Téma: Pasivní membrána

Ahoj. Mám doma chrastící Visaton W 170S a jelikož se nevyplatí ho opravovat a do popelnice se mi ho hodit nechce, řekl jsem si, že by bylo zajímavý sundat z něho magnet, nacpat několik gramů (dekagramů) modelíny do kmitací cívky a použít ho jako pasivní membránu do mini subíku s ARN 130, nebo  W 130S. Co myslíte, je to reálný?

Re: Pasivní membrána

nato som zvedavy aj ja, mna napadla podobna mysliemka ale s ARN150 a pasiv s ARN661x

Re: Pasivní membrána

Já bych to rozhodně zkusil. Pak poreferuj, jak ti to hraje wink

Re: Pasivní membrána

ja som už niečo s pasivnymi membranami skušal a nedopadlo to dobre, všeobecne to robilo hrb velmi vysoko (150-200Hz) a bol to humus ale kebyze ju poriadne zatazis plastelinou mohlo by to chytat interferenciu ovela hlbsie ale zase ked to moc zatazis bude menej kmitat a otazne je ty ta robota a namaha ma vobec nejaky zmysel a ci vysledny efekt bude stat za to, ja si skor myslim ze nie ale ked sa nudis a chceš si to vyskušať, prečo nie..

Re: Pasivní membrána

Jak ten kmitací systém může být těžký? Prostě abych z toho pasívu neudělal línou mrchu...

Re: Pasivní membrána

Blá blá blá, sračky.

O tom to je aby to byla líná mrcha, Michalův mů půl kila.

Re: Pasivní membrána

Pasiv musí mít předně nízký Fs, vysokou Xmax nebo hodně velikou Sd. Na membránu standardního repráku totiž nemůžeš moc naložit. Z bežných repráků se na to hodí tak jeden ze sta. Zkus si to nasimulovat a uvidíš.

Re: Pasivní membrána

Odstránením magnetu/nepoužívaním cievky sa ale Xmax zväčší až na Xlin, ak sa nemýlim...

Re: Pasivní membrána

No, ono 13 cm ARN, nebo W by tý membráně zase tak moc nenakládalo, ne? Trochu uvažuju o kopii tohohle, jen bassreflex přepočítat na pasiv - http://www.visaton.com/en/bauvorschlaeg … index.html