Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 4)

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 65]

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

A s jinou vejškou to pořád budou 1PF?

Web

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

v podstatě ano, ten vejškáč je nutné vyměnit, ostatní repráky jsou dobré.

Mirulu, proč reješ ? Ty máš úkol jasný, dostaneš zaplaceno za odměření nové výhybky !

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

Nereju, jenom se ptám. Na rytí tu byl někdo jinej ne?

Web

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

Jenom takový informační dotaz. Proč se musí měnit vejškáč?

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

protože hraje jak z prdele  - má příšernou charakteristiku, Jean to měřil a opravdu to není hezký pohled sad

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

Je někde ta charakteristika k dispozici? Rád bych se mrknul wink

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

napiš "žánovi"

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

tak je nás opět celkem 10.

PŘÍPADNÍ ZÁJEMCI MAJÍ POSLEDNÍ ŠANCI SE PŘIHLÁSIT DO PROJEKTU.

DNE 24.6 ( PÁTEK ) JE KONEČNÉ DATUM - POTÉ SE NÁKLADY NA PROJEKT ROVNOMĚRNĚ ROZDĚLÍ MEZI ZÁJEMCE !
POSLÉZE ZDĚLÍM INFORMACE TÝKAJÍCÍ SE PLATEB.

prozatím počítejte s náklady 200,- CZK - cca 8-9EUR ( pro lidi ze slovenska bude platit aktuelní kurz ke dni 24.6.2011 ČNB EUR vs. CZK )

vřele doporučuji aby se zájemci ze Slovenska domluvili, jak platbu uhradí, já mám účet u ČSOB.

Upozorňuji, že platby musím obdržet od všech zůčastněných, pokud by nenastali komplikace, rád bych 3.7 jel na večer do Prahy za Mirulem a přes víkend to nechal odladit, nicméně se musím ještě dohodnout s Mirulem a nesmím zapomenout koupit výškáče.

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

Jako nově zaregistrovaný zdravím všechny na foru a hlásím se jako zájemce o schema této výhybky s novým výškáčem.

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

tak je nás celkem 13

to znamená že konečné náklady na jednotlivce jsou: 154,- kč / 6,4E

pro lidi ze slovenska: na soplwebu se jeden zájemce nabídl že bude prostředníkem pro finance ze Slovenska do Čech, má účet v bance ČSOB, jeho nick je "polo"

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

Aby nedošlo během tvé návštěvy k nedorozumění. Cena 2000,- zahrnuje pouze měření a simulaci výhybky!!

Jsem ochoten dle toho jak jsme se bavili výhybku na zkoušku na pavouka osadit a přeměřit, jestli je vše v pořádku. Toto se stane v případě, že si přivezeš dostatek součástek, ze kterých by se dala případná výhybka letmo sestavit. Nebude-li možnost jí sestavit, smůla. Optimalizace a doladění se za víkend jednak stihnout nedá a druhak to něco stojí a málo to není.

Ve výsledku ne každému se může výsledek líbit. Ten má bedny u zdi, ten zas sedí u zdi, ten zas to má uprostřed v místnosti, to jsou různé předpoklady a požadavky např. na bafflestep. Je třeba tedy specifikovat, budou-li bedny spíše namáčklé na zdi nebo je mají lidí spíše v prostoru.

Web

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

kondíků mám 6 půlek , s cívkama už sem na tom podstatně hůř, bedny má většina vzhledem k jejich velikosti předpokládám blíže zdi než v prostoru.

optimalizace a doladění výhybky kterou si nasimuloval snad patří k tomu měření a simulaci ne ?! něco změřím, nasimuluju, zapojim, změřim a pak dolaďuju to co mi nesedí oproti simulaci, pro kontrolu změřím, ...

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

(upravil mirulu 26. 6. 2011 8:53)

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

Na vysvětlenou, jsou 2 metody, jak funguju:

1. Bedny změřim, a nasimuluju výhybku, poskytnu schéma (2000,-)
2. Bedny změřim, nasimuluju výhybku a výhybku realizuju na final (5000,-)

Nic mezi neni.

V bodě 1 je cena dle mě dosti ekonomická, tak zákazník musí počítat, že toho pro ně prostě tolik nebude. Jako sorry, ale za 2000,- ti nebudu lítat po krámech, schánět součástky, osazovat, něco přeměřovat, na to fakt zapomeň. Ze zkušeností je to tak, že po postavení nasimulované výhybky se maximálně upraví pouze úrovně jednotlivých reproduktorů, když něco někde tlačí a to je přeci dle umístění repro na každém co mu bude vadit.

V bodě 2 dostane zákazník hotové, zapájené, odladěné výhybky a pouze implementuje do svých beden

Nevim, co si každej furt myslí, jestli se Vám to nelíbí, je vás doprdele už 13, cena na jednoho je směšná.

To že jsem ti nabídl, že to osadíme, jak to hraje, je vlastně kompenzace toho, že sem na svoje náklady jedeš a máš na tom velkou zásluhu. Já z toho nic navíc nemám.

