Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Nezařaditelné » Polyuretanova farba - pomoc!

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [7]

(upravil pietro 11. 8. 2008 3:39)

Téma: Polyuretanova farba - pomoc!

Prosim, kto ma skusenosti s touto farbou ? Ked som ju namiesal tak mi v nej vznikli male bublinky, uz som videl ze je zle-nedobre, ale aj napriek tomu som farbu navalcekoval , (co uz som mal s nou robit, o par hodin by mi ztuhla), no ale na natieranom povrchu vznikla skareda textura od tych bubliniek a vobec,cely nater je nepekny, budem musiet to prebrusit a znova... tak teda co mam robit aby mi tie bublinky nevznikli? normalne som farbu (U2081) dobre rozmiesal, pridal tuzidlo(U7081),pockal a teraz si uz moc nepamatam, ale myslim ze tie bublinky vznikli az po pridani riedidla (U6051).. ake mate skusenosti ? riedit alebo neriedit, aky valcek pouzivat ? z chlpateho vytahovalo chlpy, lepsi bol molitanovy. viem ze striekacia pistol by bola idealnejsia ale to nemam.

Re: Polyuretanova farba - pomoc!

Míchej pomaleji a řeď před přidáním tužidla.

Re: Polyuretanova farba - pomoc!

S PU som tiez robil s vysledky tiez take, ze som bol nasraty. Miesaj to v klude, miesanim bublinky neurobis. Riedi sa obvykle 10%, tzn 1diel riedidla, 10dielov natuzenej farby. Farba sa riedi PO natuzeni. Ked to velmi nariedis, je problem s dobou schnutia, velmi to predlzuje. Ked sa nariedi malo, rychlo tuhne a robi mapy. Treba sa dobre trafit.

Molitanovy valcek je nevhodny (asi najhorsi), robi bublinky. Ja som vyskusal 4 druhy valcekov, na PU farby je specialny (exituje tabulka valcekov, mali by mat v predajni), avsak najlepsi bol taky jemny s kratkym hustym chlpom (cca 3-4mm, asi bol velurovy, ale niesom isty), mal taky zlty pasik cez seba.

Farbu som mal nejaku divnu, pravdepodobne ani ta nebola bohvieco, zaklad bol Chemolak, s tym nebol problem, avsak vrchna bola H-PUR a s tym som mal nervy donekonecna, ta robila bubliny.

Ak chces uplne hladky povrch, len striekat.

(upravil pietro 14. 8. 2008 12:55)

Re: Polyuretanova farba - pomoc!

no ked opatrne prilievam riedidlo tak bublinky nevzniknu, ale ako som teraz zistil, je mi to docela nahovno , kedze prave pri valcekovani potom vznikaju znova, je to hrozne, ten molitan je fakt blby, ale bublinky sa daju likvidovat opatovnym prechadzanim valcekom, lenze neskor zacne byt nater lepkavy a valcek z nateru doslova vytahuje take mikropavucinky, no proste des a hroza, ja neviem, zas je ten nater blby, ja som zufaly, cely byt mam zasraty od brusenia, ja sa asi zastrelim sad

Re: Polyuretanova farba - pomoc!

Ano, pruser je ten, ze bublinky molitanom vzniknu a opatovnym tahom valcekom sa to este viac pomrvi,kedze povrch zacina schnut a je lepivy, zdeformuje sa aj to, co je hladke.
Molitanovy valcek jednoznacne nie. Skus tie ine typy valcekov, hlavne velur.
Taktiez treba natierat rychlo, lebo farba od teploty cca 23 hore dost rychlo hustne a zle sa rozpija a roztiera.

Re: Polyuretanova farba - pomoc!

no skusal som predtym valcek taky chlpaty urceny na syntetiku a dvojzlozkove farby (mal modry pas ) lenze tam ked som sa pokusal nater vylepsit, t.j. opatovnym prechadzanim, tak mi z neho vytahovalo chlpy, v tomto bol molitan odolnejsi, i ked uz sa mi podarilo vytahat aj molitan. Jo ,farba rychlo huste a treba robit fakt rychlo, co pri vacsich rozmeroch je problem. Inac klasicky problem bielej syntetickej farby je ten ze casom zozltne. Robi to aj biela PU farba ?

Re: Polyuretanova farba - pomoc!

Treba pozriet na technicky list, ci je UV stabilna, ale myslim, ze je. Pripadne mozes dat PU a na to priesvitny lak s UV ochranou. To sa da nahodit aj na syntetiku.

Příspěvky [7]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Polyuretanova farba - pomoc!

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£