(upravil little 2. 6. 2008 21:09)

Re: Debilní mechanika NEC ND-3540A

Pánové, koupil jsem ty největší šity, které jsem v Tescu viděl. Jsou to nějaké Benq 16x DVD+R. Mechanika na ně sice nedovede zapisovat rychleji než 4x, ale to je jedno. Podívejte se prosím na obrázek.

http://img26.picoodle.com/img/img26/4/6/2/f_hooray2m_e35dfce.jpg

To náhlé zaškobrtnutí je způsobeno lidským faktorem (resp. mým faktorem), nechtěně jsem zakopnul o case. smile

(upravil Phalanx 2. 6. 2008 21:15)

Re: Debilní mechanika NEC ND-3540A

Kvalita dost zlá, pointa? Ináč na tie 16x DVD+R pálim celkom bežne (8x rychlostou) a kvalita je veľmi dobrá, aj keď horsia ako Vetrbatim. Akurat je blbe ze Benq media byvaju casto od roznych vyrobcov ...

Re: Debilní mechanika NEC ND-3540A

Pointa? Nechápu. Mě jde hlavně o ten graf dole. Především on ovlivňuje čitelnost média. Médium je perfektně čitelné. Schválně se podívej o kousek nahoru... smile

Re: Debilní mechanika NEC ND-3540A

No to že je čitelné o tom nepochybujem, ale to ze tá kvalita je dost zlá to si stále myslím, už aj to hodnotenie média 18 zo 100 volačo hovorí. Po vypálení musí mat slušné médium kvalitu aspon 90, normalne mavam 95-100, aj ked je pravda ze poslednu dobu to uz moc nesledujem, lebo odkedy mam samsunga tak pouzivam na testovanie KProbe, je relevantnejší. To ze casom sa citatelnost media zhorsuje je fakt a pri takejto kvalite uz mozno to medium o rok neprecita nic ...

Re: Debilní mechanika NEC ND-3540A

Little zkus použít ATA100/133 kabel pokud již nepoužíváš.

(upravil little 6. 6. 2008 10:00)

Re: Debilní mechanika NEC ND-3540A

Takový kabel by nic nevyřešil. Má sice 80 žil, ale jedná se pouze o 40žil+ke každé stínění. Takový kabel může být pomalejší než kabel 40ti žilový. U 40ti žilového kabelu jsou totiž ty vodiče silnějšího průřezu. Mechaniku budu moct zkusit i na přídavném řadiči Promise. Jsem zvědavý, jestli se něco změní. smile

Re: Debilní mechanika NEC ND-3540A

Little to je ale pěkná blbost, co jsi napsal..., jinak bych to zkusil, protože měl jsem onehdá problémy s mechanikou LG, která se na ATA33 kabelu automaticky nastavila do MWDMA-5, což ten kabel absolutně nezvládal, pálila normálně a při čtení jsem měl podobné problémy jako ty.

Re: Debilní mechanika NEC ND-3540A

Asi jsi mě špatně pochopil, myslel jsem tím, že 80ti žilový kabel je při použití stejného DMA stejně rychlý nebo o něco málo pomalejší. To mám dokonce i vyzkoušeno v programu PCmark 2004 s HDD 20GB WD (výsledek se však lišil jen o několik desítek bodů). Ale to je jedno, snad to ještě nějak pořeším. smile

(upravil Mike 6. 6. 2008 14:46)

Re: Debilní mechanika NEC ND-3540A

little: Vis co me zarazi? ja jeste se 40zil kabelem nikdy UDMA nedosahl. vetsinou jen PIO

Web

Re: Debilní mechanika NEC ND-3540A

UDMA33 bezi vpohode na 40 zilovom, UDMA 66 a UDMA100 (prip UDMA133) uz potrebuju 80 zilovy

Re: Debilní mechanika NEC ND-3540A

Přesně tak.

(upravil Phalanx 6. 6. 2008 19:26)

Re: Debilní mechanika NEC ND-3540A

Este by som dodal to, ze niektore radice odmietaju pracovat s UDMA ked tam je 40zil kabel, to bude asi dovod toho preco to Mike nevidel. Tiez disky ktore su nastavene na UDMA66 ci 100 castokrat sami od seba odmietaju pracovat automaticky na UDMA33 a pracuju v v PIO ci MWDMA a treba pouzit utilitu od vyrobcu disku a prehodit UDMA66(100) napevno na UDMA33 (toto bolo treba robit hlavne u radicov co zvladali max UDMA33 a novsich diskov ktore poznali UDMA66)

PS: dalsia vec je ze je ze dnes pouzivat iny ako 80 zilovy kabel je blbost, ak niekto nameral na 40 zilovom kabli mensiu rychlost pri UDMA33 ako na 80 zilovom tak to je skor nahoda ci chyba merania)

(upravil Mike 7. 6. 2008 21:17)

Re: Debilní mechanika NEC ND-3540A

Phalanx: Ja s cistym svedomim muzu rict ze PC uz sem poskladal asi 100 delam sitare asi 7 roku, ale na 40zil kabelu jsem jeste UDMA nevicel. Asi to bude i proto ze 40zil kabel jsem dal naposledy na mechaniku CD rom 4x ktera bezela jen v PIO modu. 40Zil kabel uz nepouzivam asi 3 leta proste a jednoduse mam vzdy po ruce 80 zil. Pripadne posledni dobou SATA.

Web

Re: Debilní mechanika NEC ND-3540A

Pokus č. 2. Rychlost:4x, médium: opět Benq DVD+R. Testovací ISO jsou upravená XPčka. Jak vidíte, stačilo pouze snížit rychlost vypalování.

http://img33.picoodle.com/img/img33/4/6/22/t_nerom_575280b.png

Re: Debilní mechanika NEC ND-3540A

zahoď to, páli to naprd ak dobre vidím PI

Web