(upravil opamp 13. 6. 2008 22:09)

Téma: Tuning Creative Audigy

Dostal jsem tohoto veterána zadarmo, tak jsem se rozhodl vyzkoušet, co se s jeho nevalným zvukem dá dělat a co ne.

Zatím jsem jen vyměnil operáky a výsledkem jsem příjemně překvapen.

Všechny nechvalně proslulé 4558 jsem nahradil za LM833M od National Semiconductors.
Na místě mic/line in byl použit 33078 od STM, je to skoro totéž jako LM833. Protože se mi zvukově LM833 od National zamlouvá podstatně víc, než verze od STM, použil jsem i zde LM833M National.

Dilema bylo, čím nahradit 5216, high-current dual opamp, použitý na OUT1, schopný "utáhnout" i sluchátka. Kdybych si byl jist, že nikdy nebudu potřebovat "parní" výstup, dal bych sem opět LM833M. Nakonec jsem v šupleti našel "klasiku" NJM4560, který má přece jen nižší zkreslení než 5216, tak jsem ho tam fouknul. Lepší by pravděpodobně byl NJM4556.

Pokud jde o nastavení karty, jednoznačně doporučuji NEpoužívat Creative ASIO ani DirectSound ovladače. Foobar hraje výborně přes KernelStreaming, je ještě třeba aktivovat Resampler, nastavit na 48kHz, Ultra mode, zvuku velmi pomůže, když není resamplován přímo Audigy čipem...

Po tomto nastavení je zvuk velmi dobrý, detailní a čistý. Za ty peníze a půlhodinku času to stálo! Domnívám se, že použití jakýchkoli dražších operáků by se již minulo účinkem, ona ta DSP/DAC část v Audigy není žádný zázrak a kvalitnější operáky by to jen demaskovaly. LM833 National jsou takové milosrdné šváby, ideální pro tento účel.

Web

Re: Tuning Creative Audigy

Zrovna dneska jsem koukal na svoji zvukárnu a přemejšlej jestli si s tím budu hrát..
Audigy 4 oem - operáky stejný, jen sluchátkáč je 4558A od JRC

Nainstaluj si KXa  - http://kxproject.lugosoft.com
Spadne Ti čelist "o).

Re: Tuning Creative Audigy

//Nainstaluj si KXa  - http://kxproject.lugosoft.com//

ak by som mohol vediet, na co je to dobre? smile

Re: Tuning Creative Audigy

Přečti si popis na stránkách "o)
Pokud nevládneš AJ tak ve zkratce: Neoficiální ovladače na karty od creative - od live po audigy 2, podpora po audigy 4ku jen částečná,  pouze pro winXP.
Kvalita zvuku úplně někde jinde, funkční asio,  soft na dsp....

(upravil opamp 14. 6. 2008 5:40)

Re: Tuning Creative Audigy

4558 fuj fuj fuj, není to 4556?

Musím odebrat stávající drivery, kvůli těm KX?

Web

(upravil little 15. 6. 2008 9:33)

Re: Tuning Creative Audigy

Tuning Audigy jsem taky zkoušel. Dal jsem tam namísto OZ patici a vyměňoval operáky. Konkrétně s LM833 nebyl zvuk oproti 4580 nijak výrazně odlišný. V podstatě všechny levné univerzály (NE5532, NJM4580D, LM833) hrály s menšími odlišnostmi skoro stejně. Teprve výměna za OPA2604 přinesla úplně jiný zvuk-rychlost přeběhu se projevila, zkreslení téměř zmizelo, dynamika maximální. Mimochodem, NJM4556 je v podstatě 4558 schopný pracovat do vyšších impedancí. Domněnky, že by kvalitnější operák akorát (v tomto konkrétním případě) demaskoval nekvalitu DSP je s prominutím blbost.

Re: Tuning Creative Audigy

Máš pravdu, blbě jsem to napsal, sluchátkáč je 4556A, ostatní 4558C.

(upravil opamp 15. 6. 2008 9:25)

Re: Tuning Creative Audigy

little, jdi do prdele.

Ale, ne, beru zpět, prostě to slyšíš jinak.