Web

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

K bodu 1 mi příjde logické na pavouka postavit odsimulovanou výhybku a doladit na reprosoustavách,

jako ladič výhybek určitě máš nemalé mnoštví cívek doma, proto jsme se domluvili že vezmu kondíky, aby sme to zkušebně zapojili a doladili.

Mirulu, nezlob se na mě , ale pouze odsimulovanou výhybku, byť simulovanou dle naměřených parametrů, považuji za zpolovice odvedenou práci.

Co se týče financí, já z toho také nic navíc nemám a ani nechci.

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

millano: Hlavně se prosím domluv s mirulem tak, aby jsme měli použitelnou výhybku, ne jenom vyhozeny prachy wink. IMHO v tom počtu není problém trochu připlatit.

(upravil mirulu 26. 6. 2011 15:16)

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

Millano, to je smutný, že to tak vidíš. Ono jaksi někdo za mnou nechce jezdit víš, a tak když k někomu přijedu a bedny mu změřim a pak zase odjedu jak si myslíš, že se dá ta výhybka vyzkoušet? A jestli si myslíš, že změřim tři cháry a impedanci, tak na to zapomeň. Měřených věcí bude celkem dost na to, aby se dalo říct jak to vlastně bude hrát, tzn. z klidným svědomím můžu do světa vypustit schéma na výhybku, se kterou jsem to to nikdy neslyšel. Proto říkám, že ve výsledku se upravujou dle preferencí jednotlivce akorát úrovně, na filtry se už nešahá a to už je věc každého, jak už si s tím pohraje.

Když jsme se bavili po telefonu, tak jsem ti říkal, že to je měření a simulace a když si přivezeš dostatek součástek, tak to i zkusíme na pavouka. Pokud si vzpomínáš, bavili jsme se i o tolerancích součástek, kde vzít pak cívky atd. Já ale zas sklad nemam, zbytky nevedu a snažim se toho co nejvíc spotřebovat, takže je klidně možný, že něco chybět bude. Thales se nabídl, že by něco přinesl, pokud máš zájem.

Mam pocit, jako bys byl nejchytřejší na světě a cpal každýmu svoje myšlenky. Já se taky necpu do práce tam kde vim prdlajs a jestli se ti to nelíbí, najděte si někoho jinýho ať vám to odladí, já z toho vidim akorát kšeft, zaujatej vůbec nejsem a to už jsem ti řekl dřív.

Web

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

Millano, ona ale pouze simulace dost dobře postačí, pakliže je to dobře naměřený a člověk ví, co s tím dělat, v reálu to bude +/- sedět. Mirulu může nabídnout dvě tři modifikace s různým útlumem pásem, to vám musí stačit.

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

Jediné co jsem chtěl, bylo nechat si vysvětlit určité věci a být ujištěn že vše bude ok potom co jse objevili jiste připomínky, rozhodně nejsem nejchytřejší a nikdy nebudu a  ani se nikomu nesnažím cpát svoje myšlenky, ale prostě mě zarazil tvůj příspěk a já jen nastínil jak jsem myslel že by to mohlo být.

S Thalesem sem už dohodl, že přijde na poslech, tak že sebou může vzít i ty cívky když se nabídl.

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

(upravil mirulu 26. 6. 2011 18:42)

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

Ještě nabídka pro vás. Nechcete se raději místo kaloťáku podívat po nějakém tom 3" šíru? Vzhledem k tomu, že tam je 8" střed, tak jsem z Monacoru vybral menší ale parnější výšku. Nicméně pochybuju, že se do původního otvoru vejde její magnet, ten otvor v bedně nevim kolik je. Ale i ta vejška nestačí na směrovost toho střeďáku, proto bych navrhl se podívat a objednat něco od soudruhů z europe audio, mají tam pěkný tangbandy, použít ho jako vejšku a natáhnout ho třeba k 1kHz, k počínajícímu směrování střeďáku.

tip na kulatej
http://www.europe-audio.com/Product.asp?Product_ID=8376
tip na ušatej
http://www.europe-audio.com/Product.asp?Product_ID=8378

něco z lautsprechershopu
http://lautsprechershop.de/pdf/fountek/fountek_fe85.pdf

případně zkusit dostupnějšího monacora
http://www.monacor.sk/frontend.php/prod … /SPH-30X-4
http://www.monacor.sk/frontend.php/prod … 26/SPX-30M

EDIT ... monakoři mají nějakej borel mezi 2-3kHz

Na šíro by se musela navíc dodělat komora

Web

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

Ad #32: Ze zkušenosti vím, že reproduktory TESLA se liší s frekvenční charakteristikou kus od kusu o dost víc, než je skutečný rozdíl mezi ve slušném softvéru z naměřených dat nasimulovanou výhybkou a poté kontrolně změřenou skutečnou frekvenční charakteristikou hotové bedny.

Příspěvky [21 až 40 z 65]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£