Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Domácí kino subwoofer

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 32]

(upravil check 10. 7. 2007 11:35)

Téma: Domácí kino subwoofer

Onehdy sem si sednul, že si vyberu nějaký subwoofer, co zahraje od 20hz, ale zjistil sem, že něco vybrat neni vůbec jednoduché. Sortimentu je mnoho a ještě víc.
Požadavky a limity:
6k za repro, pasiv nemusím
20hz -6dB, před laděním BR a Fs
max SPL 100dB v pásmu 20-60hz
530l vcetne ozvucnice
přidávejte Mms, snižujte Qes, ale tak, aby vždy zůstaly rozumné parametry - poměr Mms,Cms,Bl a pokud BR, tak rozumné Qts

edit: Měl bych asi dodat, že mi je jedno jestli to bude 8" Hifík nebo 18" PA, ale musí to splňovat parametry. Pokud máte návrhů víc, tak sem s nimi všemi. Lépe se bude vybírat, když každej hodíte screen simulačky, kde bude všechno vidět.

edit: Limity jsou stanoveny poměrně vysoko, snažte se spíš těch peněz a objemu nevyužívat...

edit: Dělit se může v pásmu 50-60hz.

Web

Re: Domácí kino subwoofer

PD186... Včera jsem si hrál smile http://img338.imageshack.us/img338/1626/pd186brtm1.png

Re: Domácí kino subwoofer

Musím se zastat zdejších skeptiků z minulejch dob. 20Hz je fakt nízko a tam bych to PD tolik netahal. každej má svůj vkus, ale....

chcecku: musím se tě po dalekosáhlých diskusích znova zeptat jestli si někdy vůbec slyšel 20Hz v takové síle? vkus nevkus, veškeré efekty a hudba co sem kdy slyšel neměly efektivní využití pod 30Hz(28), a čim níž tu charku potáhneš, tim se budou zhoršovat ostatní parametry reproduktoru....

(upravil mirulu 8. 7. 2007 12:15)

Re: Domácí kino subwoofer

2 Frank, jakpak bys dělal ten filtr, když tam máš cívku 95,5H. Nevim jak to LspCAD vymejšlí. Docela mě to zajímá smile

Web

(upravil hot.shot 8. 7. 2007 12:43)

Re: Domácí kino subwoofer

Kreši on to chce k domácímu kinu, ale připadá mi naprosto zbytečný to tahat takle nízko. A moc nechápu poznámku "je jedno jestli to bude 8" Hifík nebo 18" PA" I když pude ta 8" třeba rovně k 20Hz tak to bude totálně o ničem a když ta 18" pude rovně třeba jen k 35Hz tak to bude úplně o něčem jiném. Objem membrány nenahradíš tongue

(upravil check 8. 7. 2007 12:49)

Re: Domácí kino subwoofer

Frank: Kolik si přidal hmotnosti, že má měnič Fs pod 20hz? Co to udělalo s TS parametry? Jinak o ekvalizaci sem nic neříkal, raději bych se jí vyhnul. Nechci vrážet moc peněz do zesilovače...
Crash: V názvu vlákna se nic o hudebním subu nepíše. 20Hz, pravděpodobně ani 30hz sem nikdy neslyšel, ono taky kde se to dá slyšet?
hot.shot: On ten 8" klidně může PA přechcat, velikost membrány je hezká, ale Vd je pořád Vd (i když bych taky radši větší membránu než to dohánět Xmax).

Web

Re: Domácí kino subwoofer

Žádná hmotnost, EQ je jen 6dB a z toho se posereš i se 100W zesem.

Syntetická indukčnost s operákem...

Re: Domácí kino subwoofer

V tom případě to ale honíš pod Fs a repro se už nechová ani trochu lineárně.

Web

Re: Domácí kino subwoofer

check: tak cítil, jde přece o SPL.... věř že i 10" můžeš slušně přechcat a pokud tu mluvíš o tom že 30Hz neslyšíš (i kdyby 25) tak zrovna PA udělá daleko lepší efekty, při lineární výchylce +-1cm co PA zvládají myslím že je výsledek jasný. viz slova hotshota.

(upravil check 8. 7. 2007 15:49)

Re: Domácí kino subwoofer

Crashpc: Zobecňuješ jako prase a to se mi vůbec nelíbí. O SPL samozřejmě jde, (tu poznámku nechápu), repro s nízkou Fs musí mít vysoké Cms ergo nízkou citlivost.  O PA vůbec neuvažuju jako o citlivých repro, v subbasovém provedení je to akorát kvalitní 15/18" plocha a průměrná výchylka(na tu velikost repra spíš podprůměrná).
15/18" PA do 6k má akorát tak 8mm Xmax.
O frekvencích pod 30hz sem psal v minulém čase, tzn. ještě sem je ani nemohl slyšet, protože se zkrátka nikde nevyskytovaly.