Web

(upravil little 15. 6. 2008 10:32)

Re: Tuning Creative Audigy

Promiň, nechtěl jsem Tě naštvat ale rozdíl mezi LM833 a NJM4580D jsem na Audigyně opravdu nepozoroval. Na několika jiných přístrojích (včetně RSD4132) je ale ten rozdíl opravdu patrný. Peace

EDIT: Btw: Omlouvám se, že jsem si vůbec dovolil vyjádřit svůj názor. Už se to vícekrát nestane.

(upravil opamp 15. 6. 2008 12:29)

Re: Tuning Creative Audigy

No, jenže já tam neměl 4580 ale 4558 smile

EDIT: A nemusíš se hned urážet smile

Web

Re: Tuning Creative Audigy

Taky jsem tam původně měl 4558. Neurážím se, jenom mě nasralo, že svůj názor bereš jako jediný správný. smile

Re: Tuning Creative Audigy

Ondra ale neni hluchej...

Re: Tuning Creative Audigy

Tady nikdo nic takového neřekl...

Re: Tuning Creative Audigy

Když jste tu zmínili KX drivery, chtěl bych se na něco zeptat. Asi před rokem jsem je měl nainstalované (mám Audigy 2 ZS + DIY platinum panel), na původních Creative ovladačích byl zvuk horší, ale jely všechny výstupy repro "tak jak mají". Sice neposlouchám žádné 7.1, ale "zadní bedny" mám nastavené aby hrály to, co přední - jsou jinde umístěné... no a s KX drivery jsem si hrál týden a nepovedlo se mi to nastavit - když už, tak přední hrály stereo, ale zadní nějaký blbý dozvuk akorát. Co jsem dělal blbě, zkoušel to někdo nastavovat? :|

(upravil Matej 16. 6. 2008 10:45)

Re: Tuning Creative Audigy

Ahoj, s kx-drivermi fungujem už niekoľko rokov, a možnosti nastavenia oproti creative sú úplne inde smile, používam verziu 3538 (posledná pokiaľ viem), kartu mám Audigy2 platinum, s externým panelom a diaľkovým, a kx používam aj kvôli tomu diaľkovému - dá sa s ním normálne ovládať win, ako s klávesnicou
2 Viper: keď otvoríš kx okno, a si v prvom menu (master), tak máš 3x 2 páry sliderov (master, wave, midi) a vedľa nich vpravo je políčko speaker setup ,
otvoríš, a tam ako speaker mode zvolíš 4.1, a surround dáš copy, pokiaľ zafajkneš subwoofer output a bass redirection, tak pekne nastavíš deličku, a basy idú do subu, thats all

Web

Re: Tuning Creative Audigy

Tak jo, můžu to potvrdit, s KX drivers to opravdu hraje sakra líp.

Web

Re: Tuning Creative Audigy

No neodolal jsem a zkusil to taky. Jako prvni dojmy dobry, ale ted mi prijde, ze se to cely jen tak nejak zvyraznilo, zaroven se trochu zhorsily odstupy....jako kdyby to v nejakych mistech prepocitavali na maximalni rozsahy... Ale mam Audigy4, ted si nejsem jistej, jestli je 100% podporovana.

(upravil opamp 25. 6. 2008 15:53)

Re: Tuning Creative Audigy

No, mně se zase zdál (na obyč Audigy) výstup tak o 6dB ztlumenej oproti creative ovladači... tak jsem si říkal Aha, přišli na chybku, někde interně se cosi přebuzovalo a chytří kluci z KX tedy prostě zeslabili signál...

Samozřejmě, stačí to změřit, že smile Ale ta lenost... sad

Web

Re: Tuning Creative Audigy

Když už jste u těch KX, nevíte jak správně nastavit jako výstup v přehrávači KX Asio? Když ho nastavím, tak se písnička ani nespustí. Zkoušel jsem to s ASIO4ALL, to funguje...ale zajímalo by mě jak to udělat s těma KXkama.

Re: Tuning Creative Audigy

ja som si na SB live!5,1 digital vymenil operaky za OPA2132 a fakt sa to zleppsilo,az na to ze teraz mi akosi protestuju ostatne vystupy big_smile

Web