Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » pomoc pri kompenzacii

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [14]

Téma: pomoc pri kompenzacii

zdravim vospolok .. nemohli by ste mi pls poradit ako dimenzovat sučiastky na kompenzaciach? a čo treba kompenzovať v profi 2-pasme? dik

Re: pomoc pri kompenzacii

na tohle se nedá odpovědět. je potřeba být absolutně konkrétní.

(upravil magnatik 12. 7. 2008 17:21)

Re: pomoc pri kompenzacii

1. potrebujem vedieť čo mam kompenzovať vo vyhybke do profi 2-pasmovej bedne .. alebo čo je vhodné kompenzovať a na ktorom reproduktore
2. pri kompenzacii indukčnosti potrebujem vedieť aku musi mať zaťažitelnosť rezistor a aky typ kondenzatora mam použiť .. či ma byť foliovy alebo stači elektrolyt NP

.. v podstate neviem čo sa v kompenzačnom člene deje .. preto sa pytam ..

Re: pomoc pri kompenzacii

ve vyhybce nejde ani tak o kompenzaci jako takovou. součástky se dymenzují na konkrétní reprák při konkrétním použití a proto opět nejde odpovědět. říká se tomu návrh vyhybky pro reprosoustavu smile

Re: pomoc pri kompenzacii

jeeej ty si chytry big_smile:D:D ja už mam vyhybku navrhnutu ... a mam Deltu 15 LF - možno budem meniť za Kappu 15 a beymu SMC1020 .. ja si už parametre hodim no LSP .. postrebujem skratka vedieť čo mam ako dimenzovať a to je všetko ... len postrebujem vedieť typ druh alebo nazvi si to ako chceš odporov a kondikov .. napr. kondik TC205 alebo tak nejak .. jak polopatickejšie to mam ešte napisať????? smile)))))

Re: pomoc pri kompenzacii

no ja som sa tu na fore docital, ze vramci setrenia sa kludne mozu dat elektrolyty do vyhybok ale iba paralelne k repraku.... proste nie do signalovej cesty

Re: pomoc pri kompenzacii

magnatik: no ale ty nejsi vzdělanej dost. Až budeš měnit repráky, bude potřeba zas něco jinýho. žádná univerzální vyhybka. Navíc je potřeba i vědět jakej použiješ vejškáč, prostě všechno. a abych to uvedl na pravou míru, ty součástky tam nejsou kvůli nějaký speciální kompenzaci  ale jen kvůli správnému sladění reproduktorů což může obsahovat maximálně kompenzaci citlivosti.

(upravil magnatik 13. 7. 2008 14:11)

Re: pomoc pri kompenzacii

veď prave .. ja potrebujem zladiť SMC1020 a buď Deltu 15 LF (horšia varianta) alebo Kappu 15 .. v každom pripade budem vyhybku ladiť pre konkretny basak vždy s tym istym vyškačom ..

ale stale som sa nedočital ake typy sučiastok mam použiť sad

opakujem: hodnoty si vypočitam sam .. potrebujem vedieť zaťažitelnosť odporov a druh kondenzatorov .. nič viac som sa nepytal .. nakoniec tato debata končí pri tom aky som neschopny .. pritom toto sa nikde nedočítam .. pretože to nokde nieje uvedene ..

Crashi a nepleť si pojmy s dojmami

(upravil pepe 14. 7. 2008 12:03)

Re: pomoc pri kompenzacii

Ohledně dimenzování - kondenzátory do 100 V, nejlepší jsou MKP, odpory bych dal 10 W, ale dobře umístit, nejlépe o něco výš nad desku, aby se dobře chladily a nezahřívaly okolní součástky.

Re: pomoc pri kompenzacii

dik .. take niečo som si predstavoval

Re: pomoc pri kompenzacii

normální trotli. nic víc. všechno špatně big_smile snad vám to neshoří pod rukama.

Re: pomoc pri kompenzacii

Proč by to mělo hořet? Ta SMC 1020 je dostatečná tepelná pojistka, ne? smile Ta se odpálí první...

To, že je počítání výhybky a nějakých kompenzací ptákovina, je věc druhá, ale v tomto případě nemá smysl to magnatikovi vymlouvat.

Re: pomoc pri kompenzacii

magnatik: mas zmereny charky obojiho i s fazi? Pokud ne, nic si nenasimulujes v lspcadu... nebo si nasimulujes, ale nebude to pravda...

Re: pomoc pri kompenzacii

ne, on neví jak bude dělit, jak moc bude tlumit vejškáč, kolik wattů do toho nasere, ale lidi už tu předem vědí že 10W odpor na neidentifikovatelný místo bude stačit. Potěš prdel. ještě že to tu neni chyrurgická poradna.

Příspěvky [14]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » pomoc pri kompenzacii

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£