Téma: LED do stroboskopu

zdravim,vali se mi doma uz delsi dobu jeden opravdu ubohej vrak NC 440 a pomalu ho davam dohromady a ted jsem se rozhodnul udelat neco s timhle.Nekde jsem videl,ze nekdo vymenil doutnavku,ktera se nachazi ve strobu za LEDku a docela se mi to zamlouvalo a tak se chci zeptat,jestli to je mozny v poradku takhle provest a pripadne,jakou tam fouknout.dik za odpovedi

Re: LED do stroboskopu

Neoplatí sa ti dávať tam led, ak chceš používať na "disco" tak by som dával klasickú výbojku-výkon podla poreby a použitia, nakolko led sa moc nehodia(robia sa už aj snimy rozne efekty) a ten flash nieje to pravé orechové ako z výbojky, ak to chceš len ako strobo efekt do auta/ukažku tak led.

Re: LED do stroboskopu

chci to jen jako hustopyco vychytavku protoze se mi to libi a taky proto,ze ta moje doutnavka je v pr*eli

Re: LED do stroboskopu

Ledku dle libosti,volil bych spíš bodovku
http://bwir.de/images/schaltungen/led230v_s.gif

Re: LED do stroboskopu

Taky by to chtělo upravit tu elektroniku.... vysoce svítivá LED a krmit ji krátkými pulzy. Doutnavka je jednodušší a zelená se dá koupit taky.

Web

Re: LED do stroboskopu

Jakou doutnavku? Tu doutnavku, co se z ní dělává oscilátor?

Re: LED do stroboskopu

S tou ledkou by to bylo o hodně složitější, doutnavek mám taky plnou škatulku.
Nebo si někde stáhni schéma Technicsů 1210, jak to mají udělaný tam..:-)

Web

Re: LED do stroboskopu

tak uz jsem si objednal dve doutnavky...cervenou klasiku a zelenou...pak uvidim,co bude hezci:o)a az to bude komplet hotovy asi sem hodim i nejakou fotku