Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Dílna » Povrchovka: dýhy nebo překližka, frézování

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 25]

(upravil check 23. 5. 2007 22:22)

Téma: Povrchovka: dýhy nebo překližka, frézování

Přišel čas řešit povrchovku. Napadlo mě frézovat slabou překližku na pokos a tu pak přilepit na bednu z obyč dřevotřísky, hrany by pak neměly být vidět. Výsledek pak dle vkusu namořit. Budou se frézováním na pokos (o 45°) štípat hrany té překližky? Provádělo by se to za použití nejnuznější horní frézky a podobných nástavců, případně jesi doporučíte něco spešl? Kolik stojí (alespoň orientačně) dubová/buková dýha (nevyžaduji velké tloušťky)?

edit: tvarově se má jednat o níže vyobrazené, se stejnými měniči a rozměry
http://www.zaphaudio.com/audio-speaker17-system1.jpg

Web

Re: Povrchovka: dýhy nebo překližka, frézování

ad okousání - určitě se ti to okouše. i s profi nářadím jsou potíže ale vše se dá dohnat pomocí tmelu. jsou-li to malé "kousance" ale ještě jednu radu ti mohu dát vyzkoušej různé směry (proti břitu nebo po břitu) ,ad dýhy BK (buk) a DB (dub)jsou z nejlevnějších ale taky mají nejméně zajímavá léta (struktůru). Nejobvyklejší tloušťky jsou 0.6 až 0.9 mm a 1.5 mm
cena BK tenčího je od 50.- do 80.- na metr čtvereční právě dle kvality těch let.pokud můžu doporučit tak moc zajímavý je JS (jasan) je tvrdý a lze jej velmi snadno mořit, sám o sobě je světlý cena je bohužel vyšší začíná tak někde kolem 100.- a výše.

Re: Povrchovka: dýhy nebo překližka, frézování

Já teď spíš uvažuju o překližce jako u jedniném materiálu na stavbu, tloušťka 18mm, buk, mořit na mahagon, lepit na pokos přes hliníková Lka. Nejdřív koupim frézku, vyzkoušim a podle toho, jak to bude kousat, se zařídim.
Jinak moc díky za typ, ty směry by mě asi nenapadly.

Web

Re: Povrchovka: dýhy nebo překližka, frézování

nemal by to byt problem ak mas dobru a kvalitnu frezu a frezku. preco 18 mm ??????? ta stoji kurva vela prachov ... mimochodom 18 kupis aj s nadhernou dyhou ... ja by som pouzil 4mm a tu by som moril nejakym tmavsim moridlom.

Re: Povrchovka: dýhy nebo překližka, frézování

No s mořenou překližkou bych měl docílit podobného vzhledu jako s dýhou ne? Cenově ta překližka vyjde skoro stejně jako surová MDF... 4mm sou ehm slabé (myslím překližku, ne dýhu).

Web

Re: Povrchovka: dýhy nebo překližka, frézování

ja som pouzival "slabu" 4mm, pracovalo sa s nou skvele

Re: Povrchovka: dýhy nebo překližka, frézování

Mě by se zase spíš líbila dřevotříska v přírodním odstínu, lepená na tupo a z frézovaná dokulata na rádius síly tak, že budou přiznané vrstvy, jen lakovaná. Ale musí mít sílu tak 22-25.

(upravil check 22. 5. 2007 15:54)

Re: Povrchovka: dýhy nebo překližka, frézování

Sem omezen velikostí přední desky (je s ní počítáno v návrhu) a chci dodržet hloubkou ozvučnice, klasický tvar kvádru se mi nejvíc pozdává. Sečteno a podtrženo 18mm (+ případně slabá dýha) je daných :). Ono to není ani málo ani hodně, bedna je 14l a nízko tuněný BR, takže tlaky budou slušný.
To je na dřevotřísku (MDF bude nämlich to samý) málo a já vůbec tenhle materiál nemám rád, od tý doby, co sem viděl, jak snadno se láme. MDF uznávám akorát z hlediska opracovatelnosti, dřevotříska se prý frézovat normálními nástroji nedá.
Ještě váhám jesi případně tý překližce nechat zaoblený "hrany" odkrytý, nebo je přelepit dýhou. Po zaoblení se odhalý prokládání vrstev dřeva na střídačku. Nejsem si jistý, že to bude vypadat pěkně, ale taky nevim jestli seženu přesný odstín dýhy.

