Téma: Solid capacitors

Neviete, kde by som zohnal nieco taketo ?

http://www.alibaba.com/catalog/10829963 … citor.html

Na moju hanbu, neviem aky je preklad do SK/CZ, cize neviem pod akym nazvom by som to hladal. Jedna sa(podla mojho skormneho nazoru) a tuhe kondiky, nejaky novy patent, a rad by som ich vyskusal pri jednom experimente...

Re: Solid capacitors

To už se dělá relativně dlouho,zkus pohledat např. Sanyo OSCON ty se dají sehnat relativně ještě... ale není to žádná láce

Není co dodávat...

Re: Solid capacitors

kondenzátory s tuhým dielektrikom? smile to vychvaľujú tuningéri MB:):)  nač to je dobré? smile

Web

Re: Solid capacitors

Jo, tohle mam osázený na desce. Ale bůhví co je uvnitř toho Al pouzdra smile

(upravil check 3. 1. 2008 17:26)

Re: Solid capacitors

Šak to je normální kond, akorát že polymerovej. Hlavní výhoda tohodle ultrahighend řešení je životnost. Spíš je to ale marketing, kdyby desky sázeli pořádnejma kondenzátorama, tak se nic takovýho nemusí řešit. Jenže pořádnej matroš uvnitř není vidět na fotce desky jako hliník.

Web

Re: Solid capacitors

nuž, nippony som inde ako vo fortronoch a na jednej DFI doske nevidel smile

Web

Re: Solid capacitors

Ja to mam tiez na doske, ale planujem jednu dosku prestaviat aby ich mala tiez smile

(upravil Sejny 4. 1. 2008 0:07)

Re: Solid capacitors

No Nippon dělá taky polymerové kondy a na mé Gigabyte DS4 P35 jsou ty Nippony.

Nippon ve fortronech? Tak to jsem zase já neviděl a to jsem jich řádku měl v rukou smile vždy tam bylo Teapo, nebo Capxon a podobné.

Na trošku lepších mainboardech bývají Nippony a Nichicony, čato i Rubycon. Zajímavé je MSI... dělají velmi levné desky, pokud máte kliku trefíte kus osazený Nichicon kondy. Pokud smůlu tak tam bývá G-Luxon a podobné srajdy.

(upravil Thales 4. 1. 2008 0:21)

Re: Solid capacitors

Nippony osazuje na desky Gigabyte a to dokonce i do těch levných. Zrovna mám jeden kousek vedle sebe. Bohužel to jsou KMG a ne LXZ. Takže Nippon to je ale blbej co tam nepatří. Značkové kondenzátory jsem vídával ve strojích od Dellu a Compaqu. Rovněž je osazoval Intel. Jak je to teď však nevím.

A Fortron a Nippon mi také nejde zrovna dohomady. Naopak jsem tam musel měnit samý sračky nejčastěji Jun-Fu a Teapo. Ale značkový matroš jsem viděl ve zdrojích Seasonic a pak ve zdrojích pro servery Compaq, HP i IBM.  Samý Nichicon, Elna a Nippon.

Re: Solid capacitors

Jo, na grafikách jsem je viděl. Na deskách si nějak nevzpomínám ale nevylučuju to. Na starších deskách jsem je ale neviděl určo. Já už teď moc PC nedělám, jen občas.

Re: Solid capacitors

Nippon dělá přímo pro motherboardy řadu KZG, bylo by zajímavé zjistit jaký výrobce na jakých deskách je osazuje.

(upravil Borec 29. 8. 2008 11:52)

Re: Solid capacitors

KZG sa mi nachádzajú na grafe HD3850 od sapphire a elyty na doske neviem identifikovať sú to solid a majú nápis F 751 a potom už len kapacitu a napätie