(upravil antonio 11. 4. 2022 14:40)

Téma: Programy ke stažení

Přehrávače - XMPlay, foobar2000, VLC Player

Editory a rekordéry - Audacity, GoldWave

Konverze formátů - XRECODE3

Tagy - Mp3tag

Měření - Arta, CLIO, Electroacoustics Toolbox, FuzzMeasure Pro, HOLMImpulse, Praxis, REW

Měření + simulace - LspCAD

Simulace - Amplion, Boxsim, Excel Subwoofer Designer, Hornresp, Speaker Box Designer, SpeakerBuilder Pro, Subwoofer Designer, Subwoofer Simulator, Tractrix, UniBox, VituixCAD, WinBox, WinISD, XSim

Jiné - Audio Signal Generator 1.1, The Edge, Graph Reader, NCH Tone Generator

Výhradně excelovské programy - Baffle Edge Diffraction Simulator, Frequency Response Modeler, Passive Crossover Designer, Woofer Box Model and Circuit Designer


Testovací zvuky (pozor na úroveň hlasitosti!)

  • FLAC - impuls

  • FLAC - přelaďovaný mnou vytvořený "rozehrávací" signál 2-20 Hz

  • FLAC - druhá verze

  • FLAC - Tyrannosaurus rex na procházce

  • FLAC - růžový šum s kmitočtovým pásmem od 30 do 160 Hz

  • FLAC - tryskový motor s frekvenčním pásmem omezeným do 240 Hz

  • FLAC - opakované krátké pulzy o šířce asi 30 ms

  • FLAC - sinusový signál, pomalu přelaďovaný

  • FLAC - sinusový signál, rychle přelaďovaný

  • FLAC - k zjištění hlasitosti mezi subwooferem a reprosoustavami

Re: Programy ke stažení

Zdravím, prosím Vás nemáte niekto dobrí tip na databázu nameraných impedančných, frekvenčných a fázových charakteristík vo formátoch *.txt, *.zma, *.frd, štandardných výrobcov a modelov? Konkrétne teraz hľadám modely stredotónového Seas MP14RCY/P , výškač Vifa XT25... Dávnejšie som mal vštko posťahované a aj namerané, ale po veľa rokoch sa mi to niekde stratilo. Odpálený HDD, reinštalácia a výmeny PC tomu pomohli.

Ďakujem pekne za dostupný soft Xover od tunajšieho MaBat, pracuje sa v ňom pohodlne a jednoducho bez štúdia manuálov.

Re: Programy ke stažení

Ahoj všem!

Máte někdo zkušenosti s SW CLIO 10 QC?
http://www.audiomatica.com/wp/?page_id=8

Re: Programy ke stažení

Víš kolik to stojí?

Re: Programy ke stažení

Ale vždyť i dělník ze šroubárny si může přečíst Vergilia v originále smile. Clio 10QC - tedy soft, QC box, mikrofon... cca 2900 ?

Pokud vím, tak většina českých uživatelů Clia má DOS nebo Win 7 Standard, QC natož 10 QC pochybuji, že v ČR nějaká je.

Web

Re: Programy ke stažení

nooo.. to nemůžu vědět.. byl jsem kolegou pozeptán, jestli o tom něco náhodou nevím, tak jsem mu řek co vím, tj pouze teoretické znalosti z Webu, páč jsem s tímhle nikdy něrobil... i napadlo mne hodit dotaz do placu.
Tenhle produkt, CLIO, je prej slušnej oddíl...
Já osobně preferuji to, co je ochotno měřit a přitom se dá "nakoupit" na rapidu...

Re: Programy ke stažení

CLIO vidívám spíše využívat firmy. Doporuč mu REW, umí spoustu věcí a je free.

Spoiler

Srovnání starších 2pásmových reprosoustav [Stereo&Video 3/95]
http://s8.postimg.cc/qycfkgswx/test_2p.jpg

Re: Programy ke stažení

Sendy, zapoměl jsi uvést měnu smile
Jak píše Antonio, je to "industry standard" podobně jako MLSSA nebo AP. Zastaralý, ale dostatečně dobrý a spolehlivý desetiletí. Je to vyvíjený pro výrobu a kontrolu jakosti. Na takové to domácí měření to je kanón na vrabce. Arta, REW, HOLMimpulse jsou vhodnější. Pro ty, kteří opravdu umí matematiku a akustiku jsou data z HOLMu ideální. Pro větší tupce jako jsem já je asi nejlepší ARTA, která je víc user-friendly a pravděpodobně používá stejně dobrý algoritmus jako Holm. REW nepoužívám.

