Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 4)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Monobloky Ri-audio Brick-110

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 63]

Re: Monobloky Ri-audio Brick-110

smile))))

Re: Monobloky Ri-audio Brick-110

Bohužel kontakt na výrobce se nezdařil! Já jen doufam, že mi to sinclair opraví!!Je mi jedno jestli je to fujtajb! Mě to hrá s xavama 125     pro mě dobře. Myslím, že se dají koupit i jinné drašší fujtajbly!

Re: Monobloky Ri-audio Brick-110

No já se přiznal že do toho nevidím. Ale vím že ještě trošku slyším a oni ti Ri-audio monobloky nehrajou až tak špatně, na to že je to fujtajbl. Slyšel jsem toho už celkem dost ale ještě jsem neslyšel DPA a v tom bude možná zakopanej pes. (pokus o vtip) tongue
Když jsem to kupoval tak jsem si říkal že pokud to navrhoval pan Sýkora, tak že je to záruka kvality, ale když tak čtu příspěvky pana Dudka, tak mám pocit že to tak asi nebude. No nic asi začnu "sušit" na něco lepšího...:P

Re: Monobloky Ri-audio Brick-110

kazzatel napsal:

Problém je ovšem to, že tam byly použitý rychlý darlingtony ( myslím BDT 64/65 ) a ty nejdou pomalejšími nahradit ( už se nevyrábí )...tož tak...

Zdravim vas, celkem nahodou se mi do ruky dostal tento zesilovac - odpaleny. Slysel jsem a pak jsem si to i precetl tady, ze ty tranzistory se uz nedelaji. V jednom e-shopu (http://www.zegatech.com/ProductInfo.asp … tid=TRTD94) jsem ale nasel, ze BDT64 se da nahradit typem BD94. V datasheetu zase pisou, ze BDW94 je komplementarni k BDW93. Protoze bych ten zesilovac rad zachranil, premyslim, jestli by takova vymena nefungovala. Co si o tom mysli mistni obornici? wink

Web

Re: Monobloky Ri-audio Brick-110

sinclair

Zadařila se oprava monobloků? Už se nemůžu dočkat!

Re: Monobloky Ri-audio Brick-110

Jasně!

Web

Re: Monobloky Ri-audio Brick-110

mam doma ty kousky od micra... preamp je jeden NE5532 s poťákem 22k a 7815/7915 s ext zdrojem ,v koncákách jsou NE5534 na kanál a TIP142/147 pak je tam ještě hrůza jménem UA741 (že by invertor pro můstek? no fuj!! ) vcelku easy zapojení hraje to asi líp o fousek než texan,ale jinak podobnej zvuk... 100% žádnej hajent to rozhodně není,přehraje to asi bezpečně receivery k DK (který sou tu tak v oblibě k tvm) a asi i jiný švábový TDA zapojení proti EC a Symasymu je to vyloženě ubohý a to i v dualmono můstkovým režimu (o výkon nejde)  Když se budu hodně nudit tak to třeba přestavim... první pudou do řiti ty signetics NE553x sou tam slyšet jak čert na středech a nahoře ... pak asi i ty darlingtony za modernější lineárnější a hlavně rychlejší. Po překompenzování by to asi mohlo hrát pak i o jednu dýlku líp... Kdyby někdo měl schéma abych to nemusel pracně přemalovávat má u mě minimálně panáka. Prdnu tam LME a darlingtony nějaký 2SB/2SD... a fT aspoň 15-20Mhz a hlavně s lepším chováním při menších kliďákách.Ty TIP142/147 jsou tam originál osazení v obou kanálech stejný Jinak audio analogue je sračka na druhou Ivoši vyhni se tomu obloukem... poměr výkon /cena strašidelnej.

vypadá tohle jako ten brick 110 ? http://www.pi.infn.it/~federico/Immagini/ProJect7.jpg podle zběžnýho pohledu topologicky ano...

Tak mi to nedalo a potunil jsem jemně ten preamp Brick 201

Výměna blokovacích kondů u 7815/7915 nesmyslně u každýho byl jinej (původně hnusná teslácká kulatá 100n keramika u 78xx a 2u2 elyt u 79xx) nahrazeno u obou stejnými 330n/100V MKP Tesla... výměna prašivky NE5532 TI za LM4562 ... výsledek o něčem jiným slyšitelně i přes origo koncáky... plánuju ještě výměnu vazebních 1u a 4u7 za o řád vyšší hodnoty a zvýšení fitrace pro toi LME alespoň Panasonicama FC 470u/16V. Pak si myslím že už to bude velmi povedenej předek. Na koncáky Brick 110 se vrhnu až v práci se škopkem... tam bude třeba odladit kompenzace s jinejma operáčema... mam nachystaný LME49710 a místo 741 do invertoru pro můstek bych viděl předběžně OPA134.Dále jsem se inspiroval na tý italský stránce kde pěkně popisují vliv nízké bootstrap kapacity na zkreslení dole... odhaduju že i proto to hraje dole tak nedomrle... tak uvidíme třeba se z toho povede udělat lacinou hrající minizesík sestavičku.

Není co dodávat...

