Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » lze použí autoreproduktory na stavbu reprobedny ??

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [12]

Téma: lze použí autoreproduktory na stavbu reprobedny ??

Zbyly mi 2ks třípásmových reproduktorů magnat LS693, oválné, impedance 4ohmy, 2ks výškový repro 2ks středový vše 4 ohmy.
Je mi líto se jich jen tak zbavit a chtěl bych jimy osadit 2 reprobedny. Nikde jsem zatím nenarazil na řešení reprobedny s vícepásmovými reproduktory.

Upozornuji, že můj záměr je postavit dvě menší bedny cca 60x30x30 pro domácí použití. (CD přehrávač / PC a zesilovač 2x25 wattů)
Respektive bedny již mám, čili by se jednalo o ozvučnici a výhybky. Jsem srozuměn s tím, že kvalita asi nebude nijak vysoká.

Lze tedy sestavit reprobednu z 1x třípásmový repro, 1x středový, 1x výškový ????

Re: lze použí autoreproduktory na stavbu reprobedny ??

Podle mě bude nejlepším řešením třípásmové Magnaty za nějaký rozumný peníz prodat a místo nich koupit hlubokotónový reproduktor, který bude sedět ke stávajícímu středovému a vysokotónovému...

Re: lze použí autoreproduktory na stavbu reprobedny ??

souhlas s littleM, kdybys to dal 3p bez vyhýbky, tak to bude mít asi málo basů a s vyhýbkou je tam zbytečně. Nebo Magnatum upravit bedny a zbylé repro prodat. Podle toho, na čem ti míň záleží... Můj názor.

Re: lze použí autoreproduktory na stavbu reprobedny ??

Proc by to neslo? Pokud zapojis tomu ovalu pouze basovou civku (vyradis ty dve kalotky) bude z toho normalni gumovy 4ohm basak. A pokud k tomu nejak usijes vyhybku...

Re: lze použí autoreproduktory na stavbu reprobedny ??

No samozřejmě že by Tvůj nápad šel, ale přece si nemyslíš, že se k takovým autoreproduktorům dodávají kompletní TS parametry společně s grafem impedance i SPL. Bez toho těžko udělá kvalitní výhybku...

Re: lze použí autoreproduktory na stavbu reprobedny ??

Nemyslim. A nemyslis, ze by z rovna v tomhle pripade dobre poslouzila vzoreckova 4ohmova (na bas) a pritlumeni toho zbytku predrazenymi odpory podle ucha? Navic by se zcela jiste dalo dohledat schema od komponentni varianty tehle rady a pouzit basovou vyhybku z ni, pripadne i horni propust pro zbytek soustavy.
Jeden si nesmi klast prilis vysoke cile, zvlast, kdyz to predkladatel jasne naznacilo co mu jde a ze to chce zkusit a pripadne si s tim hrat. Aspon se neco nauci. smile

Re: lze použí autoreproduktory na stavbu reprobedny ??

Triaxiály LS693 jsou už sakra dlouho z výroby, nicméně si pamatuju, že hrály velice slušně, nebál bych se celý triaxiál vpálit do 15L uzavřené bedny.

Web

Re: lze použí autoreproduktory na stavbu reprobedny ??

Puvodne jsem myslel, ze to tak tazatel chce udelat, coz by bylo nejlepsi reseni a nejjednodussi reseni. Teprve z reakci na nej mi doslo, ze to chce pridavat k stavajicim. Bylo by dobry vedet k jakym...

V Plzni kdosi relativne uspesne stavel kinobedny z autosad. Vemte si to, dvojku za osazeni v kvalite nad soucasnou TVM vcetne vyhybek. Zcela jiste lepsi, nez TVM+Univerzaly. A mate i reseni pro ruzne bedny, protoze se delaji ovalne (dejme tomu centr), komponentni i tripasmove (predek) a koaxy (nenarocne zadky).

Re: lze použí autoreproduktory na stavbu reprobedny ??

Potíž je trochu v tom, že současné sady do cca 1500 jsou těžké shity, nad 2000 už je kvalita triaxiálů třeba slušná, ale už se to nemusí vyplatit..

Web

Re: lze použí autoreproduktory na stavbu reprobedny ??

Ty dva litry jsou porad hranice. Rikam to kazdemu. Nad tim se pravdepodobnost vyberu smejdu dost zmensuje, pod tim je v podstate stoprocentni.

Re: lze použí autoreproduktory na stavbu reprobedny ??

axel: celkem bych se nebál udělat těm Magum boxy. Nějaké užší, vyšší sloupky... Jak říkal sinclair 15-20L + tlumeni by melo byt OK. Znamy měl nějake philipsy dal je do asi 10L a nebylo to nejhorši. Do kombinace autorepro + něco bych asi nešel...

Re: lze použí autoreproduktory na stavbu reprobedny ??

pro upřesnění -  komplet všechny reproduktory jsou od magnatu, bohužel jen ty ovály maj čitelné označení a komplet to hrálo v autě celkem slušně.

Boxy mám 2 starší o rozměrech 33x33x55 z 18mm a uvnitř cosi prastarého cca 10W to bych chtěl vykuchat a těma magnnatama naplnit. Říkal jsem si že na ty třípásmový samotný je ta bedna zbytečně velká vychází to okolo 45l .

Asi se pokusim to osadit tim jednim špásmovým reproduktorem a přidělám bassreflex nátrubek, když to nebude uspokojivé koupím 3 páry slušných repro(čemuž jsem se původně chtěl vyhnout) a začnu od začátku.

Příspěvky [12]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » lze použí autoreproduktory na stavbu reprobedny ??

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£