Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » Basáky z boku

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [6]

Téma: Basáky z boku

Nadhazuju téma basáky z boku bedny, než se do toho prakticky pustím. Zkušenosti a názory? Jak vysoko je to dobré dělit a s jakou strmostí? Předpokládám, že tady bude mít silně navrch aktivní výhybka, na kterou bych se omezil.

Jak jste možná zaregistrovali jinde, z jistých důvodů bych nyní tuto konfiguraci rád uskutečnil s tím, že bych k 4xARN6688 (ekvalizováno v uzavřeném objemu) použil 6” od SB Acoustic, taky uzavřený, dělený okolo 100Hz. Má jít o reprosoustavu do bytu pro “nižší až střední” poslechový hlasitosti.

(upravil luikas 3. 7. 2008 9:24)

Re: Basáky z boku

kdyz uz budes brat z usa, dej neco lepsiho na basy. jedna CA26RN4X nebo D10.8 zahraje taky v uzavrence relativne dobre a zvukove je uplne jinde. a cenove nevyjde zas o tolik draz. nebo levnejsi varianta s SLS10... v pripade BR je tech variant jste vic. doporucuju to Hi-vi, myslim, ze je to presne co hledas smile

(upravil MaBat 3. 7. 2008 9:50)

Re: Basáky z boku

S tou zvukovou kvalitou v tomhle pásmu nevím. Když si pustím ostře ořízlý pásmo do 100Hz, nepřipadá mi, že by tam šlo o cokoliv jinýho, než jen pohnout vzduchem. Vůbec se nehraje na nějaký zkreslení, apod. Jedině, že bys mě přesvědčil, že ani na tehnle úkol ty ARNka stačit nebudou...ona ta plocha udělá taky svoje.

Jo takhle, že by třeba vlastní harmonický zkreslení repráku vylezlo i nad tohle pásmo.... hm, to jsem si neuvědomil uui

Re: Basáky z boku

nehlede na to, e by sis moh rict, ze mas doma opravdu kvalitni bednu se spickovym osazenim...

Re: Basáky z boku

Mabat: když si pustíš jakejkoli samotnej reprák, vždycky to bude neposlouchatelný. vejškáč jen piští a prská, střeďák hraje jak z kanálu a basák jen pobrukuje. Pokaždý je dobrý to srvonávat při poslechu celého pásma. hold lidskej mozek je jednoduchej a některý věci nepochopí. Co se kvality basů týká, každej to cejtí jinak. Já bych dal nevim co za dynamiku na basech, kdy je do basového pásma pouštěn zvuk o "taktu" (ne frekvenci) 10Hz, a výsledek je hezky dynamický a bas je "strukturovaný" než když vyleze jen huuuuuuuuuummmmm smile

(upravil MaBat 3. 7. 2008 20:09)

Re: Basáky z boku

Jo, s tím poslechem máš pravdu, nedá se to takhle zdůvodnit. Nicméně ta podstata, myslím, zůstává, tj. potřeba velký plachty, resp. "zdvihovýho objemu".

Příspěvky [6]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Basáky z boku

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£