Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » Třípásmo z TVM

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [13]

Téma: Třípásmo z TVM

Zdravím, mám několik měničů od TVM, basy - 4x ARN 5614 2x ARN 188-03; pak středy 4x ARZ 3604(nic moc no) a výšky ARV 089.
Nevím ale, jakou zvolit konstrukci beden. Moje osobní představa je dvě třípásmové sloupové bedny typu bassreflex (otázka vyhýbky ted není podstatná) se třemi basáky, dvěma středy a výškáčem na každé straně. Dost možná zvrácený návrh. Jde mi o to, že nemám představu, jakej mám zvolit objem pro tři basáky najednou; vzhl. k tomu, že jeden si říká o cca 20-30l eq. objemu + to bude bassreflex. Díky za rady.

Re: Třípásmo z TVM

3 basaky si nezmysel... to jedine do serie mozes dat a to by fakt nedopadlo dobre...+mas iba 2 rovnake
ja by som z tych reprakov asi postavil D´apolito arv089+arn5614 alebo 2,5 pasmo, ale to by bolo tazsie na navrch vyhybky
bednu by som som dal na dva 45l 38-40hz alebo closed 30-35l
alebo sa spytaj autora na nazory a postrehy co by zmenil keby to staval znova.... preci skusenosti nadovsetko
http://audioweb.cz/vase-pokype1.htm

Re: Třípásmo z TVM

Jo díky za tip!

Re: Třípásmo z TVM

Podobný dvoupásma (Frankensteiny) stavěl Frank.

Určitě bych tam nedával ten střeďák.

A možná jen obyč dvoupásmový budky. Docela hezká výhybka je tady:
http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=3700

Web

(upravil StarLC20 13. 7. 2008 23:19)

Re: Třípásmo z TVM

@opamp: říkáte ARZ nebrat ja?
To bych pak ale musel dělat dvoupásma - tzn. jenom ARN + ARV 089 - to přece nemůže hrát uspokojivě ten výškáč vedle těch basáků - bych pak teda asi potřeboval aspoň ARV 104

Tohle bych chtěl postavit...otázka jak by to hrálo
http://img165.imageshack.us/my.php?image=towerus7.gif

Re: Třípásmo z TVM

to je strašná bejkárna smile

právě s ARN + ARV089 se dvoupásmo dělá často a docela to hraje. Zajímavý by bylo i to appolito jak psal Shade.

Web

Re: Třípásmo z TVM

Tak já o tom nepochybuji, ale tak třeba to appolito sem nikdy nestavěl ani neslyšel...

kdežto takhle bych využil všechny své měniče, a zároveň bych vytvořil něco progresivního big_smile

Re: Třípásmo z TVM

by som skorej povedal ze recesivne ne progresivne tongue
rady si dostal... jak s nimi nalozis je uz na tebe...
imho 3p s 6,5 palcom na basoch mi pride dake kontraproduktivne....ale cest vynimkam v bedniach ala michal so 4x6,5" na basoch

Re: Třípásmo z TVM

Já souhlasím!! smile
každopádně mám dostatek dřevotřísky nazbyt, takže nejsem omezen v otázce stavby oněch ozvučnic.
A asi v rámci recese /i když tajně doufám, že to bude mít jakžtakž zvuk i pro normální použití/ to postavím, a případně poreferuju.

Ale jinak díky za rady!

(upravil Thales 15. 7. 2008 4:01)

Re: Třípásmo z TVM

Když tě baví ztrácet čas blbostma... Poslechni Opampa.

Re: Třípásmo z TVM

To appolito mě láká, akorát že je chyba,že mám všechno jenom 4ohmy.

Opamp radí postavit malý dvoupásma, ale já bych rád využil všechny měniče, teda asi kromě těch debil. ARZ3604, takže potom bych musel postavit osm dvoupásmovek.

Šlo by u toho appolita dát k sobě, dvě ARN do serie a to ARV, i když je 4ohmový? ale aby výškáč nehrál jak praštěnej? To předpokládám nejde že.
Díky

Re: Třípásmo z TVM

Dej řeč na ICQ s Frankem, jestli bude mít chvilku, mysloím že Ti docela pěkně tyhle základy vysvětlí a sdělí Ti i svoje zkušenosti právě s Appolitem s ARN a ARV, který stavěl.

Web

Re: Třípásmo z TVM

Tak jo, zkusím ho obtěžovat smile Díky

Příspěvky [13]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Třípásmo z TVM

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£