Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Reproduktory » Jaky stred k 8BR40 a GTC 11/100

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 54]

Re: Jaky stred k 8BR40 a GTC 11/100

Tech cca 388kc/ks bez dane sedi. Ale doprava je u Mengela za cenu vnitrostatni v CR.

Re: Jaky stred k 8BR40 a GTC 11/100

To Mike: Jak píše Maros. SOS mi repráky dodala přes svoji pobočku v Čechách, která repráky vůbec nevede. Takže jsem platil jen české poštovné. Nevěřil jsem, jak byli ochotní a jak rychle to proběhlo.

(upravil Mike 11. 7. 2007 7:57)

Re: Jaky stred k 8BR40 a GTC 11/100

Ten visaton z Visaton.biz je za 460/ks + postovne asi 100kč. No jeste nejsem rozhodnut ale ktery vezmu. Laka me i to ARNko, docela sedi do vyhybky a tam kde ma propad maji vysky hrbik a tak.

Pistole: Jak sem rek na grupac nejsou ted prachy budou za mesic a nejake drobne.

7tech: ted kukam na sos.sk a maji jen W130 tak nevim. Pak maji MR130 ale ten ma na 500Hz hrbik 10dB. Porad sem nejak nalomen na ty ARN116. Jelikoz se delaji i stinene 4 ohm pro pripadny centr, ktery jeste taky nemam. A mit v kazde bedne neco jineho Zadni ARN150+ARV104, predek 8BR40+GTC11/100+Visaton a centr asi 2xARN116+GTC11/100(snag je stineny, jinak bych musel jit ro ARV) to je jak pojme vsichni si s polu susnout.



OT treba tu je slusna sleva
http://www.madisound.com/catalog/produc … ts_id=1125

Web

Re: Jaky stred k 8BR40 a GTC 11/100

GTC NENI stíněný.

ARN má při vší úctě 2 handikepy: malou citlivost a malou zatížitelnost - je to ideální kombinace?
Každopádně hraje velmi, velmi slušně, ALE: Občas kápneš na kus kterej tak jakoby drnčí. Táta s nima stavěl satelítky k DK a dělá mu to každej třetí, fuj.

Web

(upravil Mike 11. 7. 2007 11:46)

Re: Jaky stred k 8BR40 a GTC 11/100

8BR40 taky neni nejak extra zatizitelny. a navic mam i ten stredak utlumeny krapet, tady jsou nejake screeny tu je frekvencni charka, tady Fáze a tu schema s hodnotami

Web

Re: Jaky stred k 8BR40 a GTC 11/100

Mike - jednu vadu tvuj navrh ma - vubec neuvazujes o predozadni pozici menicu. Dost tezko umistis menice v ozvucnici tak, aby predozadni pomer mezi stredem a vyskou byl 0 mm, natoz pak mezi basakem a stredem, tam uz urcite 0 mm nedocilis. Zkus tam dosadit do toho navrhu realny hodnoty a uvidis co to provede s fazi a charkou.

Re: Jaky stred k 8BR40 a GTC 11/100

Pokud má charky změřené z jednoho místa a ve finální ozvučnici byla by jiná než nulová předozadní pozice chybou, pokud fáze není vycucaná z prstu.
Pokud jsou to cháry kdoví odkud, tak bych to srovnal jak říká Halen na úroveň hloubek membrán.

(upravil Mike 12. 7. 2007 15:02)

Re: Jaky stred k 8BR40 a GTC 11/100

Halen, Michal: Kde se to predozadni zadava a jak se to vubec projevuje tot jde jeste mimo me. Muzete prosim poradit? Charakteristiky frd a zma jsou z oficialnich stranek, krom GTC to mi poslal antonio

Je to to drivers parameter dX, dY, dZ? popripade ktera je ktera X nahoru, Y levo/pravo, a z Dotadu dopredu?
A jeste hlavni je asi ta dZ jake hodnoty se tam davaji v mm vrchliku celni desky? Nebojake hodnoty

Web

Re: Jaky stred k 8BR40 a GTC 11/100

Dz je předozadní.
Pokud máš cháry pokaždé z jiného zdroje a nic o nich nevíš a repra jsou zapuštěná s ozvučnicí, tak jako jejich pozice dej místa, kde se hypoteticky dotýká nosič cívky s membránou.
Dejme tomu pokud u výškáče dáš dz=0, tak u středu dej (od oka) -20mm a u basu -40mm, možná i víc.
Ale nneí nad to, když máš repra změřená ve finální ozvučnici s fází, tam se na to pak dá spolehnout a dz se neuvažuje.

Re: Jaky stred k 8BR40 a GTC 11/100

Michale dik. Ale zasena druhou stranukdo mi to zmeri. nikde se nebudu s tim tahat, nemusim mit extra spešl.Takze ja to tam tak doplnim. ty data jsou z officialniho zdroje krom te GTC to asi ma antonio zmerene. Tak sem dal ty parametry jaks rikal, a propadlo se to na delicce stredu a vysek, tak stacilo invertnout i vyskac a je to opet docela rovne.

