, dps prepinani vstupu..

Web

Re: DAC nebo zvukovka?

Hoši, hoši. Analog je analog a to mi nikdo nevymluví. Digital a všechny ty sračky okolo je jen módní vlna. Kvalitní vinyl je vedle CDéčka jako Mercedes vedle Trabanta. Obojí lze poslouchat ale digital je vždy "ořezaný" směrem k vyšším kmitočtům.

Re: DAC nebo zvukovka?

smile))))

Příspěvky [1 až 20 z 62]

  Stránky: 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Zdroje signálu » DAC nebo zvukovka?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£