Re: Programy ke stažení

Zdravím umí nekdo pracovat s programem 3DS MAX?anebo jestli je v cestine ?mam ho stazeny ale nevim co dál?jak začít kreslit a tak.

Re: Programy ke stažení

Zdravím. Sháním program BassBox 6, který FUNGUJE. Vždycky jsem stáhnul nějakou verzi, která nešla ani naistalovat.

Re: Programy ke stažení

Nemáte někdo zkušenosti s nějakým trochu profesionálnější simulačním programem? Osobně rád dělám s programem OrCAD PSpice, ke kterému mám přístup na ČVUT, ale problém je s knihovnami některých běžně dostupných součástek a na to abych si vytvářel vlastní knihovny zatím skutečně nemám. Nevíte, kde by se daly sehnat knihovny k některým oblíbeným součástkám používaným v audiu? Popřípadě by mi stačilo i doporučení nějakého mnohem jednoduššího programu. Něco aby to bylo schopné simulovat schéma, které si navrhnu. Prakticky by mi šlo spíše jen o odhalování chyb v návrhu. Osobně mě zajímají audio zesilovače a začínám se zajímat o vlastní návrh a výpočty. Nějaké informace mám, ale mezery mám takový, že nejsem schopen vytvořit něco pořádnýho, tak akorát nějakej bastl nerespektující některé zásady konstrukce a normy, které neznám. Děkuji za odpověď.

Re: Programy ke stažení

Ja som zatiaľ všetko, čo som kedy potreboval, vrátane audio obvodov, nasimuloval v LTspice (wiki). Modelov je po webe kopa, komunitná podpora tiež bohatá.

Re: Programy ke stažení

zdravim, nemáte niekto program na výpočet trapézových boxov ? myslím že to programoval niekto z fóra, vyrátalo to objem a aj rozmery jednotlivých dosiek, dosť to uľahčilo prácu. ďakujem.

(upravil Hippo007 17. 5. 2014 21:01)

Re: Programy ke stažení

Dá se to stáhnout tady.

Re: Programy ke stažení

KOnečně se mi podařilo rozchodit LSPCAD 5.25 na WIndows 7-64 bit. Cesta je prostá. Od "kamarádů" z Ruska stažený LSPCAD 6.32 s update na 6.41, který je vlastně medicína. Pod 6.32 jde spustit 5.25 PRO který tam je jako tools. Že je to verze PRO, u té 5.25 je velká výhoda, protože systémová optimalizace jde nastavit i s požadovanou minimální impedancí v určitém pásmu kmitočtů. Moc užitečná věc, protože verze bez PRO navrhne výhybku bez ohledu na to, že ipedance leckde klesá klidně k 0,1 Ohm. Případní zájemci do soukromých zpráv.

(upravil mechanik 3. 7. 2017 7:31)

Re: Programy ke stažení

Dakujem, to je perfektná informácia. Teda predpokladám že to bude platiť aj pre 8.1 64bit.

Re: Programy ke stažení

Umi LspCAD 5.25 horizontaly a vertikaly soucasne? Ma smysl se timto sw zabyvat, kdyz existuje Vituix? V6.0 to uz myslim umi, co jsem pochopil z jejich stranek, ale nevidel jsem ze by to nekdo rozjel.

ruzne DIY repro

Web

Re: Programy ke stažení

Sry Halene, ale podobně jako s tou muzikou to musí pryč, navíc jsi zaspal, viz Kocour.

Re: Programy ke stažení

mechanik: Myslím, že bude.

antonio: Odkaz jsem nedal ....

Re: Programy ke stažení

konečně srozumitelné vysvětlení decibelů smile

https://youtu.be/1mulRI-EZ80

mimochodem celý kanál je věnovaný převážně měření pomocí osciloskopu / spektrálního analyzátoru - pro staré vlky jistě nic nového, ale pro nás začátečníky k nezaplacení wink