Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 4)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Pořádný subwoofer s EighteenSoundem

  Stránky: 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 79]

(upravil Zorg 15. 8. 2007 10:48)

Téma: Pořádný subwoofer s EighteenSoundem

Jelikoz bydlim v dome, nikdo moje volume nehlida a mam rad "poradnej randal" smile premyslel jsem o poradnym subu, primarne na kino. Chci zkusit neco bestialnejsiho nez peerless. Co si myslite o EighteenSound membranach? Je to naprosty maso, ale mohlo by to mit dost slusny rezervy a dat se to ladit dost nizko: 15NLW9500 nebo nedejboze 18ND9300.
Parametry to ma hodne stavnate, na doma az moc. S cenou se vejdu (pry) pod 10k, jeste zjistim.
Na velikosti mi tolik nesejde, mista je dost. Kamarad mi obstara box 2x28mm MDF, odhadem to bude mit 50-100kg big_smile
Simulaci jsem jeste nezkousel, ale chtel bych to ladit k cca 25Hz, a pouzivat fakt jen na ty nejnizsi basy, treba <60Hz. Moje predky maji jinak basu vcelku dost.

PS: Neukamenujte me, zblaznil jsem se jen drobet smile

Motto:
http://img299.imageshack.us/img299/8297/wuufaaakc2.jpg

Re: Pořádný subwoofer s EighteenSoundem

No jen aby sis s nimi ? ty spodky fakt užil podívej se na charky kde to začína a kde to ma nějakou slušnou učinnost teprv na cca 50Hz to ma -+87dB takže podle mě tohle na ty subbasy co od toho chceš asi ne,pod 60 Hz toho moc nezbyde.

Re: Pořádný subwoofer s EighteenSoundem

Zorg: Koukni na Beymu 15P1000 a B&C 15TBX100

Re: Pořádný subwoofer s EighteenSoundem

Brehowicz: to sem se koukal, je to mereny v otevreny ozv, klasika. koukal jsem treba na tvm, tam je to videt obdobne. imho kdyz to pak zavres do nejaky odpovidajici bedynky, tak se to narovna. hlavne Qes 0,29, Qts 0,28 u ty 18", BR by to moh zvednout, ale pocitam, ze to bude trubka jak od kanalizace big_smile
udelam si simulaci az nebudu tak linej smile

antonio: hhmmmmm, beyma to je taky zver. Ty 18s se me libi dost. kdyz to tak pocitam, tak se asi pekne prohnu hmm

(upravil Vojta 15. 8. 2007 10:37)

Re: Pořádný subwoofer s EighteenSoundem

Brehowitz:jo ale podívej se v jakém objemu a jak je ta bedna naladěná,u té 15 je to naladěné na 35 hz ve 180 litrech,ale když se podíváš do parametr tak 35 hz je i fs smile,tomu grafu bych moc nevěřil,sám mám doma 18" 18LW1400,a tam ty grafy vůbec nepasují k tomu co mě vyšlo při měření v mých PAčkových subech.
Zorg:když tak ceny jsou tu : http://www.prosound.inshop.sk/inshop/

(upravil Brehowicz 15. 8. 2007 12:56)

Re: Pořádný subwoofer s EighteenSoundem

Jak myslíte takže grafu nevěříte ale tomu co je k tomu psane ano ok.Honit ho naladěním BR pod FS reproňe?Podle mě ta charka sedí ono toho ta membrana na pohyb moc nemá max je 9,5mm a nejnižší kmitočty pohyb potřebují mechanika s fyzikou ošidit nejde,tak jen když ma Zorg tak rad spodek v brutalnim podani tak ať nema memb. po celem pokoji.
Myslím že na pořadne spodky se najdou lepši repra,tohle je na koncerty.

(upravil Zorg 22. 8. 2007 22:59)

Re: Pořádný subwoofer s EighteenSoundem

ale ta charka se ti narovna v odpovidajici ozvucnici! No asi to je spis na koncerty, ale vypada to nadejne. Skoro cm vychylka nestaci? Tak nahod lepsi repro, jestli jsem to dobre vylustil, ani ty co posilal antonio nemaj vetsi vychylku.

