Téma: Bassreflex nátrubky do plata

Mam dotaz ohledně bassreflexových nátrubků do plata.mam Gokfa II v v platě mam daný dva 3-pásmový repra 120W a v kufru tunu blankupnkt GTt 1200 a zdá se mi to v tom kufru takový udušený.Nevíte kolik mám dát do plata těch nátrubků?A popř.jaké průměry.Díky Pavel

Re: Bassreflex nátrubky do plata

Je to uplna blbost. Uduseny je to proto, ze je to plato a mas moc velkou "ozvucnici", kterou tvori cely kufr, navic absolutne neutesneny. Nepomuzes tomu ani basreflexem ani prostou dirou v platu. To je proste problem plata jako principu umisteni repro. Pomohlo by jim velmi, kdyby mely ozvucnici, ale pro jeji navrh nemas parametry.

Proto nemam rad ovaly jako zdroj basu.

Schvalne si vsimni, jak se zmeni (k lepsimu) prednes tech ovalu, kdyz budes mit kufr plnej kramu az po plato, treba pri ceste na dovolenou.

Re: Bassreflex nátrubky do plata

Michal on má ako zdroj basov tubu. Novasxrx daj preč polovicu plata a urob oválom malé ozvučnice, podla toho kde to delíš.

Re: Bassreflex nátrubky do plata

no ale zase je docela blbý dělat ozvučnici pro 3-pásma v autě zatim jsem to nikde neviděl...podlě mě by akorát stačil 1 nebo 2 basreflexový nátrubky do plata aby to mohlo,,dejchat´´ a aby byla lepší jak to říct akustika no ale nevim no zase abych zbytečně něudělal díry do plata a ono to bylo stejny a nebo i horší ale to snad ne hh

Re: Bassreflex nátrubky do plata

nepomůžeš tomu...

Re: Bassreflex nátrubky do plata

bfx v plate veď to je na smiech .. v živote by si to nenaladil .. skôr bude problém v tom že máš tubu .. bohužial .. neviem prečo ale stále viac mám pocit že ludí láka na tých tubách len to slovo "aktívna" .. akoby to slovo robilo tú papierovú rúru niečím bombovým extrémne výkonným .. pritom sú to strašné krámy .. pekáče .. len kupujte .. vyhadzujte peniaze do vzduchu .. je to celé na smiech .. kup si 2kanál .. daj to do mostíka a poriaď si poriadny subwoofer z DREVA!! ... hotové

Re: Bassreflex nátrubky do plata

Aby to mohlo dejchat... Znám pár lidí, kerý když vidí closed bednu, tak dostávaj infarkt a pak si musim poslechnout půlhodinovou přednášku o tom, jak v tý bedně přeci upeču cívku rozthám membránu a tak podobně. a nenechaj si to vysvětlit a nenechaj. hmm

Re: Bassreflex nátrubky do plata

no, s deltou jsem takovej pocit chvilkama měl, ale s vysvětlováním bych na to šel opačně - vysvětlit že vítr z basreflexu taky neni se zadní plochou membrány sfázovanej, tudíž to z tohodle hlediska hraje taky jako zavřenka.

Re: Bassreflex nátrubky do plata

Ked budem mat cez leto vela casu a penazi, spravim bandpass do sedanu... Bedna s repro, BR v plate a druhy BR tiez v plate a Ovaly vo vlastnom objeme... smile

Web

(upravil Durke 18. 5. 2008 17:21)

Re: Bassreflex nátrubky do plata

Presne aj ja som mal tento problem v Honde civic a vyriesil som to vacsim okrasnym vyrezom do dreveneho plata , viem ze som ubral tym ovalom, ale basy zo subu vzrastli , cize to berem plusovo

foto: http://fotoalbumy.azet.sk/durke/vytvory … d7a3ca7258