(upravil wwsly 27. 5. 2008 23:25)

Téma: DO k zesáku

nemáte někdo zkušenosti s domácí výrobou dálkového ovládnání k zesíku?ovl hlasitosti by pro začátek mohlo stačit.pár rad by se mi hodilo.mám jako bakalářku narhnout zesík stereo s lmkem a nějaké korekce k tomu,což až na desku nebude snad problém ale chtěl bych to doplnit ovládáním hlasitosti přes DO.nechci potáky přes motorek, takže v úvahu přihází nějaký io, který umí stereo a nejspís by to chtelo ovládání když nebude DO poruce,takže manuálně potákem a regulovat impulzy.dík za každou radu

Web

Re: DO k zesáku

PGA2320 - na řízení potřebuje mikroprocesor, ale stačí amlej ATtiny.
Na netu je projekt kde se to ovládá rotačním kodérem nebo jak se to jmenuje.
DO je otázka softwaru a jednoho čidla.

(upravil wwsly 28. 5. 2008 10:10)

Re: DO k zesáku

no včera sem trochu gůglil a moje představa je asi taková aby ten zesák šel ovládat nejen DO ale taky místně,když DO třeba nebude k dispozici.pouze regulace hlasitosti, nikoliv basů a výšek.. (je to jen doplněk k bakalářské práci-hlavní ukol je navrhnout korekčák s filtrem a 2xlmkem) nějaký lcd display jako výstup který bude ukazovat nastavenou hlasitost by se taky hodil...

Web

Re: DO k zesáku

Veľmi podobnú úlohu má aj Froggg tu z fóra. Zastav sa večer na chate a pokecajte spolu. Nejaké riešenie má.

Web

Re: DO k zesáku

na kterém chate?

Web

Re: DO k zesáku

http://www.analog.cz/chat/ Tu. Po večeroch tam preberáme aj celkom zaujímavé témy. Doobeda je tam akoinak málokto, všetci sú v robote alebo škole... Som tam teraz tak sám uui

Web

Re: DO k zesáku

No vždyť, 2320 se myslím řídí po SPI. Jestli to bude AVRko/PIC brát z DO, nebo z čehokoliv jinýho, je jen otázka softu a několika vstupů.

Re: DO k zesáku

Tiež mi hrozí na bakalárku niečo podobné, ale ešte to nie je isté, tak by som sa keď tak popýtal na nejaké "rozumy do hrsti". Či to budem robiť, bude ale jasné až o pár týždňov-teraz cez skúškové to nemám kedy riešiť.

Re: DO k zesáku

Já jsem si to zkomplikoval tím, že jsem nepoužil žádnej elektronickej poťák, ale PICem přikládám adresu multiplexoru a ten přepíná mezi jednotlivými rezistory a tím mění úroveň signálu. Já to mám na hlasitost, basy, výšky, balanci, přepínání vstupů, mute a on/off. Možná ještě něco přidám smile Ten program pro pic je sám o sobě celkem jednoduchej, ale dekódovat to ovládání je porod. Ale už jsem na dobrý cestě.

(upravil wwsly 31. 5. 2008 9:36)

Re: DO k zesáku

hm to já pořeboju jen ovládání hlasitosti a možná přepínání mezi 2 vstupy by se taky hodilo,ale to tak vše jelikož do osnovy bakalářky už nemůžu zasaáhnout.

edit začnu to řešit až po zkouškách

Web

Re: DO k zesáku

TO frogggg tady toto ti prý pomůže s dekodováním http://cesko.host.sk/girderplugin_sk.htm

Web

Re: DO k zesáku

Girdera znám, nicméně se mi ho zatím nepovedlo rozběhat tak, aby přijímal. Navíc, můj ovladač generuje kód tím způsobem, že záleží na velikosti mezery mezi pulsy, velká je 0 a malá 1, nebo naopak, teď přesně nevím. V ovladači je použit obvod UPD64AMC, kdyby tě to zajímalo blíže. A s touhle modulací mi asi girder nepomůže, protože musím programovat na časy mezi pulsy a ty mi girder asi nevypíše. Ale díky za snahu.

Re: DO k zesáku

takže u většiny IR DO se používá rozlišení mezi 0 a 1 v délce pulzu?

Web

Re: DO k zesáku

TO bych netvrdil. Někdy je to délka pulsu, někdy čas mezi pulsy. A jistě jsou taky ty, kde záleží na samotném pulsu. Tohle bude typ od typu. Já se věnoval zatím jen tomu svýmu DO.

Re: DO k zesáku

no jo ale nějakou z variant používá většina firem,přeci každá nemá svůj vlastní způsob modulace
v krajním případě používat ovladače od jednoho výrobce tam už by shoda měla být

Web