Re: Pořádný subwoofer s EighteenSoundem

Zorg: Tady zase někdo porovnává Xmax aniž by si zkontroloval jak bylo měřený. Správně se Xmax počítá jako Hc-Hg/2 a to je u 15P1000 8mm, 18Sound uvádí Xmax ještě s +Hg/4, a pokud bych to měl připočíst k 8mm, dělá mi to 11.5mm.

Re: Pořádný subwoofer s EighteenSoundem

Ten cenťak určitě bude stačit v bandpasu ale kde bude hrat mnohem vyš.Ikdyž maš teda velke naroky na vykon tak ti přece musí stačit 12 palcak ale od někoho z hifi programu např. ten perless.visaton tiw 300 atd,to je ten rozdil profiky maš na vykon a citlivost ale nikoliv na nejnižší frekvence tam je to parketa zas těch hifiku,jetli ho budeš chtit dostat tak nízko kolik mu dáš 300l hovado co bude v celém pokoji?

Re: Pořádný subwoofer s EighteenSoundem

jo, s tou vychylkou si sypu popel na hlavu...
potom ale z hifiku bych imho nakonec skoncil u Peerless 12" passive co ma Michal...
300l to uz je docela almara i pro mou mistnost cca 35m2 smile

Re: Pořádný subwoofer s EighteenSoundem

Jinak nedavno šel díl Bořiču mýtu na Discavery kde měli spec. upraveny repra ktere byly schopne jet na 10Hz a davaly akusticky tlak přes 140dB a to byly ještě hodně krocene jenže ouha ty reproně byly v ceně řadu desítek tis. dolaru,ale pohled na to jak to těch 10Hz houpalo byl hezky ten infrazvuk měl byt zviřaty slyšet udajně přes 50km.

Re: Pořádný subwoofer s EighteenSoundem

Kua sem to nejak prepasl. Mozna by tech 10Hz bylo slyset i na tech mych bedinkach big_smile

Web

Re: Pořádný subwoofer s EighteenSoundem

Mike no možna jo ale strááááááááááááááášně nepatrně smile a to se budeme muset zeptat psu jak to je smile

Re: Pořádný subwoofer s EighteenSoundem

Zorg dostal jsi můj e-mail?

(upravil Zorg 22. 8. 2007 23:01)

Re: Pořádný subwoofer s EighteenSoundem

nedostal, ja taky psal dawsoovi a no reaction. kdyztak to posli primo zorg43x@yahoo.com, kdyz je to tak tajny a nemuzes to postnout sem ;P

Re: Pořádný subwoofer s EighteenSoundem

Pokud mas moznost nekde zakoupit toto http://www.bkelec.com/HiFi/Sub_Woofers/monolith-df.htm tak vez, ze cena na nase bez dopravy je cca 17.000,- vcetne zesilovace 300W a mas subwoofer, ktery skutecne ZAHRAJE vse od 20Hz s akustickym tlakem 102+ dB pri zkresleni pod 5%

Re: Pořádný subwoofer s EighteenSoundem

Zorgu sdělení tak tajné není,na druhou stranu,kdyby každý netajnil svůj e-mail,tak by se daly sdělovat poznatky přímo konkrétním lidem.

(upravil Martin 25. 8. 2007 1:28)

Re: Pořádný subwoofer s EighteenSoundem

http://youtube.com/watch?v=vHed8jmAmeg jak nízko proboha dokážou jet takovýhle pumpy? yikes

Re: Pořádný subwoofer s EighteenSoundem

Si ještě neviděl toto http://youtube.com/watch?v=BvXY-Cgpz68

Re: Pořádný subwoofer s EighteenSoundem

JackHamera znam, to je starej komereční pes.... Kdyby nebyl tak drahej, určo se by o něm někdo uvažoval smile.

Příspěvky [1 až 20 z 79]

  Stránky: 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Pořádný subwoofer s EighteenSoundem

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£