Re: Monobloky Ri-audio Brick-110

No, pánbůh žehnej... Já bych od toho dal packy pryč smile ale věřím že Ty z toho něco vykouzlíš. Jak se to chová v limitaci? není to kámen úrazu? Operák, kterej mívá problém sám o sobě, obklopenej ještě bandou křemíkových kolegáčků?

A nenadávej na ty prašivky 5532 až tak, jsou to přece důchodci, co po nich chtít? smile

S vlivem velikost bootstrapu na THD souhlas, to kupodivu oměřil i "Mr. 5534" Douglas Self.

Web

Re: Monobloky Ri-audio Brick-110

Koukám že měníš v dobrý víře ve zlepšení, ale chtělo by to trochu zkušeností....ta dvoumikrovka u 79 tam nebyla proto, že by výrobce šetřil, ale proto, že tento stabilizátor potřebuje větší blokovací kapacitu než kladnej typ - jinak může kmitat, což se zpravidla taky děje.... smile

(upravil dawsoo 5. 1. 2009 20:50)

Re: Monobloky Ri-audio Brick-110

Kazzatel:
Pavle,ten elyt byl prachbídnej nevěřím moc že zrovnba ten když to nebyl lowESR typ by to zachránil teď je tam 330n a k nim 470u místo toho bordelu... nemam rád jakoukoliv nesymetrii opět zbytečný šetření na nesprávným místě imho. Když už tak tam měly bejt keramika i elyt paralelně na obou stejně. Toť můj skrovný názor.

Opamp:
Ondro já NE553x prostě nemam rád slyšim tam tu lacinou pilu nahoře... to už raději patlavý TL07x a jsou tam jen ty operáky a darlingtony nic víc.. takže si myslim že to ukočírovat půjde v klidu.

Není co dodávat...

Re: Monobloky Ri-audio Brick-110

Já, na rozdíl od vás všech, něco vím o pozadí celý týhle zaležitosti - tenhle zesilovač byl vyráběnej s tak malou mírou zisku ( což vyjednal jeden litovelskej bolševickej zmrd ), že byste tomu ani nevěřili.... Takže se zdržte hodnocení výběru použitýho materiálu, zadarmo holt vyrábět nejde...

Re: Monobloky Ri-audio Brick-110

Kazzatel:
Tomu pak rozumim... psal jsem to jen proto že to mam doma na hraní a dá se to vcelku za minimální love vcelku rozumně vylepšit... Topologií se mi to líbí mam rád jednoduchý věci tak proč tam nedat lepší matroš.. zrovna tady si myslím že by tam mohl bejt  posun i výraznej.

Není co dodávat...

Re: Monobloky Ri-audio Brick-110

Stojí ty cihličky za něco a nebo lepší práci odvedou třebas LM3886? Mám teď nějakou nouzi o zesík, receiver (ani AZS222) mě už dlouho neuspokojuje, tak že bych je průbnul, když se jich zbavuješ...

Re: Monobloky Ri-audio Brick-110

Zorgu, s 222 jsme to ještě nedotáhli do konce, ne?

Web

Re: Monobloky Ri-audio Brick-110

Já to spíš ještě víc dojebu smile Tu AZSku bych ale nechtěl odepsat, musíme něco vymyslet. Bricky nevím co si o zvuku myslet, když jsem je neslyšel, po těch komentářích tady ("ojeb"). Nejradši bych to porovnal všechno mezi sebou, jestli to za to stojí, vždyť se to může zas poslat dál, kdyby cihly nevyhovovaly.
Sakra, že já nenapsal Davidovi hned, ještě v 1 v noci jsem prolýzal bazar a koukám, že to tam hodil, tak jsem váhal. No, dawčo, kdyby si to bubuxin nebo martyy nevzali, tak kdyžtak pondělí osobka $$$ na dřevo wink

Re: Monobloky Ri-audio Brick-110

proti AZS222 to bude určo lepší.

Web

Re: Monobloky Ri-audio Brick-110

Zorg: podle mě jsi se ozval jako první. I když sice ne rovnou do inzerátu. Máš ale před bubuxinem dvě hoďky náskok smile

(upravil Zorg 15. 1. 2009 23:56)

Re: Monobloky Ri-audio Brick-110

Podle mě mu v 1 v noci zvonilo v uších, jak jsem si to přečet a pak mi to šrotovalo v makovici a děsně je chtěl, tak nevím jestli se to počítá jako objednávka big_smile

EDIT: Tak už jsem je prohřál, holky jedny smile Na první poslech je to nebe a dudy oproti tý Yamaze 659, která asi brzo proletí oknem. Dynamičtější, hlasitější, stabilnější basy, ale taky ostrý vejšky. To ještě prozkoumám, pač to by mě i vadilo. Ale je možný, že jsem degenerovanej z tý 659, nejspíš milosrdně patlá už z výroby. Jo a skoro se to nehřeje, Y topí jako prase. I filmy si teď víc užívám (i bez můstkování) - jelikož nemám sub, tak ten receiver byl prostě málo. Tohle je o poznání důraznější. Mi stále píská v uších a mrká oko, ještě že nemám sousedy big_smile

Re: Monobloky Ri-audio Brick-110

smile

Re: Monobloky Ri-audio Brick-110

sad

Příspěvky [21 až 40 z 63]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Monobloky Ri-audio Brick-110

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£