Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Eminence kapa 15" na doma

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 47]

Téma: Eminence kapa 15" na doma

Přemýšlím poslední dobou nad profi reprem do multisub řešení na domácí použití. Zatím 2 dva kusy smile
Myšlenka zatím padla na Eminence KAPPA 15 LF, objem kolem 80 - 100 litrů na kus, spíše v uzavřence. Každá kappa by byla krmená 300 W zesem s výhybkou na pomezí  subjunior/senior.

Má li někdo zkušenost s použitím tohodle repra ať už v PA nebo doma a podělí se...budu vděčen smile

(upravil A.J 6. 9. 2010 9:05)

Re: Eminence kapa 15" na doma

zkusil bych se podívat na projekt http://www.repromania.net/projekty-pa/s … -15-lf.php

Re: Eminence kapa 15" na doma

Co konkrétně tě zajímá?

Re: Eminence kapa 15" na doma

Asi nejvíc jestli by byl doma příjemnější v uzavřence nebo basreflexu a kolik objemu byste považovali za ideální?
Součástí filtru je i parametrický korektor, takže počítám s nějákou ekvalizací. 
Nad tím je 2p s planárem a 8" ,u které mi trošku chybí razance na basech (poslouchám ponejvíce elektroniku) a tak, vzhledem k tomu, že ted budud mít větší poslechovku, bych to vyřešil takle...

Re: Eminence kapa 15" na doma

IMO upřímně to je jedno. Udělej si třeba jeden tak a druhý onak.
Doporučoval bych ti postupovat následovně. Vyrob si uzavřený SW a změř si jak se chová na předpokládaných poslechových místech v uvažovaných umístěních. To samé udělej s předními RS. Změř si samotný SW v nearfieldu a zobraz si to  najednou. Uvidíš kam ty SW "naladit". V modálním pásmu není žádný typ SW apriori lepší nebo horší. Rozhodující je KAM je dáš a KDE budeš poslouchat. Z toho si pak můžeš stanovit rozsah tak, aby jsi reproduktor a zesilovač využil ekonomicky a neokrádal se o výkonovou rezervu taháním reproduktoru k frekvencím kde to ani není potřeba nebo neměl v bytě zbytečný almary.  2x15" je dost. Kolik má tvoje poslechovka m3?
Vyrobil jsem si dva BP4 SW. Oproti předpokladu měly oba rezonaci o cca 10 Hz níž. Ačkoli jsem vyndal tlumení, na plánovanou hodnotu (50Hz a 65Hz) jsem se nedostal (teď 44 a 58Hz) a zakracovat nátrubky se mi nechce a bohužel nemám volnost v umístění. Výsledkem je, že mi budí společně s předními reproduktory první dva axiální módy víc než je třeba a mají nižší výkon v pásmu okolo 100 Hz, kde by se mi to hodilo víc. Jelikož stejně budu přidělávat třetí nechám to zatím tak jak to je.

Re: Eminence kapa 15" na doma

místnost bude 7x5, není to uplně obdelník, jelikož je to v podkroví. A volnost umístění mám ... takže budu zkoušet a zkoušet no smile

Re: Eminence kapa 15" na doma

nechceš selenium 15sws800?  http://audioweb.cz/viewtopic.php?pid=188782#p188782  ja sub ruším

Re: Eminence kapa 15" na doma

Ja som sa na to už vysral, na 15´´tky, celkovo je to krám o celkovom objeme 150-200litrov pre daný kus veľké, ťažké, nepraktické, na domáce použitie nevyužiteľné. Radšej niečo menšie, kde je možné použiť adekvátny objem následne s vyrovnanou frekvenčkou od temných hľbiek smile pane bože ako by len ťupala kappa15lf a ešte k tomu v takej uzavrenke.

Web

Re: Eminence kapa 15" na doma

V closed to bude nepouzitelny a v br to hrat hezky nebude, koukni po mekkych gumach pouzitelnych v uzavrence. LAB12, 15, Daytony, Peerlessy...

(upravil mechanik 17. 9. 2010 11:43)

Re: Eminence kapa 15" na doma

a čo tak BC 15TBX100 alebo to selenium? kappa má lahkú membránu, malú Xmax, vysoko FS, prípadne ked bude pri ladený BR na FS pokles tak vyekvalizovať

Re: Eminence kapa 15" na doma

Co by se hodilo do 110-120l?  Až už do BR nebo uzavřený. Měl jsem Kappu Pro, a 15TBX100 a chtěl bych zkusit něco co by šlo ještě níž, třeba jako LAB15 nebo náký Dayton Titanic, ale reference žádný... naslepo se mi moc investovat nechce smile

(upravil mechanik 17. 9. 2010 18:12)

