(upravil Wili 18. 6. 2008 22:07)

Téma: 2-pasmovky

Potreboval by som poradit s volbou vhodnych repro na dvojpasmo. Chcem postavit dve malicke reprobednicky so super citlivostou a akym-takym vykonom. Budem to pouzivat na doma pri kompe na hranie hier, pozeranie filmov a pustanie hudby na doma ale aj vonku, ale chcem aby to bolo fakt male, decentne vyzerajuce a hlavne CITLIVE vzhladom k velkosti. A ako sub chcem k tomu pouzivat 500W snek s citlivostou 97dB@60Hz - 105dB@100Hz / 1W / 1m. Tie 2-pasmovky oseknem aktivne niekde okolo 150Hz/12dB a sneka okolo 130-140Hz/24dB proste to sa potom doladi podla ucha. No a potrebujem poradit ohladom reproduktorov do tych satelitov... Ako som tak sliedil po nete tak celkom sa mi zapacil repracik oznaceny 6MI90 lebo ma vybornu citlivost celkom silny magnet a celkom vyrovnanu frekvencnu farakteristiku od 150Hz po nejakych 5kHz a ako vyskac k nemu som chcel dopasovat nejaky 1" vyskac. Co sa tyka vysok tak absolutne netusim lebo do tejto oblasti sa az tak velmi nevyznam ale v podstate vyzarovaci uhol moze byt akykolvek pretoze tak ci tak tie repraciky budu otocene na mna resp. do davu takze to je asi jedno, teda neviem aky privelmi velky vplyv to ma takze preto sa aj pytam... chcem aby ten vysak aj nejako esteticky dobre vyzeral kedze to budem mat aj doma na stole a chcem aby aj pekne hral a citlivostou stihal za tym stredakom... Tie stredy a vysky som chcel delit niekde okolo 4-5kHz... ale netusim ako potom dobre a spravne doladit vyhybku aby nevznikol v mieste deliacej frekvencie hrb. Co som pozeral na tu beymu tak okolo 140Hz ma dost impedancnu spicku takze asi bude vhodny aj RC clen aby to dobre doslo k tym 150-200Hz nie ? neviem preto sa pytam big_smile no urcite aspon potrebujem poradit s vyskovou castou lebo s tym si akosi neviem rady a neviem co dopasovat, ale nieco co by bolo tak do cca 1000-1400Sk a dobre dostupne, pripadne aky iny stredak by sa dal este pouzit namiesto tej beymy tiez tak do ceny cca 1500Sk / kus. Inak zabudol som spomenut chcem to dat do closed bednicky s objemom okolo 6-7 litrov. Krmene to bude zosikom 2x100W. Za vsetky komenty dakujem.

Edit: mmm dokonca ten 6MI90 maju v dexone v zlave smile mmm hladal som este po nete ale nenasiel som nic s dobrou citlivostou co by bolo male a hralo od 100Hz vyssie...jedine ked tak potom az 8" stredobasy, ak by sa nedalo inak tak by som tam pouzil aj 8" ale to uz by bolo asi dost velke no poradte ake male stredobasy s dobrou citlivostou by ste este doporucili ?

Re: 2-pasmovky

Máš tak protichůdné požadavky, že i kdyby jsi je myslel jen z poloviny vážně, i tak to je nesplnitelný úkol. A není to primárně o penězích. Nelze postavit mrňavou soustavu zároveň s poměrně širokým rozsahem a vysokou citlivostí. A už vůbec ne s "hezkým" 1palcovým výškáčem a s přijatelnou kvalitou pro ozvučení venku.

Re: 2-pasmovky

no tak ak by to neslo az s tak malym repro tak potom tak 8" uz by mohlo byt dost ? chcem minimum velkosti co je mozne...

Re: 2-pasmovky

8 palec nie je malé repro smile /objem 25-33 litrov/
vedel by som si predstaviť 2*6,5 palec na stredobasoch/objem 20-25 litrovna obe/, mno za rozumné peniaze toho citlivého fakt veľa nie je smile

Web

Re: 2-pasmovky

no právě osmipalce začínaj bejt zajímavě citlivý.

Re: 2-pasmovky

sem zvedavej, jakou vyberes vejsku... to bude hoodne drahy, aby to za neco stalo...

Re: 2-pasmovky

Tvoje poziadavky su skutocne velmi protichodne. Hlavne je problem vybrat nieco poriadne a lacne.
Takyto 8" by vyriesil tvoj problem http://www.eighteensound.com/index.aspx … p;pid=229, ma 98dB/W a zahra v 8 litroch, pripadne http://www.eighteensound.com/index.aspx … mp;pid=228 , tento ma 94dB/W ako ta Beyma (ktora NEMA 98dB, ako pise katalog z toho webu,kedze ma no=1,7%) a zahra uz v 20L.
Oba vsak stoja okolo 2500/kus. K tomu mozes dat jednoduchu kompresnu vysku XD110 alebo XD125 v cene 1100/kus.
Delit sa to da na 2000Hz, kotlit tam mozes az 200W.
6MI90 je blba volba, je to stredovy reprak do jednoducheho 3pasma, usmazil by si ho najskor vychylkou a aj zvuk by bol onicom, mal by si dieru medzi stredom a subom.

Re: 2-pasmovky

mno cenovo to chcem vstrcit tak do 7000-8000Sk max

Re: 2-pasmovky

teď jsi to rozštíp big_smile dej tam nějaký 8" sovereigny nebo Eminence, popřípadě levný PDčko. nic jinýho snad ani neni za tu cenu možný.

Re: 2-pasmovky

co by vyhovovalo tvym pozadavkum je asi navrh z profirepra http://www.profirepra.cz/mereni.php?s=30

Re: 2-pasmovky

nebo od huberta nechat udělat vyhybku pro D220Ti. prej je to docela kultivovanej vejškáč, a zrovna doma by to bylo potřeba nejvíc.

(upravil Wili 20. 6. 2008 12:39)

Re: 2-pasmovky

mmm ta stranka profirepra je super, diky, to sa mi celkom paci , tiez som pozeral na tie eminence su cenovo dost priatelne... ten D220Ti je v com iny od D150 ? aku upravu na vyhybke by bolo potrebne urobit ? pozeral som este po nete a celkom sa mi zapacil tento

http://beyma.sk/index.php?page=shop.pro … ;Itemid=26

alebo tento

http://beyma.sk/index.php?page=shop.pro … ;Itemid=26

nebolo by to lepsie ? mmm a k tomu D220Ti by este bolo potrebne hornu, ze ? ak by som pouzil D220ti tak aka horna by bola podla vas naj ? inak co som pozeral na tej stranke profirepra tak tam nejako divne vo vyhybke obmedzovali ciltlivost vyskaca len opdpormi v serii, potom sa meni aj impedancia repra nie ? nemal by byt jeden paralelne a jeden seriovo ?

aha sice ten D220ti ide dost nizko frekvencne to som si nevsimol no, ten by bol lepsi zrejme ako tie beymy

Re: 2-pasmovky

a neni to jen o frekvenci jako takový. prostě zní jinak. asi tolik neprská, to já nevim. slyšel jsem jen 210Ti.... ale když jě na něj chvála, proč ho nevzít.

Re: 2-pasmovky

D150 hraje tak do 17,5 KHz ta D220ti hraje az ke 20 KHz (podle horny)