Téma: aky basreflex

Zdravim....Som tu new a mal by som na vas jednu prosbicku.....kupil som si subak a vyrobil nan bednu basreflexovu ae newiem aky velky a dlhy by mal byt basreflex a kde ho umiestnit....skusal som aj neake tie programiky ae som z nich debil.....tak vas prosim ak sa niekto do toho vyzna thak mi helfnite...pls

Re: aky basreflex

jakou máš bednu, jaký v ní máš bassreflex a jaký tam máš reprák?

Web

Re: aky basreflex

mdf 18 mm, predok z 22mm.....pouzil som magnat xpress 12 a bedna ma rozmery 495*430*430/230 (rozmery su z hlavy bo momentalne ho nemozem nijako zmerat)....a bassreflex som teda ete nerezal bo nwm aky priemer

(upravil Mathes 17. 7. 2008 18:32)

Re: aky basreflex

Hledej stranu 52...  http://www.ahifi.cz/soubory/1592/XPRESS10_12_15.pdf
Jaký máš vnitřní objem bedny?
Ale já bych asi šel spíš do uzavřený. Dřív jsem byl prakticky vždy pro bassreflex, ale teď když už mi nejde jen o rachot v autě (lepší auto), přikláním se k uzavřený ozvučnici kvůli přesnějším basům. Byť nebudou tak silný a hluboký jako s bassreflexem.

Re: aky basreflex

no teraz je bedna uzavreta a bas ma celkom slusny ale len v rohoch miestnosti.....mam ho teraz na byte bo auto je v servise....ked sa postavim priamo pred subak tak nepocut basy alebo len jemne ae ked sa postavim k rohu miestnosti tak mi az zaludkom trase a vsetkym okolo.....je to normalne?....bednu som kvoli rozmerom musel trosku zmensit....tak dufam ze som to nejak moc neposral...

Re: aky basreflex

ano. v autě to bude jinak.

Re: aky basreflex

Pokud seš s basy spokojený v autě, neřešil bych jak sub do auta hraje doma a klidně ho nechal uzavžený. Nicméně ano, je normální, že v různých částech místnosti slyšíš různý basy. Jestli máš bednu menší řádově třeba o pět litrů, klidně bych použil bassreflex viz. Magnat, pokud bys ho moc chtěl...

Re: aky basreflex

no tak myslim ze som ju dostt radikalne zmensil z povodnych 60l na 47l....no a som pocul niekde ze ked das bassreflex ze sa moze bedna zmensit...myslim ze original tam ide 100 tak ked dam 120 tak sa ta velkost vykompenzuje..."I DON´T KNOW"...:D

Re: aky basreflex

It's not too good idea... V tomhle objemu bych jednoduše bassreflex nedával. Získáš tím vyšší hrb na vyšší frekvenci než výrobce původně zamýšlel a ten zvuk nemusí být pěkný. Na 99% nastane bučení a hučení, což není to co ti v autě zpříjemní cestu...

Re: aky basreflex

Mathes: to myslis teraz s basreflexom alebo bez ze bude bucat a hucat ??? yikes...kua

Re: aky basreflex

S bassreflexem. Udělá ti totiž na charakteristice hrb. Podívej se na tu stranu 52, viz odkaz výš. Už takhle je na charekteristice hrb a tobě by se ještě světšil a posunul se výš... A to nemluvím co se stane, když zavřeš sub do malýho prostoru auta...

Re: aky basreflex

no takto vcera som tam vyvrtal iba 10 cm dieru a hra podstatne lepsie  lebo ma kade vzduch unikat...ked bola zavreta tak som ho nemohol nejak nahlas zapinat lebo zacal chrcat..

Re: aky basreflex

No, jenom vyvrtanou dírou se ti udělal děsný hrb někde nad 100Hz... No, jestli se ti to tak líbí, samozřejmě ok.