Téma: paralyzér

kamarád mě zaměstnal úkolem, vyrobit mu paralyzér. já nejsem elektronicky moc zdatný, tak by mě zajímalo, jak ten paralyzér vlastně funguje? to je jen nějaký kondenzátor který se nabíjí a vybíjí, ne? prosím poraďte. Děkuji

Re: paralyzér

to je přísteroj co vyrábí několik tisíc voltů ale jen malinko proudu aby to nebylo smrtelný, jak to tam je vymyšlený vevnitř nevím, ale určitě jetam měnič a zdroj

Web

Re: paralyzér

Podívej se sem : http://www.danyk.wz.cz/paral.html

Re: paralyzér

Tohle nebastli, ještě někomu ublížíš.

Re: paralyzér

Taky bych to nestavěl,je to spíš pro informaci jak to funguje..

Re: paralyzér

radsej si to kup smile

Re: paralyzér

slušný paralyzéry dávaj asi 300 až 500kV big_smile

Re: paralyzér

vsem moc diky

Re: paralyzér

Ano, dává to několik stovek kilovoltů /viz vzdálenost hrotů a elektrickou pevnost vzduchu/. Ten, co jsem měl rozkuchaný já, pracoval na principu strmého vybíjení /měničem nabitého/ kondenzátoru na asi 600V do silně vzestupného trafa na principu zapalovací cívky z auta. Napětí je tak vysoké, že při rozebírání vypnutého přístroje jsem ještě dostal kopanec od plastového povrchu zvyšovacího trafa.
Myslím, že při úderu do ruky či nohy se člověk jen otřepe, ale pokud by to bylo přiloženo k srdeční krajině, myslím, že vzhledem k naakumulované energii je schopno to zabít i zdravého člověka.
Elektrické pendreky jsou v tomto směru ještě nebezpečnější.

Web

Re: paralyzér

malý detail, ak sa ten kundík vybije príliš rýchlo, tak to srdce nestihen zareagovať, pretože nad 10KHz má elektrina kdekoľvek u človeka takmer len tepelné účinky, nad 100KHz už len tie tepelné - pri príliš krátkom výboji nenastane kontrakcia svalu smile i keď sa priznám, nemám predstavu, akú má ten paralyzér periódu

Web

Re: paralyzér

Jen si ho vyrob a používej! Na někom se objasněnost dělat musí. lol

Re: paralyzér

Vidím to stejně jako 7tech. Vyser se na to a ani o tom dále neuvažuj.