Jinak Michele u jiných repro bych tvůj (dobrý) nápad i udělal, ale todle chci aby vypadalo trochu profesionálně (nebyl na tom vidět tolik ten bastl).

Web

Re: Povrchovka: dýhy nebo překližka, frézování

Takhle jsem viděl THORa jako stavebnici intertechnik a vypadalo to teda úžasně. Naprostej surovej hájend.

Re: Povrchovka: dýhy nebo překližka, frézování

BS/THOR na intertechniku je z surový dřevotřísky? Já tam nějakou dřevěnou strukturu vidim, spíš to vypadá na překližku (viz hrany), lepší fotky by nezaškodily.

Web

Re: Povrchovka: dýhy nebo překližka, frézování

drevotrieska sa da ostrou frezu frezovat nadherne smile)

michal viem co si tym myslel.

check: to co myslel michal je fakt bomba ! za skusku nic nedas, maximalne das novu dyhu.

Re: Povrchovka: dýhy nebo překližka, frézování

Upravil sem původní příspěvek. Nevím jestli by se k tomu ta surová dřevotříska hodila. Dyštak mi hoďte link s obrázkem ať vim, jak to vypadá.
Jinak frézku sem dneska vyzkoušel, je to bez otřepů, překližka na hraně zas tak hrozně nevypadá.
Mimochodem dá se sehnat frézovací nástavec pro zaoblení s poloměrem větším než 6,3mm (odhadem za kolik), s upínacím průměrem 6-8mm?

Web

Re: Povrchovka: dýhy nebo překližka, frézování

Tak to jsem byl zase mimo - bavil jsem se celou dobu o překližce.

Achjo, jsem nějak mimo, omlouvám se. Dřevotříska je vážně hnusná v řezu i přefrézovaná. Uvažoval jsem o povrchovce z laminátu a potom autolak, bo jiný vhodný jednobarevný povrch. Třeba airbrush. smile

Re: Povrchovka: dýhy nebo překližka, frézování

Michal
Ty máš nejaký odpor voči MDF?

Re: Povrchovka: dýhy nebo překližka, frézování

Michal: V tom případě to myslíš podobně, jako to myslim já. Akorát se mi asi nebude chtít zaoblovat všechny hrany. Přední deska bude dvojtá s jednou deskou na povrchovku, která bude mít tloušťku stejnou jako frézovací poloměr, tzn musím sehnat adekvátní frézku. Mořit se bude snad na mahagon a bude to aspoň trochu smrdět highendem smile.

Jak zaoblim ty hrany překližky, mám nechat vidět proložení dýh překližky na střídačku, nebo to mám zakrýt další dýhou? Po tom, co sem si testnul to frézování, bych asi nechal obliny bez překrytí, ale rád si přečtu další názor.

Web

Re: Povrchovka: dýhy nebo překližka, frézování

Nic proti MDF nemám, ale prostě to jde i jinak, ne? Kdybych šel do nějakých těch lakovek, tak z MDF a pokud udělám ty AL od vás, tak určitě z MDF.
check: Právě, že proložení překližky tam je to pěkné, alespoň mě se to líbí.

Re: Povrchovka: dýhy nebo překližka, frézování

na zaoblenie nedavaj ziadnu dyhu, urob to tak ako to mysli michal. bude to vyzerat uzasne!

(upravil check 24. 5. 2007 23:33)

Re: Povrchovka: dýhy nebo překližka, frézování

Určitě jo (chtěl sem další názory). Které hrany zaoblit? Přední a zadní stěnu určitě, včetně vyústění BR, ale nechce se mi moc do těch ostatních hran, zdálo by se mi to moc kulatý.
Říkáte jenom lakovat? Bude ta buková překližka takhle samotná vypadat dobře?

edit: Proč ne? - aby byla stejná s přední tongue.

Web

Re: Povrchovka: dýhy nebo překližka, frézování

Na co zadní?

Re: Povrchovka: dýhy nebo překližka, frézování

asi by som skosil iba prednu stenu a ostatne prelepil dyhou. alebo urobil vsetky

Příspěvky [1 až 20 z 25]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Dílna » Povrchovka: dýhy nebo překližka, frézování

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£