Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 21 z 32)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Výroba repro soustavy

  Stránky: ««« 1 ... 19 20 21 22 23 ... 32 »»»

RSS

Příspěvky [401 až 420 z 632]

(upravil reta 21. 8. 2013 14:20)

Re: Výroba repro soustavy

Poslouchej, možná máš pravdu ale škoda je jen dobrejch lidí.

Edit:
Už jsem tady někde psal, že na ty RPM taky možná dojde.

Re: Výroba repro soustavy

ta povrchovka je super. To by som sa chcel naucit....

Vidim dobre ze terminal je cerveny???

(upravil rotr 21. 8. 2013 14:25)

Re: Výroba repro soustavy

Týýý woe, pecka:-) A už jsi to zapojil na tu výhybku ze stavebnice

EDIT : teď jim ještě doma musíš dát školení, jak je utírat, nebo jim to nejlépe zakázat a dělat to sám. Je to náchylný na poškrábání jako sv....ňa

Web

Re: Výroba repro soustavy

Kurňa že bych si ty moje bedny nechal udělat tebou? hmm

(upravil reta 21. 8. 2013 14:16)

Re: Výroba repro soustavy

Ten terminál je oranžový a pochází z fáze vývoje, kdy jsem si myslel, že repra budou držet oranžový šrouby. Asi to předělám.
Předělám terminál né ty šrouby.
Ještě jsem na ně nehrál to musí počkat až za týden, musím odjet. Ale jsem celej nedočkavej jak tu bude hrát.

Re: Výroba repro soustavy

Vypadají fakt pěkně, překvapil si smile

Re: Výroba repro soustavy

To je fakticky prvotřídní. Můžeš prozradit, jestli už jsi počítal náklady, kolik, kolik...

Re: Výroba repro soustavy

stiglitz: obávám se, že bez retovo strojního vybavení Ti ten údaj k ničemu nebude

Web

(upravil reta 21. 8. 2013 18:17)

Re: Výroba repro soustavy

stiglitz napsal:

To je fakticky prvotřídní. Můžeš prozradit, jestli už jsi počítal náklady, kolik, kolik...

K laku bych měl výhrady nedosahuje kvality klavírního lesku, je o něco málo horší, ten jak jsem zjišťoval by vyšel na obě bedny 50 000,-.

Náklady na výrobu jsem nepočítal. Už někde jsem tady psal, že použít CNC frézu (jen pro info CNC horní fréza 2,5D, obrobek chlazený vzduchem stojí 1-3 miliony podle ... 5 osá 2x tolik velice zhruba. Software atakuje 100 000 hranici)  na výrobu jednoho kusu je ekonomický nesmysl, nota bene do toho dát stavebnici. Já jsem to chtěl zkusit tak jsem to zkusil a jak to tak vypadá tak to funguje. Minulý rok na podzim jsem také psal, že v omezeném množství mám dřevotřísku skoro zadarmo. Do těch žeber jsem šel s úmyslem zpracování "jakéhokoliv  odpadu". Navíc spočítat náklady řekněme pro prodej by asi šlo ale kolik by bylo zájemců? Jo a ještě zatím je to první kus pro další bych musel sem tam něco doladit. Jen pro představu nejdražší byla barva na povrch 2800,- Kč. Za to synovi co to frézoval jsem dal prd.

ZA VAŠE SLOVA UZNÁNÍ VÁM VŠEM DĚKUJI, JE TO NAKONEC ZÁSLUHA I VAŠE A VAŠICH RAD.

Re: Výroba repro soustavy

Když odhlédneme od toho vybavení, možná bys mohl pro velmi hrubý odhad napsat, že jedno žebro se frézuje X minut  a hodina práce mašiny stojí...., cenu materialu si už každej najde

Web

Re: Výroba repro soustavy

Tak jsem narychlo zjišťoval cenu jednoho žebra: žebro se dělalo, jak které cca 1,5 až 3 minuty, cena za minutu 50-80 korun. Síla žebra 38 mm.  Ale asi by se to dalo urychlit. Já tam naprogramoval zbytečnosti (třeba 6 děr na kabely stačí 3), to vím až teď.

Re: Výroba repro soustavy

to zní dostupně smile

Re: Výroba repro soustavy

Musim se priznat, ze jsem si nemyslel, ze konecny stav povrchovky se tak povede. Fakt moc hezky. Velka gratulace.

Web

Re: Výroba repro soustavy

No to je pecka. Myslím, že jsi tady všechny dost překvapil. Když jsem viděl ten "sádrovej"  monolit, měl jsem mrazení. Ale výsledek tedy bomba. Jsem ale zvědav, co to bude dělat časem.

Re: Výroba repro soustavy

Zatím těm bednám je jeden den a žebra vidět nejsou, pokud to jen troch půjde budu podávat hlášení o stavu žeber.

Re: Výroba repro soustavy

Vypadá to pěkně, na domácí výrobu je to opravdu povedené. I když máš pravdu, není to ještě ten nejlepší lak, co jde udělat, tak jsi odvedl opravdu vynikající práci. Přeju ti, ať podklad drží a ani se nehne. Kdyby se přece jenom stalo, že to bude pracovat  a objeví se nějaké spoje, napiš to prosím na fórum, ať se kdyžtak poučíme.
Za mě 1*.

Web

(upravil mechanik 22. 8. 2013 11:41)

Re: Výroba repro soustavy

Leskne sa to krásne. Nebola by ešte fotka vo väčšom rozlíšení? smile Tento povrch si dosiahol bez nejakeho preleštovania? Stále sa tu píše o nejakom laku, takže nebola použitá len leská vrchná farba? ja by som napríklad volil milesi robí leštitelné a majú šialene množstvo odtienov.

(upravil reta 3. 9. 2013 19:55)

Re: Výroba repro soustavy

Foto ve větším rozlišení:
http://s15.postimg.cc/rc3cg3yiz/lesk_repro_02.jpg
Lesk jsem dosáhl bez leštění. Postup, napřed černá barva určená pod lak a na vrch bezbarvý lesklý lak.
Určitě by šlo použít barvu která se dá leštit. A její cena míň jak polovic.
Edit: zbytečně jsem použil drahý lak který uschne za minuty. Měl jsem obavu, že po dobu schnutí se na to nachytá prach. tímto se nenachytal.

(upravil tek 3. 9. 2013 19:55)

Re: Výroba repro soustavy

Nádhera, můžeš se v tom česat. Tu brandy si určitě zasloužíš.  smile

Re: Výroba repro soustavy

Když jsem viděl první fotku těch 4 slepených žeber, tak jsem moc nevěřil.
Jinak teď někdo u Troelse nechtěl mít tak velký odpad a stavěl to z "položeber" http://www.troelsgravesen.dk/Jenzen-Ill_Ball.htm .

Web

Příspěvky [401 až 420 z 632]

  Stránky: ««« 1 ... 19 20 21 22 23 ... 32 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Výroba repro soustavy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£