Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Nezařaditelné » kde koupit cívky (Praha)

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [20]

Téma: kde koupit cívky (Praha)

potřeboval poradit kde v Praze koupit cívky potřebuju 4 kusy 1mH (2x 1-1,2 mm drát, 2x 0,8 drát)
předem dík

Re: kde koupit cívky (Praha)

V Dexonu

Re: kde koupit cívky (Praha)

to nestaci 2x napsat že v Praze? od Dexonu nechci ani šroub

Re: kde koupit cívky (Praha)

On má v praze dexon pobočku - maxistore. Jinak zkus napsat na prodance, myslím, že navíjení cívek nabízeli.

Web

Re: kde koupit cívky (Praha)

Na fóru Prodance truším nick JKL (Jiří Kliment)

Re: kde koupit cívky (Praha)

Par civek maji v PSelectronic, pak maji civky i v GESu (ale hodne drahy), ja taky beru od JKL

Re: kde koupit cívky (Praha)

dík za info, ještě bych měl otázku: jak je to u cívek žhavý se zatížeností? u těch cívek co maj v gesu uváděj zatíženost, u feritů v Dexonů píšou cca 120W, u vzduchovejch nepíšou. já si myslim že to tak žhavý neni, ale jen se tak ptam...

(upravil mirulu 14. 5. 2007 19:05)

Re: kde koupit cívky (Praha)

Jednou sem objednával v Maxistore nějaký součástky, nic tam prostě nemají, objednávali to z dexonu. Asi po měsíci mi přišla SMS, že mam zboží připravené k odběru, tak sem tam zajel a chlápek se divil, že to zboží tam nemají. Omluvil se, že to vyřeší. Za další dva týdny mi přišla SMS znova. Pochopitelně zboží zase nemohl najít, dal mi jejich slevovou kartu 10%. Znovu se omluvil. Za dva týdny přišla opět SMS. Tentokrát zboží již měly, ale chybělo jedno ocelové madlo. Tak sem se na obě madla vysral a vzal to co měli a uplatlil tu jejich slevu. Už nikdy tam objednávat nebudu.

Web

Re: kde koupit cívky (Praha)

jsem nemoh reagovat, mi nešel net
jak tu padlo, Dexon má pobočku v Praze a o tý averzi k Dexonu jsem nevěděl

Re: kde koupit cívky (Praha)

hot.shot: civky z dratu 1,0mm vydrzi asi opravdu hodne wattu, ale o to tolik nejde, spis jde o ten seriovy odpor, proto doporucuju se drzet klasiky satelit cca 400W civky 1,2mm basova cast, 0,8mm vyskova cast. U veci do 150W je mozny 1mm a 0,6mm...

Re: kde koupit cívky (Praha)

bastl: já azs nevěděl že maj pobočku v Praze... nechtěl jsem to od nich poštou protože by blbci poslali určitě něco jinýho...

Hanzs: přestě tak to chci 1,2mm bas, 0,8mm výška.

(upravil mirulu 17. 5. 2007 15:05)

Re: kde koupit cívky (Praha)

Když se tu bavíte o Dexonu ... kolovaly tu spekulace o tom, že Dexon nemá GTCčka. Prdlajs, má je a ani o tom neví. Psal jsem jim maila, a přišel mi mail (zajisté od krásné prsaté pracovnice), že GTC na skladě namají a že je nějak asi mít nebudou. No tak tam volám, co  že tam mají za bordel a týpek hledal a hledal, až našel. Ti lojzové ho tam vedou pod staršim názvem GDWK 11/100,8. Proto každýmu říkají, že je nemaj, nemaj, rotože v databázi u položky GTC 11/100,8 mají nula kusů, ale u položky GDWK 11/100,8 něco mají smile Přišly hned za dva dny smile .

Máte někdo kontakt na toho Jiřího Klimenta? Jestli tedy motá cívky? Prolít sem internet a nenašel jsem nic o nikom, kdo by vyráběl cívky. Tedy cenově přijatelné. Potřebuju 2 kusy 3,9mH na železe. Už nevim kde ma hledat.

Web

Re: kde koupit cívky (Praha)

jiri.kliment@centrum.cz

Re: kde koupit cívky (Praha)

Mám takovej blbej dotaz -utahujete cívky lepenkou, aby se nerozmotávaly? Vím že se to za bolševika dělávalo papírovou lepenkou, ale teď' když už známe i jinej materiál, doporučíte mi něco?

Pravděpodobně jsem si přidělal práci -omotal jsem je PVC lepenkou. Nevím na co jsem myslel. Hmph!

Web

Re: kde koupit cívky (Praha)

No asi bych doporučil (i když jsem ji ještě nepoužil) pásku Advance AT7 - pvc electrical insulant tape, flamable retardant.

Re: kde koupit cívky (Praha)

můj dotaz se týká spíš trafa,ale nebuduu kvůli tomu zakládat nový thread. čím obalit trafo /toroid/ když sem tam přimotal pár závitů na tu původní izolaci,měl sem trafo 24-16 a domotal sem dalších 8 aby to bylo symetrické 24-24 s tím že to nové vinutí jsem udělal ze silnějšího drátu,není to sice ideální ale stačí to. tedka to potřebuju nečím převinout,zatím sem to obtáhl obyč izolačkou ale bojít se aby při vyšší teplotě se to nezačalo péct. má to 260VA a budu z toho tahat tak 60W špičkově 100W.
[img=http://img255.imageshack.us/img255/7118/dsc00081xk5.th.jpg]

Web

Re: kde koupit cívky (Praha)

ja civky beru bud z prodancu, nebo Monacoracky pres jjjsat

Re: kde koupit cívky (Praha)

nevi nekdo jakou tu izolaci ??

Web

Re: kde koupit cívky (Praha)

Žádnou. Já osobně všechny cívky před sundáním ze šablony svážu dočasně drátem. Potom je vyvazuji provázkem stejně jako se kdysi vyvazovaly svazky kabelů, a pak si je dám do navíjárny motorů prolít lakem na vinutí a vypálit v peci. Cokoliv v oblasti cívek, co umožnuje vzájemný, i sebe nepatrnější, pohyb drátků vůči sobě, považuji za nedokonalé- vzniká brum nebo i něco na vyšším kmitočtu, ale v každém případě vše způsobuje ztráty.

Re: kde koupit cívky (Praha)

hm co tedy s tím??nechci to nechat jen tak...

Web

Příspěvky [20]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Nezařaditelné » kde koupit cívky (Praha)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£