Téma: Tupe basy

Mam postaveny stlp s vnutornymi rozmermi 19x19x57cm (cisty objem asi 19L) a osadeny 2x 16cm bas v Dappolito usporiadani. Fb je 44Hz, BR je strbinovy, dole.
Niekde v pasme 145-170Hz je zdvih a bas je taky akoby tupy, aj ked nastastie nehuci. Pomoze jemne zatlacit jeden basak, vtedy sa to strati.

Kde je problem?  Malo tlmenia alebo maly objem alebo nieco dalsie?

Prosim nejake prakticke rady.

Re: Tupe basy

komáre, komáre, děláš chyby jak zelenáči, co tu jsou poprvý
jaký máš basáky?

Web

Re: Tupe basy

Vypadá to na jistou pozitivní korelaci mezi projevem reprosoustav a jejich majiteli. yikes

Re: Tupe basy

chyna.cz
Co konkretne?  basy su SP6/100PRO ale to nieje podstatne, robili by to akekolvek ine.

Frank
nepochopil som, co si tym chcel povedat smile

Re: Tupe basy

To byl jsem takový vtípek.

Jestli mi to vydrží, tak budu ode dneška psát a hovořit pokudmožno spisovně, setkal jsem se totiž s těžkou dekadencí.

Re: Tupe basy

ja by som povedal že problem vznika v interferencii zvuku z meničov

Re: Tupe basy

To se nesmíš divit , že máš zdvih na středních basech, když naladíš ten reprák tak nízko. Uvědom si, že je to hodně citlivý 7" - z toho hluboký basy nepolezou, pokud budeš chtít zachovat citlivost. Jakou před tím máš cívku (velká indukčnost dělá hrb na podobném místě)?
Přeladil bych to aspoň na 55Hz.

Web

Re: Tupe basy

Zlepsenie na basoch vyrazne nastalo, ked som ich na stojanoch polozil o pol metra nizsie, tukave basy zmizli asi o 2/3.
Ladenie je nizke, ze je to 44, som zistil podla vychylky testom sinusom.
Planoval som ladit na 50Hz, avsak povodny BR som predlzoval, teraz ma tvar L a nema v priereze rovnaku sirku, tak je tazke mu urcit ladenie.
Cievka je 0,6mH. Asi to tiez preladim, trochu zrezem z BR.

Re: Tupe basy

Lko je na prt. Udělej rovnej BR třeba do podlahy. Jenom 0,6mH? To tam nemáš korekci bafflestepu?

Web

Re: Tupe basy

Lko funguje, ale nie tak celkom ako ma. Inde BR nemam kam umiestnit, takze to skonci len pri skrateni.
Neviem co mate tolko s BStep. To sa ma ako prejavit?, mozno som si to nevsimol. Vyhybka je ladena na rovno.
Hra to rovnomerne v celom pasme, nemam problem s tym, ze by to malo vela vysok alebo stredov.

Zaujima ma skor, ci moze byt problem v rozmeroch, umiestneni BR, mnozstve tlmenia a pod.
Celkove rozmery skrine su s*h*v 21*23*63cm.