Web

(upravil Mike 3. 8. 2007 9:50)

Re: Jaky stred k 8BR40 a GTC 11/100

Tak oteviram toto tema znova. Penizky jsou tak bych chtel zeptat na stejnou otazku. Nejaky lepsi stred k temto reprum. Pozadavky aby se lehce sehnal a nemusel objednavat kdoviodkud. Pak by byla jeste jedna vec a to centr. Nej by bylo kdyby se tyto repra vyrabeli i ve stinene 16Ohm verzi pripadne 4Ohm. aby zvuk byl stejnorody jako predni sloupy. Pocitam ze GTC dam do efektu k arn150 a do sloupu prikoupim nejake SEASy. A do centru by sel taky nejaky SEAS stineny. Jako stred bych spise uvazoval o malem 4-5' bassaku aby se moh pouzit i do centru. Dale mel by alespon trosku ladit k te Beyme.

Navrh by byl

ARN 116 je i stineny, ale nevim jak je na tom z kvalitou.
Vifa 13 WN 125/8 ale stinena verze je jen 8ohm
Vifa 10 MN 119/8 neni k tomu stinena verze
Visaton W 100 S 8 ma i 4Ohm stinenou verzi.

Takze vify asi ne, Tesly nevim jak hraji, Visatony taky nevim. Proto se ptam opet
Pibi: ty mas ty ARN 116 i v centru i v bednickach, jaky maji zvuk?
dalsi: visatony se mi i zamlouvaji, nejsou drahe okolo 460,- ks stinene asi vic. Na obr vypada ta membrana lakovana, slo by to dolu jako u TeVeeMek?

Web

Re: Jaky stred k 8BR40 a GTC 11/100

Já bych ty TVM asi nedoporučil. Stíněný verze mají jen 83 dB citlivost...

OT: Prosím pěkně, obJednávat!

Web

Re: Jaky stred k 8BR40 a GTC 11/100

oamp: opraveno. Ale Stinene maji 84dB (4Ohm) a navic budou 2x a dApolitto

To TVM se mi vice libi vzhledove. Ale dulezitejsi je zvuk. Jinak nevim jak je na tom Visaton co do kvality, kdyz jejich vyrobky se prodavaji pod 500,-ks. Este lacineji nez tonsil.

Web

Re: Jaky stred k 8BR40 a GTC 11/100

Mike: Kvality Visatonov by som sa neobával. Typový rad W xxx S je celkom slušný štandard (nezamieňať za W xxx !). Membrána je lakovaná, ale ten lak je kvalitnejší a časom sa neskazí tak ako u TVM. Tu konkrétne - neviem, či by odlakovanie pomohlo.

Web

(upravil Mike 3. 8. 2007 10:17)

Re: Jaky stred k 8BR40 a GTC 11/100

ciplox Jo jde o to W100S a W100SC. 8BR40 se uz pekne rozehrala, tak chcu k ni dat uz neco poslouchatelnejsiho. Takze si myslite ze tim Visatonem to nezkazim a ze bude 2x lepsi nez TVM kdyz stoji 2x tolik?

Jo a jeste Bude lepsi W100S co W130S jako stred? No bo do centru asi W130 lepsi nez ta 100vka, bo se divam ze ta W100 ma na 5-10kHz velblouda.

http://www.visaton.biz/obrazky/frekvence/velke/w100s_fs.gif

Web

Re: Jaky stred k 8BR40 a GTC 11/100

Jestli máš zájem, tak si je přijď poslechnout, nebo pokud chceš, tak Ti je na pár dní půjčím. Příští sobotu by se měl zastavit Brehowicz, tak se s ním domluv a přijeďte spolu.

Re: Jaky stred k 8BR40 a GTC 11/100

pibi: no dik za ochotu, ale ja si nerad od nekoho neco pujcuju at je to auto, zenska ( big_smile ) anebo nejake zarizeni. Ono se neco muze vysmolit, muze mi to spadnout, pri prevozu odrit. Ale poslechnout bych si to prisel rad. S Bretou se mozna domluvime a bych dorazil taky. Ale pochybuju ze to nejak poznam, jednako to uz bude komplet a navic srovnani nebude. Ale zase kdyz se mi to bude zdat pekne tak jo, da to hodne cloveku.

Web

Re: Jaky stred k 8BR40 a GTC 11/100

opamp napsal:

GTC NENI stíněný.

ARN má při vší úctě 2 handikepy: malou citlivost a malou zatížitelnost - je to ideální kombinace?
Každopádně hraje velmi, velmi slušně, ALE: Občas kápneš na kus kterej tak jakoby drnčí. Táta s nima stavěl satelítky k DK a dělá mu to každej třetí, fuj.

To drnceni delaj privodni kabliky. Ja mel kliku, kupoval jsem 4 a vsechny vemi pekne zpracovane a zadne drnceni ...

Re: Jaky stred k 8BR40 a GTC 11/100

S Visáčema jsem naprosto spokojen, už rok drtím W130S v Appolitu a jsem naprosto spokojen..

Jinak na visaton.com mají tuhle charku:
http://www.visaton.com/bilder/frequenz/gross/w100s_8_fs.gif

Web

Re: Jaky stred k 8BR40 a GTC 11/100

VOX ano tato charka je ale pro W100S totozna jako ta co sem tady postnul.

Web

Příspěvky [21 až 40 z 54]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » Jaky stred k 8BR40 a GTC 11/100

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£