Když nad tim tak uvažuju, tak by stačilo najít repro s dostatečně vysokým Vd, Cms a Bl ostatní už zvládne přidaná zátěž.

Web

Re: Domácí kino subwoofer

teoreticky ano. a 15LX60 má +-9mm a jiný určitě víc, ale pro SPL +3db musíš tu membránu stejně rozhejbat na dvojnásobek no a +-2cm se mi vůbec nezdá nějak úchvatný.

Re: Domácí kino subwoofer

Myslíš si,že PD186 půjde tak nízko?Nebo musíš mít nutně 5" cívku?

(upravil hot.shot 8. 7. 2007 18:17)

Re: Domácí kino subwoofer

Hele checku slyšel jsi někdy nějakej ten PA sub? Zajdi do Prodance, kluci ti tam ochotně nějakej sub předvedou... třeba se ti to zalíbí. Přidávání hmotnosti je podle mě kravina, ta lehká membrána má svůj důvod a ne jen citlivost...

edit: třeba takový RCF L15P200AK má X-max 9,8mm.... nevim proč myslíš že u PA jsou výchylky podprůměrný, ta výchylka naprosto dostačuje, neni důvod aby byla větší

(upravil Crashpc 8. 7. 2007 18:34)

Re: Domácí kino subwoofer

Já si vážně checku myslím že nevíš co žádáš - ne že bych z tebe dělal vola, sám na tom nejsem nějak moc lépe, ale když jsi ještě 20Hz neslyšel tak opravdu doslova nevíš co chceš. a chtít něco co nevíš jak "vypadá" je dost divný. kdybys chtěl 30Hz, ušetřil by sis s tim moře práce, prostoru, financí... a klepalo by to s celym bytem uplně stejně....
jde o to že tak nebo tak budeš potenciál repráku využívat bůhví jestli na 10%, a ve frekvencích pod 30Hz to bude pod 2% využití podle mě. a za 2% který stejně neslyšíš kvůli uchu, a 30Hz taky klepe s celym barákem je taková sranda docela drahá.... Chěl bys Bugatti veyron? snad ani ne. naše silnice, zákony a mraky věcí ti ho prostě nedovolej použít ani ze čtvrtiny. to samý s reprem. místnost, věci v ní, možná i samotnej zesilovač....

Re: Domácí kino subwoofer

Crashpc: vidím, že máš stejný názor jako já wink  Něco mi ty procenta říkají big_smile

Web

Re: Domácí kino subwoofer

check ty si proste idealista... chciet 20hz v v izbe max 5*6m je dost odveci..
ale pokial mas rad ze sa ti trasie nabytok tocia creva a cely dom rezonuje v rytme bicich tak prosim
myslim si ze tvoje poziadavky by bohate splnila 12lx60 v 60l a 35hz naperes do toho 200w v takej malej miestnosti a po par hodkach pocuvania mozes ist k usnemu ze ti volako tecie krv z usi
ked chces 20hz tak bez pocuvat na luku a nie v izbe wink

(upravil check 8. 7. 2007 20:03)

Re: Domácí kino subwoofer

Pánové směrujete diskusi někam jinam. Nechci se tu bavit o tom, jestli sub s F3 20hz má smysl nebo ne, případně jestli neni lepší něco jinýho. Pak bych chtěl upozornit, že sem napsal: max SPL 100dB v pásmu 20-60hz. 100dB při max Xmax je úplný prt i oproti hifíkům. Tzn. že po tom subu nechci opadávání omítky či ohrožení statiky domu.
Chci Fs 20Hz!

Mimochodem, když sem těch 20Hz neslyšel a sub si nepostavim, kde se to dá slyšet, krom u Michala?

A du se podivat na Beymu, nějak sem ji opoměl.

Web

Re: Domácí kino subwoofer

myslím že směřujeme dobře.... ono to není jen o opadávání omítky ale že ten sub pak už táhneš opravdu moc dolů proti jeho vůli. navíc ani nevíš "proč to děláš". 100db při 20Hz zákonitě musí vyvolat opadávání omítky a ohrožení statiky domu. a jestli ten sub bude Hifík a zahraje těch 20Hz, tak na 70Hz to bude ukrutnej slitej bučák osmého kalibru. Tak nebo tak půjde na úkor těch 20Hz mraky věcí s kvalitou zvuku dolu, což je blbá cesta.

(upravil check 8. 7. 2007 20:30)

Re: Domácí kino subwoofer

No chci to kuli domácímu kinu, kde v DD je 25hz zcela běžných a 20hz tam je taky.
Na opadávání omítky bys musel jít o dost vejš než 100dB.

Web

Re: Domácí kino subwoofer

No jak je libo. můj názor je že 100db při 20Hz bude muset bejt daleko dražších a těžších udělat, aby to bylo poslouchatelné v celém svém frekvenčním pásmu.

Příspěvky [1 až 20 z 32]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Domácí kino subwoofer

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£