Téma: Infra diody ke kameře

Ahoj, mám dotaz, potřeboval bych postavit dodatečně infra světlo ke kameře napojené na pc. Dosvit kolem 50cm. Myslím něco takového.
http://gme.cz/cz/index.php?page=product … il=755-108
Mám zkušenosti s obyč LEDkama ale u těch Infra vůbec nevím co koupit a jestli se zapojují jako klasické LED. Jedná se zatím jen o test později bych koupil výkonejší s větším dosvitem. Děkuji za odpověď.  Pokud možno tak kdyby mi někdo proadil něco ze sortimentu GES,GME sice vím že to nejsou zrovna nej obchody ale zatím jde jen o test.

Re: Infra diody ke kameře

No, dřív než Ti začnou odpovídat lidé kovaní v oboru infra LED (pokud vím já, tak tam jsou větší proudy a nejlépe velké proudy v pulzním režimu - synchronizace s kamerou...?), tak Tě chci nejdříve varovat ohledně citlivosti Tvé kamery v oboru IR. Na první pohled to umí úplně každá kamera (pokus s dálkovým ovládání proti videokameře, foťáku, mobilu...), ale ve valné většině je skoro v každé kameře nainstalován filtr, který má odříznout rušivé IR světlo a to z mnoha důvodů (barevné podání, zahlcení atd). Ten filtr je buďto jako samostatná průhledná destička před ccd snímačem (výhoda - dá se odstranit) nebo v horším případě jako součást lepeného objektivu. Po odstranění tohoto filtru se rapidně zvýší citlivost každé kamery v oboru IR, ale u barevné dojde k velkému zkreslení barev - kamera je parazitně buzena tímto zářením a černobílá bude také samozřejmě přehlcena (a to paradoxně také černou plochou, na kterou praží slunce). V oboru IR bude samozřejmě obraz černobílý, ale s tím asi počítáš.

Ten filtr se dá s nadsázkou přirovnat k subsoniku. Ale to co jsem napsal není pro těch 50 cm tak hrozné. Ikdyž ta kamera bude tento filr mít, s dostatečným počtem LED by ses obrazu dočkat měl.