Re: Eminence kapa 15" na doma

NNNTomas:
LAB 15" je dosť podobná PAčku...

http://s19.postimg.cc/h1zdekmsv/522_lab15.jpg

Ked to zjednoduším, ked od toho chceš nízke tony bez ekvalizácie tak potrebuješ nie príliš silný magnet, tažkú membránu a menej tuhý záves než má PA, hlboko ide napríklad XLS12 + pasiv (250g), otázka je ako to bude hrať pri hudbe

Re: Eminence kapa 15" na doma

Mám k tomu na ekvalizaci SubSeniora, zesilovač má 400W.
"PA" zvuk se mi líbí, je to takový razantnější než s "hifi" - alespon co jsem slyšel v hifi studiích. a ta LABka je právě něco mezi. Jenže už je to takovej požírač energie smile
Asi by se mi líbila víc uzavřenka, je "přesnější" a asi není takový problém s chováním jako s BR bednou.

Re: Eminence kapa 15" na doma

nasimuluj si uzatvorenú reprobednu a ekvalizuj... vychádza to dosť zle, na uzatvorenú reprobednu je potrebný slabší magnet, ja mám tiež rád razantné pevné basy, je to tým pomerom BL/mms alebo tým že nejdú hlboko takže nemôžu byť také mäkké ako hifi? smile

Re: Eminence kapa 15" na doma

Kluci nebuďte tak uhranutí "rovným" rozsahem co nejníž. V reálné místnosti to nemá tak silný význam, který tomu přikládáte. 15" reproduktory jsou imo zbytečně velké (pokud tedy nehodláte mít 120dB v pokoji, ale pak to musí umět i hlavní reprosoustavy).

(upravil MaBat 17. 9. 2010 23:59)

Re: Eminence kapa 15" na doma

mechaniku, jen taková poznámka k těm slabším magnetům: Když snížíš Bl, celková reálná výkonová účinnost pouze klesne, a to v celém pásmu. Není to tak, že by repráky s vysokým Bl byly méně účinné na nízkých frekvencích, tak to pouze vypadá na cháře, pokud se na to díváš z pohledu buzení konstantním zdrojem napětí. Lze to ekvalizovat (ano, a na to potřebuješ dostupnost vyššího napětí na zesu), ale výkon na stejnej průběh cháry ve stejný ozvučnici ve výsledku nepotřebuješ rozhodně vyšší, než s reprákem s Bl polovičním, nebo čtvrtinovým - a to opravdu v celém pásmu.

Prostě za všech okolností platí, že reprák s vyšším Bl (a jinak stejnými parametry) je vždy účinnější. Ne citlivější, ale účinnější ano. Stačí mít zesilovač, schopný dostatečného napěťového rozkmitu (a odpovídajícího proudu, samozřejmě) a podle potřeby ekvalizovat.

(upravil mechanik 18. 9. 2010 13:25)

Re: Eminence kapa 15" na doma

aha tak teda neviem pre čo som si to myslel, dobre že si ma opravil. Okrem toho, v svojom projekte máš BR alebo je to uzatvorené?

MethMan: súhlasím že charakteristiku akustika rozhádže a mala by sa akustika viac riešiť, no už nesúhlasím že je teda jedno (napríklad pri použití 12" v každen reprobedni) či pôjde od 30 alebo od 50hz.
No je pravda že nemá cenu sa nahánať za tým aby išiel sub napríklad na 20hz v tolerancií 1db a tých 20hz môže akustika v určitých prípadoch "dorobiť" aj pri SW ktorý ide od 30hz, to som extrémne zjednodušil...

Uplne chápem ked si niekto kúpi SW k stlpom ktoré idú napríklad od 60hz, prito že môže robiť všetko možné ale na napríkad 25hz sa nedostane ani ked ich umiestní do rohu alebo nejak špecialne...

Re: Eminence kapa 15" na doma

Já si to simuloval, všecky možný. Zaujala mě právě ta LABka tím, že jde dost "odspodu", ale bude to zase do BR bedny a proti Kappě fakt strašnej požírač výkonu...

Radši bych zkusil styl B&W, Velodyne, apod. - prostě uzavřenku s ekvalizací Seniorem smile

Re: Eminence kapa 15" na doma

Já sem si na tohle koupil 15" od Daytonu. Dneska sem to dal do bedny, tak to snad v krátký době vyzkouším. Mám to v 120l CC, dost vytlumený, dle simulace F3 30hz. Původně sem nad lab taky uvažoval, ale tohle mě zaujalo víc, tak snad nebudu litovat

Web

Re: Eminence kapa 15" na doma

Tak to se těším na reference smile

Příspěvky [1 až 20 z 47]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Eminence kapa 15" na doma

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£