(upravil jik 1. 6. 2008 9:54)

Re: TV

Zdar, mě to normálně funguje, ale je to výňatek schématu, takže to vypadá možná jeko nekompletně načtené.

K tomu videu: já si myslím, že není součástí hlavní DPS a že za pomocí někoho, kdo tomu rozumí více, byste jej zprovoznili. V té krabičce bude podle mě všechno - modulátor (video+audio), předzesilovač, rozbočovač, slučovač a generátor svislých pruhů.

Chce to trochu trpělivosti, intuice, logiky atd. Bohužel ta intuice je spojená se zkušeností, proto si k tomu někoho přivolej. A pokud v tomto modelu videa nebude nějaká záludnost, na konci vašeho snažení by měl být vývod napájení, vstup video pro kompozitní signál, třeba také audio a nakonec výstup pro TV (ten je jasnej už teď, že jo...).

(upravil wwsly 1. 6. 2008 10:36)

Re: TV

no vstupni konektory cinch jsou na jedne straně základní desky a plechová krabička na druhé.takže si myslím že by to bylo komplikované a zbytečné to oddělovat.takže asi hodím k tv celé video.budu mít sice další krám u tv a téměř zbytečně


edit jo to video má flechovou krabici a trochu to kope ale nevím jak se to tam dostává. jo je tam spínaný zdroj

Web

(upravil wwsly 1. 6. 2008 12:36)

Re: TV

k čemu jsou ty další obrazové výstupy a kde  se dají uplatnit? http://img520.imageshack.us/img520/9217/92b14vj0.th.jpg

Web

(upravil jik 2. 6. 2008 0:33)

Re: TV

No to je celkem logické, že vstupy/výstupy cinch jsou jinde než plechová krabička s modulátorem. Ten modulátor je vlastě výsledkem všeho, co to video může poskytnout pro anténní vstup připojené TV. To je úplně jiná kapitola než nějaké externí vstupy AV! Ten modulátor má svoje jiné vstupy - interní. To jsi špatně pochopil - dávat do souvislosti cinche a výstup pro anténní vstup TV. Z pohledu uživatele videa ano, ale z pohledu vnitřní struktury videa ne. Jestli se v tom s někým začnete vrtat, uvědomte si, že ta plechová krabička bude mít pravděpodobně dvojí napájení - jedno pohotovostní (stálé) aby fungovaly ty prvky, které souvisejí s průchodem anténního signálu ze vstupu pro anténu k výstupu do TV a druhé napájení, které zapne vlastní funkci modulátoru (souvisí se zapnutím celého videa). Znovu říkám - sežeň si někoho zkušenějšího a ten modulátor po vyseparování určitě rozchodíte...

K tomu spínanému zdroji - mají ho novější videa a přítomnost toho vyššího napětí je problém, taky už se o tom tady psalo, dělá to nakonec i můj Panasonic, souvisí to s kondenzátory a asi na to neplatí žádná norma (kromě norem souvisejících s bezpečností).

Taky by možná nebylo od věci vyzkoušet si nějaký jednoduchý rozmítaný oscilátor (bezdrátový mikrofon apod. - na internetu plno schémat) s jedním tranzistorem a s tou změnou, že bys upravil jeho kmitočet (z rádia FM ho přeladit na nějaký TV kanál) a moduloval ho místo zvukového signálu kompozitním videosignálem. Ale od tohoto doporučení se distancuji, neboť by se už mohlo jednat o trestnou činnost (zákony o radiokomunikaci, elektromagnetická emise atd.).

Ale celý problém - Tvoji situaci (schopnosti) si vyhodnoť sám. Možná bude pro Tebe nejlepším řešením zachovat to video celé tak jak je a přenášet signál pře něj - jak to psal Michal. A s tím, že na skříni videa je vysoké napětí ("probíjí") - stačí ho v některém bodě celého řetězce uzemnit a na to, ve kterém bodě to bylo, nezapomenout při případném rozpojování...

(upravil wwsly 2. 6. 2008 8:53)

Re: TV

díky za rady.video použiju celé a nebudu to řešít,krom toho probíjení.
shrnutím:
kompozitní signál je v základním pásmu a modulací (FM) se dostane do pásma vhodného pro přenos... a na druhé straně je třeba ho demodulovat a rozložit zpět na signál původní......
TVP s A/V vstupem na tomto vstupu nemá demodulátor a rovnou smile posílá signál ke zobrazení

Snad to celé chápu správně......

Web

Re: TV

No, dá se to tak říct...

Re: TV

fajn tak sem zas něco pochytil:)

ještě by mě zajmalo jak se tá zjistit jaké impulzy výsílá IR daný ovladač ?protože bych chtěl využít nepotřebné tlačítka  DO k DVD a použít je na řízeni zesíku dálkově.něco jako tady http://www.flajzar.cz/detail.php?zbozi= … ;z=galerie
http://www.flajzar.cz/ke_stazeni/2599.1.pdf

resp abych mohl naprogramovat procak na ty tlačítka která mám volná

Web

Re: TV

Zbastli si toto: http://cesko.host.sk/girderplugin_sk.htm , dá se s tím ovládat PC dálkově, a ten program Girder pak vypisuje i kódy tlačítek.
O dálkáč bych se chtěl taky časem pokusit, teď se pokouším udělat z displeje z nokie 3310 osciloškopek, už to i trochu synchronizuje lol

Web

Re: TV

nj ale detektor které frekvence?

Web

Re: TV

to je jedno, 36 nebo 38 kHz

Web

Re: TV

jj už sem to mezitím pokoumal ale neřeší to můj problém ovládat zesaák,pouze pro zjištění které tlač co vysílá

Web

Re: TV

no dyť jo. jinak teď nedávno bylo něco málo na mcu.cz, tady http://www.mcu.cz/news.php?extend.1156.15
s jakým procákem děláš?

Web

(upravil wwsly 2. 6. 2008 21:09)

Re: TV

zatím s žádným, nevím o tom téměř nic

sháním info jak ovládat zesák /volume + přepínaní 2 nebo více vstupů / DO od DVD

Web